R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  İnternete büyük zam geliyor! İşte yaşanacak artış

  BTK tarafından yayınlanan bildirgede; Türk telekom'un toptan internet tariflerine yaklaşık olarak %67 oranında bir zam yapıldı.

  Rokito
  Rokito R10 Editörü
  01.04.2022 17:36 864 2 dk okuma süresi
  İnternete büyük zam geliyor! İşte yaşanacak artış
  Son Düzenleme:

  Gıda ürünleri ve enerjiyle birlikte her şeye zam gelmeye devam ediyor ve internet de bundan nasibini an itibarıyla alacak. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından yayınlanan yeni kararda, Türk Telekom’un tarife fiyatlarında yüzde 67 oranında bir artışa gidileceği söylendi. 

  Serbest Telekomünikasyon İşletmecileri Derneği (TELKODER), 1 Nisan’da yürürlüğe girecek bu karardan Türk Telekom ile iş birliği yaparak abonelerine internet ve telefon hizmeti sunan servis sağlayıcılarının etkileneceğini haliyle mevcut abonelerin yani halkın büyük zarara uğrayacağını söyleyerek tepki gösterdi.

  Belirlenen fiyat artışının tarihi 1 Nisan olsa da BTK bir açıklama daha yaparak, 1 Haziran’dan itibaren geçerli olacağını belirtti.

  Yeni port ücretleri ise şu şekilde;

   

  internete büyük zam

  https://i0.wp.com/shiftdelete.net/wp-content/uploads/2022/03/1-nisan-internete-zam-2.jpg?resize=1170%2C687&ssl=1

  Yapılan port ücretleri zamlarının Turk Telekom abonesi olmasanız bile sizleri de etkileyeceğini, mevcut sağlayıcınız tarafından zam yapıldıysa dahi tekrar yapılabileceğini söylemiş olalım.

  TELKODER Yönetim Kurulu Başkanı Halil Nadir Teberci, konuyla ilgili şunları söyledi: "Telekomünikasyon sektöründe alternatif işletmecilerin korunmasının; rekabeti arttıracağı ve hizmet kalitesi kadar tüketicilerin uygun maliyetli haberleşme imkanlarından faydalanması anlamına geldiğini her fırsatta dile getiriyoruz. Türk Telekom tekrar devletin sahipliğine geçti ve ilk alınan kararın zam olması bizleri üzdü."

  1 HAZİRAN'A ERTELENDİ

  BTK tarafından 23 Mart'ta yayınlanan kararda, Türk Telekom'un talep ettiği ve BTK'nın onay verdiği yeni toptan tarifelerin 1 Nisan 2022 tarifinde yürürlüğe gireceği belirtilmişti. Ancak daha sonra bu kararın yürürlük tarihi 1 Haziran olarak revize edildi.

  BTK'nın 31 Mart 2022 tarihinde yayınlanan yeni kararına göre Türk Telekom Referans IP Seviyesinde Veri Akış Erişimi Teklifinde yer alan port ücretleri ile Türk Telekom Referans Arabağlantı Teklifinde yer alan aylık THK ücretlerine ilişkin alınan kararın 1 Nisan 2022 olan yürürlük tarihi, 1 Haziran 2022'ye ertelendi.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Togg Fiyatlarına Zam Geldi: İşte Yeni Fiyatlar!

  Beklenen oldu ve Togg fiyatlarına zam geldi. Bu gelişme, elektrikli otomobil piyasasında önemli bir değişikliği işaret ediyor.

  Redmi Buds 5 Pro Resmen Tanıtıldı: İşte Detaylar!

  Redmi Buds 5 Pro, yenilikçi özellikleri ve üstün ses kalitesi ile geliyor. Gürültü engelleme, uzun batarya ömrü ve şık tasarımıyla öne çıkıyor.

  Apple Açıkladı: İşte 2023'ün En İyi Oyunları ve Uygulamaları!

  Apple, 2023'ün en iyi uygulama ve oyunlarını belirleyerek ödüllendirdi. Bu ödüller, iPhone ve iPad ile beraber Mac ve Apple Watch uygulamalarını da kapsıyor.

  Google Açıkladı: İşte 2023'ün En İyi Android Oyunları ve Uygulamaları!

  Google Play Store, 2023'ün en iyi Android uygulamaları ve oyunları listesini yayınlandı. Geçen yıllardan farklı olarak bu yılın trendine yeni kategoriler eklendi.

  İnternete büyük zam geliyor! İşte yaşanacak artış

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et