R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  WordPress'te Kullanabileceğiniz En İyi 8 Abone Ol Eklentisi

  WordPress'te web sitenize abone olan kullanıcılara özel içerik göndererek pazarlama yapmak gerçekten çok önemlidir. Biz de bu yazımızda WordPress için en iyi 8 abone ol eklentisini derledik! Bu eklentiler nelerdir, neden kullanmalıyız gibi soruların cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

  Doğukan SOYDAN
  Doğukan SOYDAN R10 Editörü
  08.06.2022 15:12 2959 8 dk okuma süresi
  WordPress'te Kullanabileceğiniz En İyi 8 Abone Ol Eklentisi
  Son Düzenleme:

  WordPress üzerinde bulunan bültenler web sitenizi takip eden ve bültene abone olan kullanıcılara içeriği direkt olarak göndermek için çok kaliteli bir araçtır. Sitenize bir ürün veya içerik eklediğinizde abonelerinizi direkt bir şekilde haberdar edebilirsiniz. Tabii ki WordPress’te bu işi kolaylaştırmak için bir çok eklenti mevcut. Biz de sizler için WordPress’te en çok beğenilen 8 abone ol eklentisini seçtik. Yazıya başlamadan önce şunu belirtmeliyiz ki bülten ve RSS feed birbirinden farklıdır. Bültenler aracılığı ile abonelerinize özel içerik gönderebilirsiniz ancak RSS feed ile sadece yeni içerikler hakkında bilgi verebilirsiniz.

  Web sitenizde bülten oluşturabilmek için e-posta pazarlama ve form üreticiye ihtiyacınız var. Bu listede en doğru seçimi yapabilmeniz için size yardım edeceğiz.

  Wordpress için En İyi 8 Abone Ol Eklentisi

  1. Newsletter

  WordPress Newsletter Eklentisi

  Eklenti Türü: E-Posta Pazarlama

  Ücret: Eklenti profesyonel bir ücretsiz pakete sahip ve premium paket fiyatları oldukça mantıklı bir şekilde sunuluyor.

  - Ücretsiz Paket

  - Blogger Paketi (394₺)

  - Agency Paketi (1511,3₺) * Tek seferlik

  Newsletter oldukça popüler bir eklenti olması ile birlikte size bülten için gerekli her şeyi sunuyor. Tamamen sürükle-bırak mantığıyla çalışan bu eklentide rahatlıkla içerik oluşturabilir, bülten gönderebilir aynı zamanda bültenlerin sonuçlarını da görebilirsiniz.

  Bu eklentide abonelerinize oluşturduğunuz yeni içerikler için otomatik bildirim de gönderebilirsiniz. Bu bildirimleri ayarlarken RSS Feed ile çakışmamasına önem vermelisiniz. The Newsletter premium özelliklerini tercih etmezseniz ücretsizdir. Bahsettiğimiz bu premium özellikler şunlardır; 1 yıl boyunca destek, birden fazla site için kullanım ve ekstra sundukları profesyonel uzantılarıdır.

  Bu eklenti sizlere sadece eposta pazarlaması sağlıyor. Bir form oluşturmak için ek bir eklenti yüklemek zorundasınız. The Newsletter, Contact Form 7 ile tamamen uyumlu ve entegre olarak çalışabilir. Bunun haricinde farklı form çeşitlerini de kullanabilirsiniz. The Newsletter sürekli olarak güncellenmekte ve özellikleri artmaktadır.

   

   

  2. MailChimp for WordPress

  MailChimp Eklentisi

  Eklenti Türü: E-Posta Pazarlama 

  Özellik: Kullanıcılarına tüm özellikleri bir arada sunuyor.

  Ücret: Eklentinin 3 farklı paketi bulunmaktadır.

  • Ücretsiz Paket
  • Pro Paketi (60.4 TL)
  • Grow Paketi (1203 TL) *aylık

   

  Bu eklenti ile ilgi çekici e-posta şablonları oluşturabilir ve kullanıcılarınıza sunabilirsiniz. MailChimb, genellikle ilgi çekişi şablonları ile tanınır ancak eklenti şık şablonlardan daha fazla özelliğe sahiptir. Bu eklenti kullanıcılarına birçok pazarlama aracı, sosyal medya reklamlarında kullanabileceğiniz özel şablonlar, kartpostal, abone formu ve açılış sayfaları gibi şeyler de barındırıyor.

