R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Türk Telekom Siber Güvenlik Kampı Başlıyor! Kamp Başvuruları Ne Zaman Alınacak Açıklandı!

  Türkiye’nin “Siber Güvenlik” alanında gelişmesi ve bu alanda yeteneği olanların keşfedilmesi amacıyla yapılan Türk Telekom Siber Güvenlik Kampı 2022 için detaylar belli olmaya başladı.

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 08.05.2022 03:30 1171 2 dk okuma süresi
  Türk Telekom Siber Güvenlik Kampı Başlıyor! Kamp Başvuruları Ne Zaman Alınacak Açıklandı!
  Son Düzenleme:

  Türk Telekom, Türkiye’nin “Siber Güvenlik” bakımından en teşekküllü telekomünikasyon şirketi olarak, bu alanda yatırımlar yapmaya devam ediyor. Türk Telekom tarafından siber güvenlik alanında ilgili ve yetenekli gençlerin keşfedilerek, desteklenmesi amacıyla düzenlenen Siber Güvenlik Kampı 2022 yılında da yapılacak. Türk Telekom Siber Güvenlik Kampı 2022 programına dair yeni açıklamalarda yayınlandı.

  2022’de 3.kez düzenlenecek olan Türk Telekom Siber Güvenlik Kampı, 1 Ağustos’ta başlayacak ve 10 Ağustos’a kadar devam edecek. Kamp döneminde gençler, alanında uzman kişilerden 10 gün süreyle uygulamalı eğitim alabilme şansını yakalayacak.

  Türk Telekom’un Siber Güvenlik Kampı ile ilgili olarak son açıklama Türk Telekom İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Emre Vural’dan geldi. Vural açıklamalarında Türkiye’nin en önemli siber güvenlik merkezine sahip bir şirket olarak, bu alanda vizyonu daha da öteye götürecek ve gençlerin bu alanda yetiştirilmesi amacıyla çalışmalarını kurumsal olarak sürdürdüklerine dikkat çekti.

  Vural açıklamasının devamında şirket olarak ulusal ve bireysel siber güvenlik konusunda gençlere eğitim olanakları sunabiliyor olmanın haklı gururunu yaşadıklarını belirtti.

  Türk Telekom Siber Güvenlik Kampı 2022

  Siber Güvenlik Kampı’na katılan gençler için 10 gün boyunca geniş perspektifte uygulamalı eğitimler sunulacak. Bu eğitimler arasında;

  • Siber Güvenliğe Giriş,
  • Temel Ağ Güvenliği,
  • İşletim Sistemi Güvenliği,
  • Telekomünikasyon Güvenliği,
  • Kablosuz Ağ Güvenliği,
  • Mobil Güvenlik,

  Gibi eğitimler yer alacak. Ayrıca gençlere siber saldırılara karşı ilk müdahale, uygulama sızma testleri, siber saldırı potansiyeli tespiti gibi çeşitli derslerde kapsamlı olarak sunulacak.

  60.000 TL Ödüllü Kamp Yarışması

  Türk Telekom, Siber Güvenlik Kampı boyunca katılımcı gençlere çeşitli yarışmalar düzenleyecek ve on binlerce TL’lik ödüller dağıtacak. Kampta katılımcılar,”Capture The Flag(Bayrağı Yakala)” yarışmasına katılabilecek. Yarışmacılar arasından ilk 3 arasında yer alanlar tam 60.000 TL’lik teknoloji hediye çeki kazanacak.

  Türk Telekom Siber Güvenlik Kampı’na Kimler Katılabilecek?

  Türk Telekom tarafından 2020’den beri her yıl yaz aylarında olacak şekilde düzenlenen Siber Güvenlik Kampı’na katılabilmek için 26 yaşını doldurmamış lisans düzeyinde 3. veya 4.sınıf öğrencisi olmak gerekiyor. Ayrıca yüksek lisans öğrencileri ile lisans mezuniyetinin üzerinden en fazla 2 yıl geçmiş olan ancak çalışmayan gençlerde katılım sağlayabilecek.

  Başvurular 30 Mayıs’a Kadar Açık!

  Türk Telekom Siber Güvenlik Kampı başvuru tarihleri de açıklandı. Buna göre gençler 9 Mayıs’tan itibaren 30 Mayıs’a kadar başvurularını iletebilecek. Başvurular Türk Telekom tarafından yayınlanan ve buradan ulaşabileceğiniz adresten yapılabilecek. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  3D (3 Boyutlu Nesneler)

  3D, herhangi bir fotoğraf ya da çizimin, genişlik ve yükseklik ile beraber derinliğinin de olması halidir.

  Samsung Galaxy Buds 2 Pro Özellikleri ve Türkiye Fiyatı

  Samsung Galaxy Buds 2 Pro kulaklıklar için ön sipariş kampanyası başladı. 26 Ağustos’tan itibaren satışları başlayacak olan kulaklıkların Türkiye fiyatı da belli oldu.

  iPhone 14 Bekleyenleri Ne Gibi Değişiklikler Bekliyor?

  iPhone 14 Pro ve Pro Max için bilinen tüm sızıntı haberleri, söylentiler ve iphone 14 ne zaman çıkacağına dair tüm bilgiler haberimizin detayında.

  R10.Net davetiyesiz üyelik kısa süreliğine tekrar aktif!

  R10.Net Webmaster forumu davetiye kodu olmayan kişilere manuel onay ile üyelik dağıtıyor. R10.net webmaster forumuna kayıt olmak için haberimizin detaylarına bakabilirsiniz.

  Türk Telekom Siber Güvenlik Kampı Başlıyor! Kamp Başvuruları Ne Zaman Alınacak Açıklandı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et