R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Youtube’den Netflix’e Rakip Oluyor! İşte Yeni Youtube Hizmeti!

  Google, Youtube hizmetlerini genişletmeye devam ediyor. Şirket, son olarak Youtube’ye ücretli abonelik sistemi getireceğini açıkladı. İsmi “Channel Store” olarak adlandırılan sistemin detayları da belli oldu.

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 18.08.2022 14:32 1421 2 dk okuma süresi
  Youtube’den Netflix’e Rakip Oluyor! İşte Yeni Youtube Hizmeti!
  Son Düzenleme:

  Google, canlı yaygın hizmetindeki kullanıcı sayısını arttırmayı hedefiyle çalışmalara imza attı. Şirket video akış platformu Youtube için yeni “abonelik modeli” getirecek. Ortaya çıkan bilgilere göre Google’nin Youtube’a getireceği yeni hizmetin adı “Channel Store” oldu. Bu yeni abonelik modelinin en kısa sürede kullanıma sunulacağı açıklandı. Hatta şirketin bu abonelik modeliyle ilgili 2020’den beri çalıştığı belirtildi.

  Geçişler Hızlı ve Kolay Olacak!

  Duyurulan Youtube Channel Store sistemine ilişkin detaylarda ortaya çıktı. Google üst kuruluşu “Alphabet Inc” sektördeki önemli paydaşlarla görüşmelere başladı. Şirketin söz konusu çalışmalarına ilişkin yönetim ekibinden de açıklamalar geldi. Yapılan açıklamalara göre Youtube’de başlayacak Channel Store hizmeti, akış hizmeti sunan şirketlere/platformlara ciddi fırsat yaratacak. Youtube’nin dinamik pazarından doğrudan yararlanma imkanı sunacağı belirtildi.

  Youtube

  Kullanıcı Youtube’de ücretsiz canlı yayın veya fragman izleyebiliyor. Channel Store sayesinde bunları izledikten sonra kolayca ücretli aboneliğini aktif edebileceği belirtildi. 

  Dijital Medya Büyümeye Devam Ediyor

  Tüm dünyada Pandemi yasakları sırasında dijital içerik üreticiliği alanında ciddi büyüme yaşanmıştı. Sektördeki hızlı büyüme 2021 yılında 371 Milyar Dolar seviyesinde bir değerleme oluşturdu. Söz konusu değer 2022 yılının ilk 8 ayında 473.4 Milyar Dolar’a ulaşarak, devasa artış yaşadı.

  2019-2023 yılları arasındaki global dijital video izleyici sayısı istatistikleri açıklandı.

  2019'dan 2023'e kadar dünya çapındaki dijital video izleyicilerinin sayısıKişi Sayısı
  20192.8 Milyar
  20203.1 Milyar
  20213.3 Milyar
  20223.4 Milyar
  20233.5 Milyar
  Video akış izleyici sayısı

  Youtube tarafından duyurulan “Channel Store” servisi, sektörde önemli rakip oluşturacak. Bu noktada Netflix ile birlikte Amazon Prime Video ve Apple TV+ için önemli bir rakip olacak.

  Youtube’nin kullanıcı sayısı verileri 2.6 Milyar’dan fazla kullanıcı olduğunu gösteriyor.

  Youtube, yeni abonelik servisi hizmetini ilk olarak ABD’de kullanıma sunacak. Global pazara çıkışıyla ilgili resmi bir bilgiyse bulunmuyor.

  Youtube’nin yeni servisiyle ilgili sizin düşünceleriniz neler? Görüşlerinizi yorum kısmına veya R10.NET Forum’a iletebilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  En Hızlı Android Telefonlar Belli Oldu: İşte En Hızlı 10 Android Model!

  AnTuTu, 2022 yılı Eylül ayının en hızlı Android telefon modellerini açıkladı. Buna göre ilk sırayı Asus ROG 6 Dimensity Supreme Edition aldı.

  Vivo Y52 5G Duyuruldu! İşte Vivo Y52 5G Özellikleri ve Fiyatı!

  Vivo, yeni giriş seviyesi cihazı "Vivo Y52 5G" tanıtımını gerçekleştirdi. İşte markanın yeni giriş seviyesi akıllı telefonu Vivo Y52 5G özellikleri ve fiyatı!

  Reklamlardan Sonra Sıra Çözünürlükte: 4K Youtube Videoları Ücretli mi Olacak?

  Youtube, yakın dönemde 4K video özelliğini çıkaracak. 4K özelliği, sadece Youtube Premium üyelerine özel olacak.

  FIFA 23 Çıktı! İşte FIFA 23 Çıkış Fragmanı!

  Electronics Arts, yayınladığı yeni FIFA 23 fragmanının ardından tüm platformlar için satışa çıkarttı. FIFA 23 PS5 ve PS4'ün yanı sıra Xbox One ve Series konsollarına da geldi. Ayrıca Epic Games ve Steam üzerinden de FIFA 23 PC sürümü satın alınabiliyor.

  Youtube’den Netflix’e Rakip Oluyor! İşte Yeni Youtube Hizmeti!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et