R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Google, Şifre Dönemini Kaldırıyor: Google Passkey Dönemi Başlıyor!

  Google, şifre dönemini tamamen kapatıyor. Bunun yerine firma, Passkey isimli yeni bir şifresiz yöntem sunuyor. Google Passkey, kullanıcıların web sitelerine giriş yapmak için şifre girmelerine gerek kalmadan, telefonlarında kullanılan güvenlik yöntemleriyle oturum açmalarını sağlayan bir Google hizmeti olarak ön plana çıkıyor.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  04.05.2023 14:16 1712 1 dk okuma süresi
  Google, Şifre Dönemini Kaldırıyor: Google Passkey Dönemi Başlıyor!
  Son Düzenleme:

  Google, kullanıcıların güvenliği için uzun süredir cihazlara ve uygulamalara odaklanıyor. Firma, bu hafta şifrelerin yerini alacak olan geçiş anahtarlarını kullanıma sunuyor.

  Google Geçiş Anahtarları ile Daha Güvenli Giriş

  Google Passkey ya da Google geçiş anahtarları olarak adlandırabileceğimiz yeni çözüm, telefonunuzdaki ekran kilidi şifresi, parmak izi okuyucusu, yüz tanıma ya da kendinize özel donanım güvenlik anahtarı gibi yöntemlerle Google hesabınıza giriş yapmanızı mümkün kılıyor. Siber saldırılara karşı daha dayanıklı olan bu yöntemler, tek kullanımlık şifrelerin yerini alabilecek.

  Kullanıcıların Şifre Anahtarlarını Görme ve Ekleme İmkanı

  Kullanıcılar, ilgili sayfada otomatik olarak oluşturulan şifre anahtarlarını görebilir ve eklemeler yapabilirler. Bu noktada, ekran kilidi şifresinin güçlendirilmesi öneriliyor.

  Google, hesabınıza giriş yaparken normalde Android cihazlarınıza bir onay ekranı gönderiyordu. Bunu, ikinci alternatifiniz olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca Docusign, Kayak, PayPal, Shopify gibi birçok site için Google hesabı yanında Passkey giriş seçeneği de sunuyor.

  Şifresiz Dönem Başlıyor

  Google'ın şifre dönemini kaldırarak geçiş anahtarlarına geçmesiyle birlikte kullanıcıların güvenli giriş için daha fazla seçeneğe sahip olmaları ve siber saldırılara karşı daha korunaklı olmaları sağlanacak. Bu yeni dönem, güvenliğin öneminin giderek arttığı günümüzde, kullanıcılar için büyük bir kolaylık sağlayacaktır.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Mozilla'nın Firefox'a Sohbet Robotu Ekleyecek: Gündemde ChatGPT ve Google Bard Var!

  Mozilla, Firefox'a sohbet robotu entegre etme planları yapıyor. Şirket, yakın gelecekte ChatGPT veya Google Bard gibi çözümlerden birini Firefox'a ekleyebilir.

  Google Eski Sürüm Chrome'larda Çeviri Özelliğini Kaldırıyor!

  Google, popüler internet tarayıcısı Chrome'un 95 ve daha eski sürümlerinde çeviri özelliğini artık kullanılamaz hale getireceğini duyurdu.

  Samsung, ChatGPT'yi Yasakladı: Galaxy Cihazlar, Google ile Devam Edecek!

  Çalışanlarına ChatGPT'yi yasaklayan Samsung, Microsoft Bing'i kullanmaktan da vazgeçti. Şirket, yeni Galaxy telefonlarda yine Google ile devam edecek!

  Google Hesabınız Neden Kalıcı Olarak Silinir ve Nasıl Engellenir?

  İnternet dünyasının temizliği en alt tabakadan başlar: Google aktif olmayan hesapları siliyor. İşte bu konuda bilmeniz gereken tüm detaylar...

  Google, Şifre Dönemini Kaldırıyor: Google Passkey Dönemi Başlıyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et