R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Instagram “Akış yenilenemedi” hatası neden olur ve nasıl çözülebilir?

  Instagram hesap özelliklerinizi kısıtlayan ve gezintinizi engelleyen Instagram akış yenilemedi hatasını neden olur nasıl çözebileceğinizi haberimizin detayından ulaşabilirsiniz.

  Ceren Varlı Ceren Varlı 22.04.2022 02:16 241 4 dk okuma süresi
  Instagram “Akış yenilenemedi” hatası neden olur ve nasıl çözülebilir?
  Son Düzenleme:

  Çoğumuzun her gün saatlerce zaman geçirdiği Instagram sosyal medya uygulamasında bazen hatalarla karşılaşıyoruz. Akış yenilemedi hatası, bu hatalar arasında en çok karşılaştığımız hata türlerinden biri. Bu hatayı almanızın olası üç sebebini aşağıda bulabilirsiniz.

   “Akış yenilenemedi” hatasının olası sebepleri

  1.Telefonunuzun internet bağlantısının zayıf olması

  Instagram akışı yenilemek ve yeni gönderileri karşınıza çıkarabilmek için internet bağlantısına ihtiyaç duyar. Telefonunuzun bağlı olduğu mevcut internet bağlantısı zayıfsa veya internete bağlanabileceği Wi-Fi ya da mobil veri özelliklerinin ikisi de kapalıysa Instagram uygulamasının akışı yenilemesi hatta çalışması mümkün değildir.

  2.Telefonunuzdaki Instagram sürümü ve benzeri gibi telefonunuzdan kaynaklanabilecek nedenler

  Eğer telefonunuzdaki başka sosyal medya uygulamaları gibi akışı yenilemenizi ya da internete bağlanmanızı gerektiren diğer uygulamalarda herhangi bir problem yaşamazken Instagram uygulamasında problemler yaşıyorsanız bunun sebebi telefonunuzdaki sürümün güncellenmemiş olması olabilir. Kullandığınız uygulama mağazasından (telefonunuzun işletim sistemine göre bu IOS için App Store ya da Android için Google Play Store olabilir.) uygulamanızın güncel olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

   3. Instagram veya Instagram sunucuları kaynaklı hatalar

  Özellikle son birkaç yılda daha da popülerleşmesiyle beraber Instagramın aylık aktif kullanıcısının 1 milyar civarlarında olduğu belirtiliyor. Hem bu oldukça fazla geniş kullanıcı kitlesinin sürekli etkileşimleri hem de zaman zaman Instagram geliştiricilerinin o sırada uygulama sunucularında gerçekleştirdiği bir bakım çalışması, teknoloji jargonunda çökmek olarak nitelendirilen bir duruma yol açabiliyor. Bu tarz uygulama kaynaklı problemlerde ise çevrenizin de aynı ya da benzer problemleri yaşayıp yaşamadığını kontrol ederek problemin sizden kaynaklı olmadığını görebilirsiniz.

   “Akış yenilenemedi” hatasını nasıl çözebilirsiniz?

   1. İlk olarak problemin kaynağını bulmaya odaklanın.

  Yaşadığınız problem üstte belirttiğimiz gibi uygulamanın güncel olmamasından, internet bağlantınızın kötü olması veya internete bağlı olmuyor oluşunuzdan ya da uygulama sunucusunda meydana gelen bir problem veya bakım çalışmasından kaynaklanıyor olabilir. Sebebin bunlardan hangisi olduğunu anlayabilmek için ilk olarak telefonunuzun internet bağlantısını, sonrasında uygulama mağazasından uygulamanızın güncellik durumunu ve en son olarak da problem bunlardan hiçbiri kaynaklı değilse çevrenizdeki Instagram kullanıcılarından aynı problemi yaşayıp yaşamadıklarını kontrol ederek karşılaştığınız hatanın kaynağını bulabilirsiniz.

  Problemi çevrenizdeki kullanıcılardan kontrol edemediğiniz zaman Downdetector isimli site aracılığıyla çok daha geniş bir kitleye ulaşarak dünya çapındaki kullanıcıların aynı hatayla karşılaşma durumlarını öğrenebilirsiniz.

