R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  TurkNet’ten Zam Haberi Geldi! İşte Yeni TurkNet Fiyatları!

  Taahhütsüz ve uygun fiyatlı internet abonelik paketleri sunan TurkNet’ten gelen haber, tartışmalara neden oldu. Sabit fiyat garantili, taahhütsüz internet paketi sunan TurkNet fiyatlarına zam gelmesi sosyal medya ve forumlarda en çok tartışılan konu oldu. İşte TurkNet’e gelen zam oranı ve güncel fiyatlar!

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  20.07.2022 15:15 1515 3 dk okuma süresi
  TurkNet’ten Zam Haberi Geldi! İşte Yeni TurkNet Fiyatları!
  Son Düzenleme:

  Teknoloji gibi telekomünikasyon alanında da ücretlendirmelere yeni zamlar açıklanmaya devam ediliyor. Son olarak TurkNet tarafından açıklanan zam haberi de tartışmalara neden oldu. TurkNet tarafından yapılan açıklamada zammın kendilerinden kaynaklı olmadığı açıklaması da yapıldı. TurkNet başta olmak üzere çoğu telekomünikasyon kuruluşu doğrudan Türk Telekom internet altyapısını kullanıyor. Türk Telekom tarafından da 1.06.2022 tarihi itibariyle geçerli olacak şekilde “port ücretleri” için tam %67 oranında zam yapılmıştı. Söz konusu zamdan etkilenen diğer “İnternet Servis Sağlayıcı(ISS)” şirketleri de internet paketleri ve hizmetleri için zam yapmak durumunda kaldı.

  Türkiye’de Türk Telekom internet altyapısıyla ISS hizmeti veren şirketler arasında TurkNet haricinde “Millenicom”, “ D-Smart” ve “NetSpeed” gibi şirketler yer alıyor.

  TurkNet İnternet Fiyatları %21 Arttı

  TurkNet

  TurkNet hizmet yelpazesinde yer alan “ADSL”, “VDSL” ve yanı sıra “Fiber” internet abonelikleri için zam açıklaması yaptı. Açıklanan zam oranı ise %21 oldu. TurkNet kullanıcıları yeni gelen zam ile birlikte 139.90 TL olan abonelik paketleri için artık 169.90 TL ödemeye başlayacak.

  Türk Telekom tarafından uygulanan port ücretlerindeki %67 oranındaki zam ile birlikte TurkNet’teki bir gelenekte bozulmuş oldu. Çünkü şirket tarafından paket ücretleri için her yıl maksimum 1 defa olacak şekilde zam uygulanıyordu. Ancak port ücretlerindeki artışla birlikte TurkNet, 2022 Mart’ta uyguladığı zammın ardından ikinci bir zammı da Temmuz itibariyle uygulamış oldu. Böylelikle ilk defa 1 yıl içerisinde 2 defa ücretlerine zam yapmış oldu.

  TurkNet’ten yapılan açıklamaya göre ücretlere yapılan zamlar, port ücretlerindeki artışın maliyeti düzeyinde gerçekleştirildi.

  TurkNet

  Gigafiber Kullananlar Zamdan Etkilenmeyecek

  TurkNet tarafından sunulan “Gigafiber” internet hizmeti “100Mbps” hızıyla bulunuyor. Bu hizmet diğer paketlerinden farklı olarak doğrudan TurkNet’in kendi yatırımını yaptığı altyapısı üzerinden tüketiciye sunuluyor. Bu nedenle Türk Telekom’un port ücretlerine yaptığı zamdan etkilenmediği için Turknet, Gigafiber internet kullananlara zam yansıtmayacak. Böylelikle TurkNet Gigafiber internet kullanıcıları aynı şekilde 139.90 TL ödeme yapmaya devam edecek.

  TurkNet, Mart’taki zamla birlikte 2023 Haziran’a kadar “sabit fiyat garantisi” vermişti. Bu nedenle 01.04.2022 ile 01.05.2022 tarihleri arasında abonelik oluşturan kullanıcılar zamdan etkilenmeyecek.

  10 Aylık Toplu Ödemeye Zam Yok

  TurkNet

  TurkNet tarafından kullanıcılara gönderilen bilgilendirme mesajlarında özel uygulamalara da yer verildiği belirtildi. Mevcut abonelerinin mağdur olmaması adında özel uygulamalara giden TurkNet’ten bir teklifte geldiği belirtildi. Mevcut aboneler eğer “10 aylık faturasını peşin” veya kredi kartına 3 taksit” şeklinde öderse zamdan etkilenmeyecek. Yani mevcut aboneler 10 aylık 139.90 TL olan faturalarının tamamını şimdi ödediğinde eski fiyattan yararlanabilecek.

  TurkNet, bu tekliften yararlanan ancak taahhüt olmadığı için dilediği zaman çıkabilen abonelerinin yaptıkları ödemenin kullanmayacağı kısmının iade edileceğini de açıkladı.

  TurkNet örneğiyle Türkiye’deki internet fiyatları konusunda sizin düşünceleriniz neler? Görüşlerinizi yorumlar kısmından veya R10.NET Forum’dan iletebilirsiniz. 

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  The Last of Us’a Erteleme Geldi! PC Sürümü İçin Biraz Daha Beklenecek!

  Naughty Dog, resmi çıkışına 1 aydan az bir süre kalan The Last of Us Part 1 PC sürümünün çıkış tarihinin ertelendiğini duyurdu. Hayranlara üzen haberin ardından yeni The Last of Us Part 1 PC çıkış tarihi de belli oldu.

  DC’nin Yeni Evreni Tanıtıldı! İşte Yeni DC Film ve Dizileri!

  Yeniden yapılanmaya giden DC Studios, son dönemdeki hata ve sorunları gidermek için evreni sıfırlamaya karar verdi. 2025'te sinematik evrendeki tüm süper kahramanların hikayesi yeni baştan başlayacak. İşte James Gunn'ın yeni DC evreni!

  Netflix’ten Hesap Paylaşımına Karşı Yeni Önlem

  Netflix, kullanıcılar arasında şifre paylaşımına karşı yeni önlemler almaya devam ediyor. Platformun hesap şifresi paylaşımına karşı getirdiği yeni önleme dair detaylarda belli oldu.

  Redmi Note 11 Pro+ MIUI 14 Güncellemesi Aldı! İşte Yenilikler

  Xiaomi'nin Google tarafından yayınlanan "Android 13" işletim sistemi tabanlı MIUI 14 ara birimini kullanan model sayısı artmaya devam ediyor. Son olarak Redmi Note 11 Pro Plus'a MIUI 14 güncellemesi geldi.

  TurkNet’ten Zam Haberi Geldi! İşte Yeni TurkNet Fiyatları!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et