R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Kişisel gizliliği bir adım öne taşıyan Google, arama sonuçlarında kişisel bilgileri göstermeyecek!

  İnternetin yaygınlaşmasıyla birlikte kişisel bilgilerin gizliliği konusunda ciddi problemler yaşanıyor. Arama motorunda bir kişiyi aratarak neredeyse her türlü kişisel bilgilerine erişim sağlanabiliyor. Google yeni güncellemesiyle bunu önlemeyi hedefliyor.

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  01.05.2022 16:03 1704 1 dk okuma süresi
  Kişisel gizliliği bir adım öne taşıyan Google, arama sonuçlarında kişisel bilgileri göstermeyecek!
  Son Düzenleme:

  Google, kullanıcıların arama sonuçlarında çıkan kişisel bilgilerin izinsiz olmasının çok ciddi sorunlara neden olabildiğinin farkında olduğunu açıkladı. Bu yüzden artık Google’de yapılan aramalarda izinsiz fiziksel adres, telefon numarası ve e-posta bilgileri gibi bilgilerin görülmemesini sağlayan bir güncelleme gerçekleştiriyor. 

  Google duyuruya ilişkin bir açıklama yayınladı. Yayınlanan açıklamada kişisel bilgilerin internet ortamında kolayca bulunabilir olmasının rahatsız edici olduğuna dikkat çekildi. Ayrıca bunun istenmeyen durumlara ve mağduriyetlere neden olabileceği de belirtildi. Açıklamanın devamında hem şirket politikası olarak, hem de kullanıcılardan çok fazla geri bildirim alınması üzerine böyle bir güncelleme yapıldığı belirtildi.

  Google’deki yeni özellikler belirli koşullarda bilgilerin kaldırılmasına müsaade eden, Avrupa Birliği(AB) tarafından uygulamaya alınan “Unutulma Hakkı” politikası kapsamında değerlendirilmektedir. Çeşitli nedenlerle haberlere konu olan birisinin, bilgilerinin açıkça ifadesinin gelecek hayatı açısından ciddi olumsuzluklara ve mağduriyetlere yol açabilmesi uzun zamandır tartışılıyordu. Google yeni güncelleme ile birlikte tanımlayıcı, kişisel bilgilerin izin alınmaması halinde sonuçlardan çıkartılmasını sağlayacak.

  Google geçtiğimiz haftalarda 18 yaşında olan küçüklere ait resimlerin Google Aramalar sonuçlarında gösterilmemesini kapsayan yeni bir politika güncellemesi yayınlamıştı.

  Siz Google’nin mahremiyet ve kişisel bilgi güvenliği konusundaki bu adımları hakkında ne düşünüyorsunuz? Yanıtlarınızı yorumlar kısmından veya R10.NET Forum’dan bizimle paylaşabilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Şarj Teknolojilerinde Yeni Dönem: 300W Hızlı Şarj Geliyor!

  Realme, 300W hızlı şarj teknolojisi üzerinde çalışıyor. Bu yenilikle telefonlar 5 dakikada tam şarj olacak.

  Instagram'da Reklam Dönemi Başlıyor: Geçilemeyen Reklamlar Geliyor!

  Instagram, 'Ad Break' adlı yeni özelliğiyle 3-5 saniyelik geçilemeyen reklamları test ediyor. Kullanıcılar, akışlarında bu reklamları izlemek zorunda kalacak

  Google, Yeni Görüntü Oluşturucu Yapay Zekasını Tanıttı: Karşınızda Imagen 3!

  Google, I/O 2024'te gelişmiş doğal dil anlama yeteneklerine sahip yeni yapay zeka modeli Imagen 3'ü tanıttı. Bu model, yüksek kaliteli görüntüler oluşturabiliyor.

  TCL'den Yeni Nesil Uygun Fiyatlı Akıllı TV: Thunderbird Sparrow 5 SE

  TCL'nin yeni akıllı TV'si Thunderbird Sparrow 5 SE, HDR10 desteği ve Android 13 işletim sistemi ile 125 dolarlık cazip fiyatla sunuluyor.

  Kişisel gizliliği bir adım öne taşıyan Google, arama sonuçlarında kişisel bilgileri göstermeyecek!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et