R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Google Chrome Sanal Kartlar Özelliği Geliyor! İnternet Alışverişleri Artık Daha Güvenli Yapılabilecek!

  Google, açıkladığı yeni Chrome sanal kartlar özelliği ile internet alışverişlerini daha güvenli yapabilmeye yardımcı olacak.

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  13.05.2022 21:11 1623 2 dk okuma süresi
  Google Chrome Sanal Kartlar Özelliği Geliyor! İnternet Alışverişleri Artık Daha Güvenli Yapılabilecek!
  Son Düzenleme:

  Google, tarayıcısı Chrome için yeni özelliklerle kullanıcı deneyimini iyileştirmeye devam ediyor. Şirket web tarayıcısı için açıkladığı son güncellemesi ile internet alışverişlerini daha güvenli gale getirecek. Google, geçtiğimiz günlerde düzenlenen Google I/O 2022 etkinliğinde tanıtımını yaptığı yeni Chrome güncellemesi ile internet alışverişlerinde kart bilgilerini otomatik doldurma seçeneği getiriyor. Kullanıcı gizliliğini daha da arttıracak bu özellikle online alışverişlerde banka/kredi kartı numarası ve yanı sıra son kullanma tarihi ile 3 haneli “CVV” numarası gibi bilgileri otomatik dolduracak.

  Chrome’deki kart bilgilerinin otomatik doldurma özelliği sayesinde kullanıcıların “gerçek kart bilgileri” olası güvenlik risklerine karşı koruma sağlayacak. Ayrıca bu özellik sayesinde kullanıcıların gerçek kart bilgileri, yasal olarak 2 yıl süreyle veritabanında saklaması gereken satıcıyla paylaşılmadığından olası “veri ihlali” risklerine karşı da güçlü bir güvenlik önlemi teşkil edecek.

  Chrome sanal kartlar özelliği ilk önce ABD’de kullanıma açılacak

  Google, yeni Chrome güncellemesi ile sanal kartlar özelliğini ilk aşamada ABD’deki kullanıcılarına açacak. Ayrıca özellik Visa, Mastercard, American Express ve Capital One desteği de sunacak.

  Chrome Sanal Kart

  Google, yeni Chrome özelliğinin tanıtımını tıpkı fiziksel mağazalarda yapılan temassız ödeme sistemine benzer şekilde olduğu yönünde yapıyor. Bu tip ödemelerde satıcı kart numarasını hiç görmediğinden ve PIN girmeye gerek olmadığından daha güvenli ödeme seçeneği oluşturuyor. Chrome’deki yeni özellikte buna benzer şekilde internet ödemelerinde her işlemde kart bilgilerini “manuel” şekilde girme gerekliliğini ortadan kaldıracak.

  Özellik istendiği zaman devre dışı bırakılabilecek

  Google, kullanıcıların web tarayıcıdaki özelliği istediği zaman etkinleştirip, istediği zamanda devre dışı bırakabilmesine olanak sağlayacak. Ayrıca kullanıcılar özelliği kullanarak yaptığı tüm işlemleri Google tarafından açılan “pay.google.com” adresinden detaylarıyla birlikte görebilecek.

  Özellik sadece tek seferlik satın alımlar için değil, tekrar kullanım ve yanı sıra abonelikler gibi işlemlerde de kullanıma uygun olacak.

  Google, Chrome tarayıcısındaki sanal kart kullanımının, reklam hedeflemeye yönelik veri toplama amacıyla herhangi bir şekilde kullanılmayacağını açıkladı.

  İlk aşamada sadece masaüstü Chrome’de kullanılabilecek

  Google, Chrome sanal kartlar özelliğini ilk aşamada sadece masaüstü versiyonunda kullanıma açacak. Böylelikle ChromeOS, Windows, MacOS ve Linux işletim sistemlerindeki Chrome sürümlerinde kullanılabilecek. Google bir süre sonra Chrome sanal kartlar özelliğini Android ve iOS mobil işletim sistemlerindeki Chrome sürümlerine de getirecek.

  Siz Google’nin Chrome tarayıcısına getireceği sanal kartlar özelliğinin online alışverişlerde güvenliği sağlayabileceğini düşünüyor musunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından veya R10.NET Forum’dan bizimle paylaşabilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Daha Fazla Trafik için SEO’da Etkili Bağlantı Kurma Stratejileri

  Etkili bağlantı kurma stratejileri, bir web sitesinin arama motorunda ön sıralarda görünmesine doğrudan katkıda bulunur. Bu nedenle oluşturulan bu tür stratejiler, SEO çalışmalarının önemli bileşenleri arasında yer alır.

  Microsoft, Xbox Game Pass Abonelik Ücretlerine Büyük Zam Geliyor!

  Microsoft, Xbox Game Pass abonelik ücretlerine zam yapıyor. Game Pass Ultimate, PC Game Pass ve Core için yeni fiyatlar 10 Temmuz 2024'te yürürlüğe girecek.

  Samsung Müjdeyi Verdi: Galaxy Watch 7'nin Sağlık Özelliği Eski Modellere de Geldi!

  Samsung, Galaxy Watch 7'nin yeni sağlık özelliklerini tanıtırken, uyku apnesi algılama özelliğini eski Galaxy Watch modellerine de sunmaya başladı.

  iPhone'lar’a iOS 17.5.2 Güncellemesi Geliyor!

  Apple, iOS 17.5.2 güncellemesini yakında yayınlayacak. Bu güncelleme, hata düzeltmeleri ve performans iyileştirmelerine odaklanacak.

  Google Chrome Sanal Kartlar Özelliği Geliyor! İnternet Alışverişleri Artık Daha Güvenli Yapılabilecek!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et