  MailChimb, BuddyPress, Event Manager ve Ninja Forms da dahil olmak üzere birçok form eklentisiyle uyumlu ve entegre olarak çalışabilir. GitHub sayfalarında bulunan mevcut kodları üzerinde geliştirmeler yapmanıza da olanak tanır. MailChimb kullanarak 2000 abone sayısına kadar ücretsiz hizmet alabilirsiniz. Yeni bir web siteniz var ise bu sayı sizin için oldukça yeterlidir. Ücretsiz planında ek olarak sizlere A/B testi de dahil olmak üzere birçok özellik sunuyor. Premium planına geçerek abone listesi sınırınızı arttırabilir ve daha fazla özelliğe erişebilirsiniz.

   

  3. Jackmail Newsletters

  Jackmail Newsletters Eklentisi

  Eklenti Türü: E-Posta Pazarlama

  Özellik: Eklenti kullanıcılarına SMTP Protokolü sağlıyor.

  Ücret: Eklentinin 3 farklı paketi bulunmaktadır. 

  • Ücretsiz Paket ( Aylık 3000 E-Posta Sınırı )
  • Premium Paket ( Yıllık 236.1 ₺ – 2355.4 ₺ )
  • Business Paket  (Yıllık 2597.6 ₺ – 4715.9 ₺ )

  JackMail Newsletters, yönetim paneliniz üzerinden tüm özellikleri kullanmanıza olanak tanır. Buna ek olarak eklenti kendi SMTP özelliğine sahiptir ve ekstra E-Posta Sağlayıcısı kullanmanız gerekmez. Eklenti üzerinden bültenlerinizi hızlı ve basit bir şekilde yönetebilirsiniz. Eklenti sizlere 48 adet bülten şablonunu ücretsiz olarak sunuyor. Daha önce yapmış olduğunuz ve başarı elde ettiğiniz bir kampanyayı da kolay bir şekilde tekrar başlatabilirsiniz.

  Eklenti karışık istatistik tablolarının yerine anlaşılır ve kullanışlı raporlar sunuyor. Ücretsiz olarak sunduğu 3000 e-posta sınırının haricinde ekstra olarak e-posta satın alabiliyorsunuz. Eklenti bir ay içerisinde en fazla 600.000 e-posta göndermenize olanak sağlıyor. Ücretsiz olarak sunduğu özellikler arasında rehber yönetimi, otomatik iş akışı ve sezgisel form oluşturmak da yer alıyor. Eklentinin sunduğu detaylı analiz ve destek özellikleri sadece premium planda yer alıyor.

   

  4. OptinMonster

  Optin Monster WordPress abone ol eklentisi

  Eklenti Türü: Form Oluşturma

  Özellik: Kullanıcılarına şık şablonlar, kaliteli performans sunuyor.

  Ücret: Eklentinin 4 farklı paketi bulunuyor. 

  • Basic Paketi (54.4 ₺)
  • Plus Paketi (115 ₺)
  • Pro Paketi (175.6 ₺)
  • Growth Paketi (296.7 ₺) *Aylık Ücret

   

  OptinMonster, sezgisel olarak çalışan sürükle-bırak sistemi ile birlikte kullanıcılarına hiçbir kodlama bilgisi olmadan, hem görsel anlamda kuvvetli hem de oldukça fonksiyonel formlar oluşturmalarına olanak sağlıyor. Bu eklenti popup, menüler ve kenar çubuğu bileşenleri de dahil olmak üzere birçok özellik sunuyor. Eklentinin kullandığı çıkış eğilimi teknolojisi ile birlikte kullanıcının fare ile yaptığı hareketleri inceleyerek sayfadan çıkmadan önce formu karşılarına çıkarır. Diğer üç eklenti ile kıyaslayacak olursak bu eklenti bir form oluşturucudur. Web sitenizde bir bülten kampanyası yaptığınızda eklentiyi başka bir pazarlama eklentisi ile entegre etmelisiniz. Ancak bu eklenti WordPress üzerinde bulunan birçok eklenti ile uyumludur. Ayrıca OptinMonster, kullanıcıların dönüşüm yüzdesinin %785’e kadar artabileceğini de iddaa etmiş ve 780 binlik kullanıcısı ile de bunu başardığını teyid etmiştir.

   

  5. Icegram

  WordPress için Icegram eklentisi

  Eklenti Türü: Form Oluşturma

  Özellik: Kullanıcılarına kolay kullanım imkanı ve özelleştirme imkanı sunuyor.

  Ücret: Eklentinin 3 farklı paketi bulunuyor.

