R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Türkiye'nin Ortalama İnternet Hızı Açıklandı! En İyi Firma Hangisi?

  Türkiye’nin ortalama indirme hızı, upload hızı ve en hızlı internet servis sağlayıcıları ortaya çıktı. İşte detaylar.

  Omer Dursun
  Omer Dursun R10 Editörü
  25.04.2022 12:51 951 2 dk okuma süresi
  Türkiye'nin Ortalama İnternet Hızı Açıklandı! En İyi Firma Hangisi?
  Son Düzenleme:

  İnternet hız testi sitesi Speedtest tarafından ortaya koyulan yeni rapora göre, Türkiye'nin internet karnesi gün yüzüne çıktı. Speedtest'in 2022'nin ilk üç çeyreğini ele alan yeni raporu; Türkiye’nin ortalama indirme hızı, upload hızı ve en hızlı internet servis sağlayıcılarını belirledi.

  Türkiye'nin ortalama indirme, yükleme hızı (2022)

  Türkiye’nin sabit internet servis sağlayıcılarının sunduğu ortalama yükleme/indirme hızları açıklandı. Speedtest'in verilerine göre Türkiye ortalama 29,08 Mbps indirme, 5,69 Mbps yükleme (upload) ve 9 ms gecikme hızına sahipti.

  Ayrıca indirme hızı konusunda 182 ülke arasında 101. sırada boy gösterdi. Ancak veriler, geçtiğimiz yılın son çeyreğine göre hem indirme hem de yükleme hızında artış olduğunu ortaya koydu.

  Türkiye'nin ortalama indirme, yükleme hızı

  Speedtest, en iyi interneti sunan firmaları da açıkladı. Rapora göre, 2022'nin ilk çeyreği için ortalama 47,43 Mbps indirme hızı sunan TurkNet en iyi sağlayıcı oldu. Hemen ardından 38,39 Mbps ile Turksat Kablo ve 33,28 Mbps ile Turkcell Superonline yer aldı. 

  Dördüncü sırada 19 Mbps ile Vodafone boy gösterirken, Türk Telekom ise beş firma arasındna en yavaşı oldu. Ortalama gecikme süresi tarafında ise en düşük gecikmeyi Turknet  7 ms ile sağlıyor. Turkcell ve Türk Telekom 9 ms ile ikincilik koltuğunda.

  Türkiye'nin en hızlı şehri (2022)

  Speedtest'in raporunda şehirlere göre de sıralamalar yer aldı. Ortalama indirme hızı kıyaslamanda birinci sırada İstanbul boy gösterirken, ardından Ankara ve Adana bulunuyor. Upload sıralamasında ise ilk üç şehir İstanbul, İzmir ve Ankara olarak göze çarpıyor.

  Speedtest’in 2022 ilk çeyrek raporu hakkında daha fazla bilgi için bu bölümündeki bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.

  Peki siz Türkiye'nin internet karnesiyle ilgili olarak ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlardan veya R10.NET Forum'dan iletebilirsiniz.

  R10.net'te içerik editörlüğü yapıyorum.

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Baseus M2s Pro Geliyor: Güçlü Gürültü Engelleme Özelliğine Sahip!

  Baseus M2s Pro, 52dB gürültü engelleme, Hi-Res ses kalitesi ve 35 saat batarya ömrü sunuyor. 45$ fiyatıyla mükemmel bir değer teklifi, müzikseverler için ideal.

  Tarihin En Verimli Dizel Motoru Tanıtıldı: İşte Detaylar!

  Weichai Power, Çin'de düzenlenen 2024 Dünya İçten Yanmalı Motorlar Kongresi'nde %53,09 termal verimlilikle çalışan devrim niteliğinde bir dizel motor tanıttı.

  WhatsApp Arayüzü Yenileniyor: Sohbetler Daha İyi Yönetilebilecek!

  WhatsApp, yeni Sohbet Filtreleri ile mesajları kategorize ederek kullanıcı deneyimini iyileştiriyor. Sohbet yönetimi, artık çok daha kolay bir hale geliyor!

  Youtube, Reklam Engelleme Politikasını Genişletiyor: Şimdi de Hedef Mobil Uygulamalar!

  YouTube, reklam engelleyicilerle mücadeleyi mobil alana taşıdı. Buna göre üçüncü parti uygulama kullananlar, platformda video izlerken sorun yaşayabilir.

  Türkiye'nin Ortalama İnternet Hızı Açıklandı! En İyi Firma Hangisi?

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et