R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Türkiye'nin Ortalama İnternet Hızı Açıklandı! En İyi Firma Hangisi?

  Türkiye’nin ortalama indirme hızı, upload hızı ve en hızlı internet servis sağlayıcıları ortaya çıktı. İşte detaylar.

  Omer Dursun Omer Dursun 25.04.2022 12:51 244 2 dk okuma süresi
  Türkiye'nin Ortalama İnternet Hızı Açıklandı! En İyi Firma Hangisi?
  Son Düzenleme:

  İnternet hız testi sitesi Speedtest tarafından ortaya koyulan yeni rapora göre, Türkiye'nin internet karnesi gün yüzüne çıktı. Speedtest'in 2022'nin ilk üç çeyreğini ele alan yeni raporu; Türkiye’nin ortalama indirme hızı, upload hızı ve en hızlı internet servis sağlayıcılarını belirledi.

  Türkiye'nin ortalama indirme, yükleme hızı (2022)

  Türkiye’nin sabit internet servis sağlayıcılarının sunduğu ortalama yükleme/indirme hızları açıklandı. Speedtest'in verilerine göre Türkiye ortalama 29,08 Mbps indirme, 5,69 Mbps yükleme (upload) ve 9 ms gecikme hızına sahipti.

  Ayrıca indirme hızı konusunda 182 ülke arasında 101. sırada boy gösterdi. Ancak veriler, geçtiğimiz yılın son çeyreğine göre hem indirme hem de yükleme hızında artış olduğunu ortaya koydu.

  Türkiye'nin ortalama indirme, yükleme hızı

  Speedtest, en iyi interneti sunan firmaları da açıkladı. Rapora göre, 2022'nin ilk çeyreği için ortalama 47,43 Mbps indirme hızı sunan TurkNet en iyi sağlayıcı oldu. Hemen ardından 38,39 Mbps ile Turksat Kablo ve 33,28 Mbps ile Turkcell Superonline yer aldı. 

  Dördüncü sırada 19 Mbps ile Vodafone boy gösterirken, Türk Telekom ise beş firma arasındna en yavaşı oldu. Ortalama gecikme süresi tarafında ise en düşük gecikmeyi Turknet  7 ms ile sağlıyor. Turkcell ve Türk Telekom 9 ms ile ikincilik koltuğunda.

  Türkiye'nin en hızlı şehri (2022)

  Speedtest'in raporunda şehirlere göre de sıralamalar yer aldı. Ortalama indirme hızı kıyaslamanda birinci sırada İstanbul boy gösterirken, ardından Ankara ve Adana bulunuyor. Upload sıralamasında ise ilk üç şehir İstanbul, İzmir ve Ankara olarak göze çarpıyor.

  Speedtest’in 2022 ilk çeyrek raporu hakkında daha fazla bilgi için bu bölümündeki bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.

  Peki siz Türkiye'nin internet karnesiyle ilgili olarak ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlardan veya R10.NET Forum'dan iletebilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  DuckDuckGo Eleştiriler Sonrası Microsoft Dosyalarını Engellemeye Başladı

  DuckDuckGo, gelen tepki ve eleştiriler sonrasında geri adım atarak, Microsoft dosyalarını engellemeye başladı.

  Elif 1130

  Uncharted 4: A Thief's End Sistem Gereksinimleri

  Uncharted 4: A Thief's End aksiyon ve macera türlerini bir araya getiren bir oyundur. Oyunu oynamak için minimum sistem gereksinimlerini karşılamanız gerekir. Uncharted 4: A Thief's End sistem gereksinimleri nelerdir? Hemen öğrenin.

  Xbox Series S Kullananlara İyi Haber: Performans Güncellemesi Geliyor!

  Oyun tutkunlarının performans konusunda yetersizlik yaşadığı Xbox Series S için Microsoft, yeni bir performans güncellemesi getirecek.

  Elif 1182

  Amazon Anlaşmalı Taşıyıcı Firma Programı

  Amazon Türkiye'nin son zamanlarda hayata yeni geçen hizmeti, Amazon Anlaşmalı Taşıyıcı Firma Programı sayesinde, satış ortaklarının küçük paketleri adreslerinden teslim alınacak şekilde Amazon Lojistik merkezlerine ulaştırılıyor.

  Türkiye'nin Ortalama İnternet Hızı Açıklandı! En İyi Firma Hangisi?

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et