R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  İnternete büyük zam geliyor! İşte yaşanacak artış

  BTK tarafından yayınlanan bildirgede; Türk telekom'un toptan internet tariflerine yaklaşık olarak %67 oranında bir zam yapıldı.

  Rokito Rokito 01.04.2022 17:36 274 2 dk okuma süresi
  İnternete büyük zam geliyor! İşte yaşanacak artış
  Son Düzenleme:

  Gıda ürünleri ve enerjiyle birlikte her şeye zam gelmeye devam ediyor ve internet de bundan nasibini an itibarıyla alacak. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından yayınlanan yeni kararda, Türk Telekom’un tarife fiyatlarında yüzde 67 oranında bir artışa gidileceği söylendi. 

  Serbest Telekomünikasyon İşletmecileri Derneği (TELKODER), 1 Nisan’da yürürlüğe girecek bu karardan Türk Telekom ile iş birliği yaparak abonelerine internet ve telefon hizmeti sunan servis sağlayıcılarının etkileneceğini haliyle mevcut abonelerin yani halkın büyük zarara uğrayacağını söyleyerek tepki gösterdi.

  Belirlenen fiyat artışının tarihi 1 Nisan olsa da BTK bir açıklama daha yaparak, 1 Haziran’dan itibaren geçerli olacağını belirtti.

  Yeni port ücretleri ise şu şekilde;

   

  internete büyük zam

  https://i0.wp.com/shiftdelete.net/wp-content/uploads/2022/03/1-nisan-internete-zam-2.jpg?resize=1170%2C687&ssl=1

  Yapılan port ücretleri zamlarının Turk Telekom abonesi olmasanız bile sizleri de etkileyeceğini, mevcut sağlayıcınız tarafından zam yapıldıysa dahi tekrar yapılabileceğini söylemiş olalım.

  TELKODER Yönetim Kurulu Başkanı Halil Nadir Teberci, konuyla ilgili şunları söyledi: "Telekomünikasyon sektöründe alternatif işletmecilerin korunmasının; rekabeti arttıracağı ve hizmet kalitesi kadar tüketicilerin uygun maliyetli haberleşme imkanlarından faydalanması anlamına geldiğini her fırsatta dile getiriyoruz. Türk Telekom tekrar devletin sahipliğine geçti ve ilk alınan kararın zam olması bizleri üzdü."

  1 HAZİRAN'A ERTELENDİ

  BTK tarafından 23 Mart'ta yayınlanan kararda, Türk Telekom'un talep ettiği ve BTK'nın onay verdiği yeni toptan tarifelerin 1 Nisan 2022 tarifinde yürürlüğe gireceği belirtilmişti. Ancak daha sonra bu kararın yürürlük tarihi 1 Haziran olarak revize edildi.

  BTK'nın 31 Mart 2022 tarihinde yayınlanan yeni kararına göre Türk Telekom Referans IP Seviyesinde Veri Akış Erişimi Teklifinde yer alan port ücretleri ile Türk Telekom Referans Arabağlantı Teklifinde yer alan aylık THK ücretlerine ilişkin alınan kararın 1 Nisan 2022 olan yürürlük tarihi, 1 Haziran 2022'ye ertelendi.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Yenilenen BMW 3 Sedan Serisi Satışta! İşte Yeni BMW 3 Serisindeki Değişiklikler!

  BMW'nin yenilenen BMW 3 serisi yeni özellikleriyle satışa sunuldu. İşte yeni BMW 320i Sedan özellikleri ve Türkiye satış fiyatı!

  Sıfır Otomobil Alındığında Hemen Satılamayacak! İşte Yeni Otomobil Satış Düzenlemesi!

  Otomobil piyasasının normale dönmesi için gelecek yeni düzenlemeye dair detaylar belli olmaya başladı. İddialara göre 0 km otomobil satın alındığında 6 ay boyunca 2.el pazarında satışa sunulamayacak. İşte düzenlemeye dair tüm detaylar!

  Samsung Galaxy S23 Rakiplerine meydan okumaya geliyor!

  Samsung Galaxy S23 teknik özellikleri ile sektörün en iyisi olmaya geliyor. SAmsung S23 teknik özellikleri ve fiyatına haberimizden ulaşabilirsiniz.

  iPhone 14 ile Gelecek Yeni Özellik Ortaya Çıktı! İşte iPhone’nin Yeni Özelliği!

  Apple'nin tanıtımına çok az bir süre kalan iPhone 14 serisi için yeni bir iddia ortaya çıktı. İddiaya göre o ekran özelliği yeni iPhone serisinde olacak. İşte o özellik!

  İnternete büyük zam geliyor! İşte yaşanacak artış

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et