  • Ücretsiz Paket
  • Pro Paketi (587₺)
  • Max Paketi (889.8₺) *Yıllık Ücret

   

  Icegram, şık görünümlü ve izinli formlar, eylem butonları oluşturmada gerçekten oldukça profesyoneldir. Diğer eklentilerde de olduğu gibi bunda da hiç kodlama yapmadan ücretsiz olarak sunduğu popup ve bileşenler ile birçok şeyi yapabilirsiniz. İleri seviye bir kullanıcı iseniz Icegram üzerinde yapabileceklerinizin sınırı yoktur. Icegram, form oluşturmak için kullanılan bir eklentidir. Bu eklenti bülten göndermek için pazarlama eklentilerine ihtiyaç duymaktadır. Eklenti sizlere birlikte kullanabileceğiniz yardımcılarda sunuyor bunlar; Email Subscriber ( Bülten Eklentisi ) ve Rainmaker ( Şablon Oluşturma Eklentisi ).

  Birçok kullanıcı bu eklentiyi ücretsiz olarak sunduğu özelliklerin kolaylığı sebebiyle tercih ediyor. Bunların yanı sıra eklenti form içerisinde kendi marka adını geçirerek “ilgili marka ile üretilmiştir” tarzı bir ekleme yapmıyor. Kullanıcı hedefi seçeneği ücretsiz olsa da A/B testi ile birlikte çıkış eğilim özelliği sadece premium paketlerinde kullanılabiliyor.

   

  6. Popup Builder

  WordPress için Popup Builder eklentisi

  Eklenti Türü: Form Oluşturma

  Özellik: Eklenti yerleşik bir yönetim paneli sunuyor.

  Ücret: Bu eklentinin 3 farklı paketi bulunuyor. 

  • Starter Paketi (303₺)
  • Business Paketi (606.3₺)
  • Agency Paketi (1292.9₺) * Yıllık Ücret

  Web sitenizde popup tarzında formları çok fazla kullanıyorsanız bu eklenti sizin için bir çözüm olabilir. Popup Builder, ücretsiz plan sunmamasına rağmen işinize çok yarayacak özellikler sunuyor. Eklenti video popup, iframe ve iletişim için kullanılabilecek popuplar da dahil olmak üzere birçok şablon ve seçeneği premium paketiyle sizlerin kullanımına sunuyor.

   

  Popup Builder, şık tasarımlar oluşturmanın yanı sıra birçok animasyonu da kullanmanıza olanak sağlıyor. Yerleşik bülten özelliği sayesinde de bu eklentiye ek olarak bir e-posta pazarlama eklentisine sahip olmanız gerekmiyor. 

   

  Plan özellikleri genellikle kullanabileceğiniz site sayısına bağlı olarak değişkenlik gösteriyor. Eklenti tüm planlarında aynı özellikleri kullanıcılara sunuyor.

   

  7. Thrive Leads

  WordPress için Thrive Leads eklentisi

  Eklenti Türü: Form Oluşturma

  Özellik: Eklenti güçlü yerleşik özelliklere sahip. (Thrive Architect, SmartLinks)

  Ücret: Bu eklentinin 3 farklı paketi bulunuyor.  

  • 1 Lisans Ücreti (405.9₺)
  • 5 Lisans Ücreti (587.7₺)
  • 15 Lisans Ücreti (890.7₺) * Tek seferlik

   

  Thrive Leads, tamamen hızlı dönüşüm ve büyüme odaklı olarak geliştirilmiştir. Bu eklenti içerisinde barındırdığı hedef belirleme seçeneklerini kullanarak hızlı bir şekilde ciddi bir geri dönüş alabileceğinizi iddaa ediyor. Thrive Leads, ile kurumsal görünüme sahip formlar hazırlamak gerçekten çok kolaydır. Varsayılan olarak sunduğu 10 şablonu istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz. Eklenti aynı zamanda A/B testinin kullanım kolaylığı ve içerisinde bulunan tasarım, içerik, form türü testleri ile de dikkat çekiyor.

  Kullanıcılara sunduğu SmartLinks özelliği sayesinde de hangi ziyaretçinin abone olduğunu hangisinin olmadığını da görme şansını tanıyor. Eklenti iki tür içinde birbirinden farklı formlar gösterebiliyor. Kampanyalar düzenlemek istediğinizde ise Thrive Leads, MailChimp, Google de dahil olmak üzere yaklaşık 30 eklentiyle de uyumlu ve entegre şekilde çalışabiliyor.

   

  8. WP Subscribe Pro

  WP Subscribe Pro Eklentisi

  Eklenti Türü: Form Oluşturma

  Özellik: Eklenti formlarında birçok animasyon, renk özellikleri ve geniş bir özelleştirme sunuyor.

  Ücret: Eklentinin sadece bir paketi bulunuyor. 

  • 115.1₺ * Tek seferlik ücret

  WP Subscribe Pro, fiyatı uygun olmasına rağmen gerçekten profesyonel bir eklenti olma niteliği taşıyor. WordPress üzerinde bulunan önbellek eklentilerinin bir çoğuyla entegre olması işini daha hızlı yapabilmesine olanak tanıyor. Eklenti SEO kullanımına oldukça önem verdiği için ilgili SEO eklentilerini kullandığınızda iyi bir artış yakalayabilirsiniz.