   2. Instagram uygulamasını telefonunuzdan silip tekrar yükleyin.

  Aslında hayli klasik bir yöntem olan kapatıp açmanın uygulama bazındaki karşılığı olan uygulamanın yüklemesini kaldırarak tekrardan telefonunuza indirmek, uygulamanın telefonunuzda kayıtlı verilerinde bir sıfırlama işlevi göreceği için hatayı çözmede yardımcı olabilir. Bunun için telefonunuzdaki işletim sisteminizle uyumu uygulama mağazasından Instagram uygulamasını tekrar indirip hesabınıza giriş yaptığınızda karşılaştığınız hata düzelecektir.

   3.İnternet bağlantınızı kesin, farklı bir ağa bağlanmayı deneyin ya da telefonunuzu kapatıp tekrar açın.

  Sayfa akışınızın yenilenemiyor oluşu uygulama için büyük bir gereklilik olan internet bağlantınızın eksikliği ya da bağlantınızdaki bir hatadan kaynaklanıyor olabilir. Bunu çözebilmek için de ilk olarak mevcut olarak bağlandığınız ağ kendi mobil tarifeniz ise mobil veriyi kapatıp 1 dakika kadar sonra açmayı, bir Wi-Fi ağı ise eğer imkânınız varsa modemi kapatıp birkaç dakika bekleyerek ağı sıfırlamayı ya da bağlı olduğunuz ağı unutup tekrar bağlanmayı deneyebilirsiniz. Bağlantıdaki kalitesizlik ya da problem çözülmemesi durumunda ise farklı bir ağa bağlanmayı denemek de probleminize çözüm sağlayabilir.

   4. Instagram’a sorun bildiriminde bulunun.

   Önerdiğimiz tüm çözüm yollarını denediniz ve problemi hâlâ yaşıyorsanız çok büyük ihtimalle uygulama sunucusundan kaynaklanan bu hatayı, her ne kadar zayıf bir ihtimal olsa da Instagram yetkililerinin bilmemesi ihtimaline karşılık olarak uygulama üzerinden bildirebilirsiniz. Bunu yapabilmek için,

  • Instagram uygulamasını açarak “hesap ayarları”na gidin.
  • “Ayarlar” sayfasının alt kısmında “Yardım” başlığının altında bulacağınız “Sorun Bildir” seçeneğine tıklayın.
  • Açılan penceredeki istenen bilgileri sorun doğrultusunda doldurarak şikâyet formunu tamamlayın.

  Tüm bu adımları izlemenize rağmen hâlâ “akış yenilenemedi” hatasını görüyorsanız ne yazık ki problemin yetkililer tarafından çözülmesini beklemekten başka yapabileceğiniz bir şey yok.

  Bu yazıda “Instagram “Akış yenilenemedi” hatası neden olur ve nasıl çözülebilir?” konusuna cevap aradık. Siz de bu hata hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmından veya R10.NET Forum’dan bize iletebilirsiniz.    

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  R10.Net davetiyesiz üyelik kısa süreliğine tekrar aktif!

  R10.Net Webmaster forumu davetiye kodu olmayan kişilere manuel onay ile üyelik dağıtıyor. R10.net webmaster forumuna kayıt olmak için haberimizin detaylarına bakabilirsiniz.

  Apple'dan Heyecanlandıran Hamle: iPad ve HomePod Bir Arada!

  Apple, yeni bir akıllı ev cihazını piyasaya sürmeye hazırlanıyor. iPad ve HomePod'dan birkaç özelliği içinde barındıracak bu yeni ürünün çıkış tarihi de merak konusu oldu.

  Elif 1020

  Elon Musk, Bot Hesap İddialarıyla İlgili Olarak Twitter CEO'sunu Tartışmaya Davet Ediyor

  Elon Musk, Twitter CEO'sunu herkesin önünde bot hesap konusunu tartışmaya davet etti. İşte Elon Musk ve Twitter arasındaki anlaşmazlıkta son gelişmeler!

  Telegram’dan Instagram ve Facebook’u Geride Bırakacak Atak

  Rusya ile Ukrayna arasında devam eden savaş çerçevesinde Facebook ve Instagram Rusya'da yasaklandı. Bu gelişmenin ardından Telegram kullanımı ciddi oranda artış gösterdi.

  Instagram “Akış yenilenemedi” hatası neden olur ve nasıl çözülebilir?

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et