R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Twitch’in cinsiyet ayrımcılığı yaptığı iddia edildi! İddialar sosyal medyada tartışmaya neden oldu!

  Twitch’in yayıncıları arasında bulunan ve sohbet yayınları yapan Shirahiko, Twitch’i cinsiyet ayrımcılığı yapmakla suçladı. İşte Shirahiko’nun Twitter’ dan paylaştığı ve tartışmalara neden olan o iddiasının detayları!

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 24.04.2022 20:48 219 1 dk okuma süresi
  Twitch’in cinsiyet ayrımcılığı yaptığı iddia edildi! İddialar sosyal medyada tartışmaya neden oldu!
  Son Düzenleme:

  Dünyanın en geniş izleyici kitlesini yayıncılara ulaştıran dijital canlı yayın platformu Twitch’te son dönemde sular hiç durulmuyor. Kısa bir süre önce “bit olayları” ile dolandırıcılık yapıldığı iddialarıyla çalkanan Twitch’te bu seferde cinsiyet ayrımcılığı tartışmaları başladı.

  Twitch’in popüler sohbet yayıncılarından birisi olan Shirahiko’nun, Twitter hesabından attığı bir tweet, sosyal medyanın ikiye bölünmesine neden oldu. Shirahiko’nun platformda cinsiyet ayrımcılığı olduğu iddiasıyla attığı tweet’ine çok ilginç tepkiler geldi.

  Twitch kadın erkek ayrımcılığı yapıyor!

  Shirahiko, Twitter’dan yaptığı paylaşımda Twitch’in erkeleri sevmediğini iddia etti. Shirahiko, Twitch canlı yayın başlığını değiştirmek için bir deneme yaptığını belirtti. Denemesinde öncelikle “I hate man” yani “erkeklerden nefret ediyorum” yazdığında Twitch’in hiçbir uyarı vermediğini söyledi. 

  Ancak başlığı “ı hate woman” yani “kadınlardan nefret ediyorum” olarak düzenlediğinde Twitch denetleme politikası denetimine takılarak, uyarı aldığını belirtti. Hatta bu iddiaları için tweet’inde ekran görüntüleriyle görsel kanıta da yer verdi.

  Shirahiko tweet’ini “Çok güldüm, Twitch bile sizden nefret ediyor” yazısıyla paylaştı.

  Shirahiko’nun Twitch cinsiyet ayrımcılığı yaptığına dair Twitter paylaşımı çok fazla kişiden etkileşim aldı. Twitter kullanıcıları da uygulamayla ilgili ikiye bölündü. Çünkü bazı kullanıcılar nefret söyleminin kökten yasaklı olması gerektiğini belirtirken, bazı kullanıcılarda tamamen insani bir duygu olan nefretin özgürce ifade edilebiliyor olması gerektiği görüşünü savundu.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Elon Musk, Bot Hesap İddialarıyla İlgili Olarak Twitter CEO'sunu Tartışmaya Davet Ediyor

  Elon Musk, Twitter CEO'sunu herkesin önünde bot hesap konusunu tartışmaya davet etti. İşte Elon Musk ve Twitter arasındaki anlaşmazlıkta son gelişmeler!

  Samsung Galaxy Z Fold 4 Hakkında İddialar Bitmiyor: İşte Cihazla İlgili Yeni Sızıntılar

  Samsung'un merakla beklenen "Galaxy Z Fold 4" modelin renk ve depolama kapasitesi seçenekleri belli oldu. İşte Samsung Galaxy Z Fold 4 özellikleri!

  Berfu 1084

  GTA 6: Merak Uyandıran Yeni İddialar!

  GTA 6'nın duyurulmasıyla birlikte, ne zaman çıkacağı ve hikayesinin ne olacağı merakla bekleniyordu. Konuyla ilgili açıklamalar, iddialara göre eski bir Rockstar çalışanından geldi.

  Epic Games’in ücretsiz oyunu belli oldu! Haftaya daha fazlası var

  Epic Games’in her hafta kullanıcılara ücretsiz olarak dağıttığı yeni oyun belli oldu. 23 Haziran tarihine kadar Epic kütüphanesine ekleyerek siz de bu oyuna ücretsiz olarak sahip olabilirsiniz. Detaylar haberimizde.

  Twitch’in cinsiyet ayrımcılığı yaptığı iddia edildi! İddialar sosyal medyada tartışmaya neden oldu!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et