R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Google, Şifre Dönemini Kaldırıyor: Google Passkey Dönemi Başlıyor!

  Google, şifre dönemini tamamen kapatıyor. Bunun yerine firma, Passkey isimli yeni bir şifresiz yöntem sunuyor. Google Passkey, kullanıcıların web sitelerine giriş yapmak için şifre girmelerine gerek kalmadan, telefonlarında kullanılan güvenlik yöntemleriyle oturum açmalarını sağlayan bir Google hizmeti olarak ön plana çıkıyor.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  04.05.2023 14:16 2099 1 dk okuma süresi
  Google, Şifre Dönemini Kaldırıyor: Google Passkey Dönemi Başlıyor!
  Son Düzenleme:

  Google, kullanıcıların güvenliği için uzun süredir cihazlara ve uygulamalara odaklanıyor. Firma, bu hafta şifrelerin yerini alacak olan geçiş anahtarlarını kullanıma sunuyor.

  Google Geçiş Anahtarları ile Daha Güvenli Giriş

  Google Passkey ya da Google geçiş anahtarları olarak adlandırabileceğimiz yeni çözüm, telefonunuzdaki ekran kilidi şifresi, parmak izi okuyucusu, yüz tanıma ya da kendinize özel donanım güvenlik anahtarı gibi yöntemlerle Google hesabınıza giriş yapmanızı mümkün kılıyor. Siber saldırılara karşı daha dayanıklı olan bu yöntemler, tek kullanımlık şifrelerin yerini alabilecek.

  Kullanıcıların Şifre Anahtarlarını Görme ve Ekleme İmkanı

  Kullanıcılar, ilgili sayfada otomatik olarak oluşturulan şifre anahtarlarını görebilir ve eklemeler yapabilirler. Bu noktada, ekran kilidi şifresinin güçlendirilmesi öneriliyor.

  Google, hesabınıza giriş yaparken normalde Android cihazlarınıza bir onay ekranı gönderiyordu. Bunu, ikinci alternatifiniz olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca Docusign, Kayak, PayPal, Shopify gibi birçok site için Google hesabı yanında Passkey giriş seçeneği de sunuyor.

  Şifresiz Dönem Başlıyor

  Google'ın şifre dönemini kaldırarak geçiş anahtarlarına geçmesiyle birlikte kullanıcıların güvenli giriş için daha fazla seçeneğe sahip olmaları ve siber saldırılara karşı daha korunaklı olmaları sağlanacak. Bu yeni dönem, güvenliğin öneminin giderek arttığı günümüzde, kullanıcılar için büyük bir kolaylık sağlayacaktır.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  İnternet Tarihinin En Büyük Şifre Veritabanı Yayınlandı: Tam 10 Milyar Şifre!

  İnternet tarihinin en büyük şifre sızıntısı yapıldı. Tam 10 milyar şifre içeren "rockyou2024.txt" isimli dosya yayınlandı.

  TRT 1 Şifreli mi? EURO 2024 Maçlarını Dijitsu Cihazınızda Şifresiz İzlemek için Frekans ve Biss Key Ayarları

  EURO 2024 heyecanına Dijitsu cihazınızla ortak olmak ister misiniz? TRT 1 şifreli kanal sorunu yaşıyorsanız, frekans ve Biss key ayarlarınızı güncelleyerek maç keyfinizi kesintisiz yaşayabilirsiniz. İşte adım adım çözüm yolları...

  EURO 2024 Heyecanı TRT 1'de! Frekans Ayarları ve Şifresiz İzleme Rehberi

  EURO 2024 çeyrek final maçları TRT 1 ekranlarında! Türkiye - Hollanda maçını kaçırmamak için TRT 1 frekans ayarlarınızı hemen güncelleyin. İşte tüm detaylar...

  TRT 1 Frekans Ayarı Nasıl Yapılır? EURO 2024 Maçlarını Şifresiz İzlemenin Yolu!

  EURO 2024 heyecanını TRT 1'den takip etmek isteyenler, maçları kesintisiz ve şifresiz izlemek için frekans ayarlarını güncellemeli. Peki, TRT 1 frekans ayarı nasıl yapılır? İşte adım adım anlatım...

  Google, Şifre Dönemini Kaldırıyor: Google Passkey Dönemi Başlıyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et