R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Twitch’in cinsiyet ayrımcılığı yaptığı iddia edildi! İddialar sosyal medyada tartışmaya neden oldu!

  Twitch’in yayıncıları arasında bulunan ve sohbet yayınları yapan Shirahiko, Twitch’i cinsiyet ayrımcılığı yapmakla suçladı. İşte Shirahiko’nun Twitter’ dan paylaştığı ve tartışmalara neden olan o iddiasının detayları!

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  24.04.2022 20:48 733 1 dk okuma süresi
  Twitch’in cinsiyet ayrımcılığı yaptığı iddia edildi! İddialar sosyal medyada tartışmaya neden oldu!
  Son Düzenleme:

  Dünyanın en geniş izleyici kitlesini yayıncılara ulaştıran dijital canlı yayın platformu Twitch’te son dönemde sular hiç durulmuyor. Kısa bir süre önce “bit olayları” ile dolandırıcılık yapıldığı iddialarıyla çalkanan Twitch’te bu seferde cinsiyet ayrımcılığı tartışmaları başladı.

  Twitch’in popüler sohbet yayıncılarından birisi olan Shirahiko’nun, Twitter hesabından attığı bir tweet, sosyal medyanın ikiye bölünmesine neden oldu. Shirahiko’nun platformda cinsiyet ayrımcılığı olduğu iddiasıyla attığı tweet’ine çok ilginç tepkiler geldi.

  Twitch kadın erkek ayrımcılığı yapıyor!

  Shirahiko, Twitter’dan yaptığı paylaşımda Twitch’in erkeleri sevmediğini iddia etti. Shirahiko, Twitch canlı yayın başlığını değiştirmek için bir deneme yaptığını belirtti. Denemesinde öncelikle “I hate man” yani “erkeklerden nefret ediyorum” yazdığında Twitch’in hiçbir uyarı vermediğini söyledi. 

  Ancak başlığı “ı hate woman” yani “kadınlardan nefret ediyorum” olarak düzenlediğinde Twitch denetleme politikası denetimine takılarak, uyarı aldığını belirtti. Hatta bu iddiaları için tweet’inde ekran görüntüleriyle görsel kanıta da yer verdi.

  Shirahiko tweet’ini “Çok güldüm, Twitch bile sizden nefret ediyor” yazısıyla paylaştı.

  Shirahiko’nun Twitch cinsiyet ayrımcılığı yaptığına dair Twitter paylaşımı çok fazla kişiden etkileşim aldı. Twitter kullanıcıları da uygulamayla ilgili ikiye bölündü. Çünkü bazı kullanıcılar nefret söyleminin kökten yasaklı olması gerektiğini belirtirken, bazı kullanıcılarda tamamen insani bir duygu olan nefretin özgürce ifade edilebiliyor olması gerektiği görüşünü savundu.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  OnePlus Nord CE 3 Lite uygun fiyatlı cihazın özellikleri ve çıkış tarihi belli oldu!

  OnePlus, uygun fiyatlı telefonu Nord CE 3 Lite'ın özelliklerini ve çıkış tarihini açıkladı.

  İddialar Dolaşıyor: Apple Watch X Çıkabilir!

  Henüz resmi açıklama gelmese de isim değişikliğine gitmesi beklenen Apple, Apple Watch X serisi ile kullanıcılarına sürpriz yapabilir!

  2023 Dacia fiyat listesi belli oldu! İşte Ocak ayı fiyatları

  Reanutl Dacia Fiyat Listesi Ocak 2023 itibarıyla donanım ve modellere göre büyük bir oranda zam gözüküyor detaylar haberimizde.

  Google ‘Incognito’ İddiaları Doğrulandı: ‘Gizli Pencere Bile Denmemeli!’

  Gizli pencere geçmişi veya formları kaydetmediği için birçok kişi tarafından kullanılsa da tam gizlilik sağlamıyor. Bilgiler sağlayıcıyla paylaşılıyor.

  Twitch’in cinsiyet ayrımcılığı yaptığı iddia edildi! İddialar sosyal medyada tartışmaya neden oldu!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et