R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Google Dokümanlar, Harika Yenilikler ile Kullanıcıların Karşısına Çıkıyor!

  Google Dokümanlar yenilikler ile daha iyi bir hale gelecek. Bu güncelleme ile beraber iki yeni özellik uygulamada yer almaya başlayacak.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  11.01.2023 00:06 1471 2 dk okuma süresi
  Google Dokümanlar, Harika Yenilikler ile Kullanıcıların Karşısına Çıkıyor!
  Son Düzenleme:

  Google Dokümanlar, Microsoft Office Word gibi bir uygulama. Belge yazmak isteyenlerin yararlandığı bir yazılım, cihaza uygulama kurmadan kullanılıyor. Yani internet üzerinden Google Docs’a erişim sağlanıyor. Bu da depolama alanından tasarruf anlamına geliyor. 

  Google, Docs dışında Forms ve Spreadsheets gibi özelliklerle de karşımıza çıkıyor olmakta. En çok kullanılan uygulaması ise Google Dokümanlar olarak yer alıyor. Google Dokümanlar için iki yeni özelliğe ağırlık veriliyor. Bu özellikler sayesinde yazılımdan daha iyi verim almak mümkün hale gelecek.

  Google Dokümanlar yenilikler sunuyor!

  Google Dokümanlar, iki yeni özellik ile beraber kullanıcıları mutlu ediyor. Bu özelliklerden birisi sesle yazma sistemi hakkında. Bir diğer yenilik ise görünmeyen karakterlerin görünmeye başlayacak olması. Yeni iki özelliğin ne zaman sunulacağı bilinmiyor, ama yakın zamanda kullanıcılarla paylaşılacak.

  Sesle yazma geliştiriliyor

  Google, sesli komut ile yazı yazmayı kolaylaştıracak. Yeniliğe göre sesle yazı yazmak daha gelişmiş hale gelecek. Yani sesle yazı yazmaya çalışırken uygulama, eskisinden daha az hata yapacak. Google, detaylı bilgiler paylaşmasa da bu, önemli bir yenilik olabilir. Çünkü uygulamada konuşarak yazı yazmak bazen sıkıntılı oluyordu. İngilizce her ne kadar kaliteli yazılsa da Türkçe, düzgün sonuçlar vermiyordu. Bu güncelleme ile birlikte Türkçe dilinin de iyileştirilmesi bekleniyor.

  Yazdırılmayan karakterler görünecek

  Bir diğer yenilik olarak karşımıza yazdırılmayan karakterler çıkıyor. Google Dokümanlar yenilikler ile elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor. Bu da onlardan birisi. Aslına bakarsak bu özellik bazı ofis uygulamalarında kendine yer veriyordu. Örneğin Word’de yazdırılmayan karakterler görünüyordu. Yani satır sonu, sayfa sonu ve boşluk gibi karakterler gösteriliyordu. Artık bu özellik Google Dokümanlar’da da yer almaya başlayacak.

  Google Docs hakkında

  Google Docs veya Google Dokümanlar, belge yazmak için kullanılan bir web uygulaması. Kelime işlemci olarak geçen bu yazılım, 9 Mart 2006’da yayın hayatına başladı. Windows, Android, iOS ve Chrome OS platformlarını destekliyor. Google tarafından geliştirilen uygulama, Google Docs dışında daha birçok yazılıma da yer veriyor.

  Google Dokümanlar dışında bulunan diğer uygulamalardan birisi Google E-Tablolar. Bu uygulama, adından da anlaşıldığı üzere Microsoft Office Excel’in rakibi. Tablo görevleri bu uygulama üzerinden gerçekleştiriliyor. Bir diğer yazılım ise Google Slaytlar olmakta. Bu uygulama, slayt hazırlamak için kullanılıyor. Google Forms ise formlar oluşturmayı hedefleyen kullanıcılara ağırlık veriyor.

  Google Pages ve Google Drive gibi birçok web tabanlı Google uygulaması var. Google Dokümanlar yenilikler ile kendini geliştirerek kullanıcıların daha profesyonel hizmet almasını sağlıyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Mac Kullanıcılarına Müjde: WhatsApp Mac Beta Sürümü Kullanıma Sunuldu!

  WhatsApp'ın Mac Beta sürümü, kullanıcılara sunuldu. Açık beta süreci boyunca artık Mac kullanıcıları, WhatsApp’ı kullanabilecekler.

  iOS 17 Yenilikleri Ortaya Çıkmaya Başladı!

  İddialara göre Apple, iOS 17 güncellemesinde birçok yeniliğe imza atacak. Tahminlere göre güncellemenin, 2023 Eylül'de gelmesi bekleniyor!

  Samsung Türkiye ile Turkcell İş Birliği Gerçekleştirdi: 3 Aylık GeForce NOW Üyeliği Ücretsiz Alınabilecek!

  Samsung ile Turkcell arasında iş birliği anlaşması yapıldı. Bu anlaşmaya göre müşteriler, 3 aylık premium GeForce NOW aboneliği alabilecek.

  3 Kolay Adımda Kurulum: XAMPP ile Localhost WordPress Kurulumu Nasıl Yapılır?

  XAMPP kullanarak kolayca bilgisayarınızda WordPress kurabilirsiniz. Kurulum rehberimizle, localhost üzerinden WordPress sitesi oluşturun ve özelleştirin.

  Google Dokümanlar, Harika Yenilikler ile Kullanıcıların Karşısına Çıkıyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et