R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Twitter’dan Elon Musk’ı Üzecek Haber! En Büyük Hissedar Değişti!

  Elon Musk ile Twitter yönetimi arasındaki gerginlik büyümeye devam ediyor. Twitter’ın tamamını almayı isteyen Elon Musk’a kötü haber geldi.

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 15.04.2022 21:56 536 2 dk okuma süresi
  Twitter’dan Elon Musk’ı Üzecek Haber! En Büyük Hissedar Değişti!
  Son Düzenleme:

  Elon Musk’ın Twitter’ın CEO koltuğunu istediğini açıklamasının ardından yönetim kuruluyla arası açılmıştı. Twitter Inc’in tamamını almak isteyen Elon Musk’a karşı diğer hissedarlardan karşı hamle geldi. Son gelişmelere göre Elon Musk artık Twitter Inc’in en büyük hissedarı pozisyonunda değil. Vanguard Group, son yaptığı atılımla birlikte varlık yöneticinin Twitter’da en büyük hisse sahibi olmasını sağladı.

  Twitter hisse

  Vanguard Group, 8 Nisan 2022 tarihinde “ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu” tarafından yapılan kamuoyuna açılan dosyalamalarda Twitter’ın en büyük hissedarı oldu. Vanguard Group, Twitter’da 82.4 milyon hissesinin sahibi oldu. Böylelikle Vanguard’un Twitter hisselerindeki payı %10.3’e çıktı. 

  Yaşanan son gelişmeyle birlikte Twitter’ın %10.3’üne sahip olan Vanguard Group’un hisselerinin değeri Çarşamba borsa kapanışındaki sonuçlara göre 3.78 Milyar Dolar gibi devasa bir boyuta ulaştı.

  Vanguard Group Musk’tan Önce Davrandı

  Uluslararası finans ve yatırım platformu Business Insider tarafından yapılan açıklamaya göre Vanguard Group varlık yöneticisi tarafından Twitter hissesi alımının, Elon Musk’un gündeme bomba gibi düşen Twitter Inc’in tamamını alma teklifini iletmeden önce yapıldığı belirtildi.

  Vanguard Twitter

  Vanguard Group’un yeni hisse alımının ardından FacSet, Elon Musk’ın Twitter’daki en büyük hissedar olmasını engellediğini açıkladı.

  Elon Musk’un Twitter’daki hissesi %10’dan az.

  Twitter şirket hisselerinin tamamı 10 hissedar arasında bölünüyor. Bu 10 hissedarın sadece 2 tanesi şahsa ait, geriye kalan 8 tanesi varlık yöneticisi finans kurumlarından oluşuyor. Şirketteki 2 adet şahıs hisselerinin biri Elon Musk’a ait ve %9.2 hisseye tekabül ediyor. Diğer kişiyse eski Twitter CEO’su Jack Dorsey olduğu belirtiliyor.

  Yaptığı yatırımlar ve çalışmalarla gündemden düşmeyen Elon Musk'un kripto paraların ardından Twitter için yaptığı son adımları hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorum kısmından veya R10.NET Forum'dan bizimle paylaşabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  iPhone 14’ün Çıkışını Dört Gözle Bekleyenleri Üzecek Haber

  Apple, Çin ile ABD arasındaki Tayvan krizi nedeniyle iPhone 14 çıkış tarihini ertelemek zorunda kalabilir. İşte son gelişmeler!

  Uncharted 4: A Thief's End Sistem Gereksinimleri

  Uncharted 4: A Thief's End aksiyon ve macera türlerini bir araya getiren bir oyundur. Oyunu oynamak için minimum sistem gereksinimlerini karşılamanız gerekir. Uncharted 4: A Thief's End sistem gereksinimleri nelerdir? Hemen öğrenin.

  Apple'a Büyük Zam: iPhone 14 ve Watch Series 8 Fiyatları Ne Kadar Olacak?

  iPhone 14 fiyatları daha çıkmadan zamlanıyor. İşte iPhone 14 teknik özellikleri ve iPhone 14 Türkiye fiyatı. Detaylar haberimizde

  Elif 1031

  Twitter Davasında Elon Musk Cephesinden İlk Hamle Geldi!

  Satın alma süreciyle başlayan ve en sonunda mahkemelik olan Elon Musk ile Twitter arasındaki gerginlik devam ediyor. Mahkemelik olan taraflar davanın başlama tarihi konusunda anlaşamıyor. İşte Musk'ın davaya ilişkin ilk adımı!

  Elif 552
  Twitter’dan Elon Musk’ı Üzecek Haber! En Büyük Hissedar Değişti!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et