  WP Subscribe Pro, tasarım tarafında da eksik kalmıyor. Birbirinden şık tasarımlar ve animasyonları ile birlikte formlarınızı göz alıcı hale getirebilirsiniz. Form ayarlarından süre ve tetikleme ile ilgili ayarlarınızı da kolayca yapabilirsiniz. Bu eklenti size A/B testi sunmuyor ancak formu canlıya almadan önce görüntüleyerek kontrol sağlayabilirsiniz. 

  WordPress, şu anda WP Subscribe Pro eklentisini tüm kullanıcılarına ücretsiz olarak dağıtıyor.

   

  Sonuç

  Eklentilere göz attığınızda burada tam olarak ne istediğinizi bilmeniz gerekiyor. Tüm özellikleri tek bir eklentide kullanmak ya da farklı eklentilerden bir kombinasyon yapmak sizin seçiminize kalıyor. 
   

  Sizler için eklentileri kısaca özetleyecek olursak;
   

  E-Posta Pazarlama tarafında kullanabileceğiniz eklentiler

   

  • MailChimb, birçok WordPress kullanıcısının bu sektörde aklına ilk gelen eklentidir. Ücret vermek bir problem oluşturmazsa tüm seçenekleri içeren bu eklentiyi kullanabilirsiniz.
  • Jackmail Newsletters, sizlere tüm özelliklerini ücretsiz bir şekilde sunuyor ancak e-posta göndermek için belli bir sınır tanımlıyor.
  • Newsletter, uygun fiyatlı planlarıyla ve güzel özellikleriyle yeni kullanıcılar tarafından tercih edilebilir.

   

  Form Oluşturma tarafında kullanabileceğiniz eklentiler

   

  • OptinMonster, kolay kullanımı ve geniş seçenekleri sayesinde tercih edilebilir.
  • Icegram, oluşturacağınız formların marka ibaresine sahip olmasını ve şık tasarımları olmasını isterseniz sizin için mantıklı bir seçenek olacaktır.
  • Popup Builder, içerisinde barındırdığı bülten paneli sayesinde ekstra bir eklenti yükleme gereksinimini kaldırarak kolaylık sağlıyor.
  • Thrive Leads, hedef belirleme tarafında güçlü özellikleri olan bu eklenti asıl amacı geri dönüşüm almak olan kullanıcılar için oldukça yararlı olabilir.
  • WP Subscribe Pro, uygun fiyatları ile düşük bütçeli kullanıcılara hitap ediyor. Bu eklentiyi kullanarak birçok özellikten geri kalmadan tasarruf edebilirsiniz.

   

  Bu yazımızda sizlere WordPress Bülten eklentilerinden bahsettik. Siz de hangi eklentiyi neden seçtiğinizi yorum kısmında paylaşarak diğer kullanıcılara tavsiyede bulunabilirsiniz.


   

  Merhaba, ben Doğu. Bunun yaklaşık 3 yılı R10.net olmak üzere ortalama 5+ yıldır freelance olarak Fro...

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  iOS 17.5.1 Yayınlandı: En Büyük Sorun Nihayet Çözüldü!

  Apple, iOS 17.5.1 güncellemesiyle silinen fotoğrafların geri dönmesi sorununu çözdü. Güncellemeyle silinen fotoğrafların geri gelmesi sorununu çözebilirsiniz.

  Samsung Galaxy Ring Geliyor: 9 Farklı Boyut Seçeneği Olacak!

  Samsung, ilk akıllı yüzüğü Galaxy Ring'i, 9 farklı boyut ve gelişmiş sağlık izleme özellikleriyle 10 Temmuz'daki Galaxy Unpacked etkinliğinde tanıtacak.

  GTA 5, 200 Milyondan Fazla Sattı: Tarihin En Çok Satan Oyunları Arasına Girdi!

  Rockstar Games'in GTA 5'i, dünya çapında 200 milyondan fazla satış yaparak tarihin en çok satan üçüncü oyunu oldu ve yeni rekorlar kırmaya devam ediyor.

  Türkiye'de Satışa Çıkacak Poco F6 Pro'nun Tüm Özellikleri Belli Oldu!

  Poco F6 Pro'nun resmi olmayan kutu açılış videosu ortaya çıktı. 23 Mayıs'ta tanıtılacak olan cihazın tasarımı ve teknik özellikleri şimdiden belli oldu.

  WordPress'te Kullanabileceğiniz En İyi 8 Abone Ol Eklentisi

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et