R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  İnternete büyük zam geliyor! İşte yaşanacak artış

  BTK tarafından yayınlanan bildirgede; Türk telekom'un toptan internet tariflerine yaklaşık olarak %67 oranında bir zam yapıldı.

  Rokito
  Rokito R10 Editörü
  01.04.2022 17:36 1022 2 dk okuma süresi
  İnternete büyük zam geliyor! İşte yaşanacak artış
  Son Düzenleme:

  Gıda ürünleri ve enerjiyle birlikte her şeye zam gelmeye devam ediyor ve internet de bundan nasibini an itibarıyla alacak. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından yayınlanan yeni kararda, Türk Telekom’un tarife fiyatlarında yüzde 67 oranında bir artışa gidileceği söylendi. 

  Serbest Telekomünikasyon İşletmecileri Derneği (TELKODER), 1 Nisan’da yürürlüğe girecek bu karardan Türk Telekom ile iş birliği yaparak abonelerine internet ve telefon hizmeti sunan servis sağlayıcılarının etkileneceğini haliyle mevcut abonelerin yani halkın büyük zarara uğrayacağını söyleyerek tepki gösterdi.

  Belirlenen fiyat artışının tarihi 1 Nisan olsa da BTK bir açıklama daha yaparak, 1 Haziran’dan itibaren geçerli olacağını belirtti.

  Yeni port ücretleri ise şu şekilde;

   

  internete büyük zam

  https://i0.wp.com/shiftdelete.net/wp-content/uploads/2022/03/1-nisan-internete-zam-2.jpg?resize=1170%2C687&ssl=1

  Yapılan port ücretleri zamlarının Turk Telekom abonesi olmasanız bile sizleri de etkileyeceğini, mevcut sağlayıcınız tarafından zam yapıldıysa dahi tekrar yapılabileceğini söylemiş olalım.

  TELKODER Yönetim Kurulu Başkanı Halil Nadir Teberci, konuyla ilgili şunları söyledi: "Telekomünikasyon sektöründe alternatif işletmecilerin korunmasının; rekabeti arttıracağı ve hizmet kalitesi kadar tüketicilerin uygun maliyetli haberleşme imkanlarından faydalanması anlamına geldiğini her fırsatta dile getiriyoruz. Türk Telekom tekrar devletin sahipliğine geçti ve ilk alınan kararın zam olması bizleri üzdü."

  1 HAZİRAN'A ERTELENDİ

  BTK tarafından 23 Mart'ta yayınlanan kararda, Türk Telekom'un talep ettiği ve BTK'nın onay verdiği yeni toptan tarifelerin 1 Nisan 2022 tarifinde yürürlüğe gireceği belirtilmişti. Ancak daha sonra bu kararın yürürlük tarihi 1 Haziran olarak revize edildi.

  BTK'nın 31 Mart 2022 tarihinde yayınlanan yeni kararına göre Türk Telekom Referans IP Seviyesinde Veri Akış Erişimi Teklifinde yer alan port ücretleri ile Türk Telekom Referans Arabağlantı Teklifinde yer alan aylık THK ücretlerine ilişkin alınan kararın 1 Nisan 2022 olan yürürlük tarihi, 1 Haziran 2022'ye ertelendi.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Yapay Zeka ile Oluşturulan İlk Kısa Film: İşte Fragmanı!

  Yapay zeka kullanılarak oluşturulan ilk kısa film fragmanı YouTube'da! Paris'te aşkı bulan iki gencin hikayesi, TCL şirketi tarafından sunuldu.

  YouTube'a Yeni Tasarım Geliyor: İşte Gelecek Yenilikler!

  YouTube, yeni tasarım testleriyle kullanıcı deneyimini yeniliyor. Başlık ve açıklamalar sağa taşındı, önerilen videolar dikkat çekici hale geldi.

  Android 15 Beta 1 Resmen Geldi: İşte Beklenen Özellikler!

  Android 15 Beta 1, büyük ekran uyumluluğu, geliştirilmiş erişilebilirlik ve artırılmış güvenlik özellikleriyle resmen geliyor.

  Google Chrome Premium Resmen Tanıtıldı: İşte Fiyatı ve Özellikleri!

  Google, gizlilik konularına öncelik veren işletmeleri hedefleyerek Chrome Enterprise Premium adında yeni bir Chrome tarayıcı sürümünü piyasaya sürdü.

  İnternete büyük zam geliyor! İşte yaşanacak artış

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et