R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Twitter’dan Elon Musk’ı Üzecek Haber! En Büyük Hissedar Değişti!

  Elon Musk ile Twitter yönetimi arasındaki gerginlik büyümeye devam ediyor. Twitter’ın tamamını almayı isteyen Elon Musk’a kötü haber geldi.

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  15.04.2022 21:56 909 2 dk okuma süresi
  Twitter’dan Elon Musk’ı Üzecek Haber! En Büyük Hissedar Değişti!
  Son Düzenleme:

  Elon Musk’ın Twitter’ın CEO koltuğunu istediğini açıklamasının ardından yönetim kuruluyla arası açılmıştı. Twitter Inc’in tamamını almak isteyen Elon Musk’a karşı diğer hissedarlardan karşı hamle geldi. Son gelişmelere göre Elon Musk artık Twitter Inc’in en büyük hissedarı pozisyonunda değil. Vanguard Group, son yaptığı atılımla birlikte varlık yöneticinin Twitter’da en büyük hisse sahibi olmasını sağladı.

  Twitter hisse

  Vanguard Group, 8 Nisan 2022 tarihinde “ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu” tarafından yapılan kamuoyuna açılan dosyalamalarda Twitter’ın en büyük hissedarı oldu. Vanguard Group, Twitter’da 82.4 milyon hissesinin sahibi oldu. Böylelikle Vanguard’un Twitter hisselerindeki payı %10.3’e çıktı. 

  Yaşanan son gelişmeyle birlikte Twitter’ın %10.3’üne sahip olan Vanguard Group’un hisselerinin değeri Çarşamba borsa kapanışındaki sonuçlara göre 3.78 Milyar Dolar gibi devasa bir boyuta ulaştı.

  Vanguard Group Musk’tan Önce Davrandı

  Uluslararası finans ve yatırım platformu Business Insider tarafından yapılan açıklamaya göre Vanguard Group varlık yöneticisi tarafından Twitter hissesi alımının, Elon Musk’un gündeme bomba gibi düşen Twitter Inc’in tamamını alma teklifini iletmeden önce yapıldığı belirtildi.

  Vanguard Twitter

  Vanguard Group’un yeni hisse alımının ardından FacSet, Elon Musk’ın Twitter’daki en büyük hissedar olmasını engellediğini açıkladı.

  Elon Musk’un Twitter’daki hissesi %10’dan az.

  Twitter şirket hisselerinin tamamı 10 hissedar arasında bölünüyor. Bu 10 hissedarın sadece 2 tanesi şahsa ait, geriye kalan 8 tanesi varlık yöneticisi finans kurumlarından oluşuyor. Şirketteki 2 adet şahıs hisselerinin biri Elon Musk’a ait ve %9.2 hisseye tekabül ediyor. Diğer kişiyse eski Twitter CEO’su Jack Dorsey olduğu belirtiliyor.

  Yaptığı yatırımlar ve çalışmalarla gündemden düşmeyen Elon Musk'un kripto paraların ardından Twitter için yaptığı son adımları hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorum kısmından veya R10.NET Forum'dan bizimle paylaşabilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Apple Türkiye Fiyatlarına Zam Geldi: iPhone ve Diğer Ürünlerde Büyük Zam!

  Apple Türkiye, iPhone 15 serisi başta olmak üzere tüm ürünlerine zam yaptı. Fiyatlar döviz kuru etkisiyle arttı, yeni fiyatlar kullanıcıları etkiliyor.

  Apple'ın Yeni İşletim Sistemi iOS 18 ile Büyük Değişiklikler Geliyor: Tasarım Tamamen Değişiyor!

  iOS 18 ile Apple, tasarımı ve AI özellikleriyle yenilik getiriyor. iPhone 16 için A18 çip ve gelişmiş Siri, kullanıcı deneyimini zenginleştiriyor.

  Exxen ve ExxenSpor Abonelik Ücretlerine Büyük Zam Geldi: İşte Yeni Fiyatlar!

  Exxen ve ExxenSpor, içerik kalitesini artırmak için üyelik ücretlerine zam yaptı. İşte güncel abonelik fiyatları!

  iPhone 16, Yeni Neural Engine ile Geliyor: Etkileyici Yapay Zeka Performansı Sunacak!

  iPhone 16, A18 ve M4 işlemciler ve gelişmiş Neural Engine ile yapay zeka performansında devrim yaratacak!

  Twitter’dan Elon Musk’ı Üzecek Haber! En Büyük Hissedar Değişti!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et