R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Geniş Bant İnternet Hızı Arttırılıyor! Yeni Hız Kaç Mbps Olacak?

  Geniş bant internet hızlarında yaşanan verimsizlik yeniden gündemde. Bu defa önemli açıklama ABD’den geldi. ABD Federal İletişim Komisyonu’ndan en düşük geniş bant internet hızının yükseltilmesi gerekliliği açıklaması yapıldı.

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 18.07.2022 20:23 1252 2 dk okuma süresi
  Geniş Bant İnternet Hızı Arttırılıyor! Yeni Hız Kaç Mbps Olacak?
  Son Düzenleme:

  Geniş bant hızındaki sınırlamalar teknoloji dünyasını meşgul etmeye devam ediyor. Firmalar ve yanı sıra bireysel kullanıcılar şu anki geniş bant internet hızlarının oldukça yetersiz olduğu görüşünü sıklıkla paylaşıyordu. Genel olarak dikkate alınmayan bu konuyla ilgili önemli bir açıklama geldi. Söz konusu açıklama ABD “Federal İletişim Komisyonu(FCC)” Başkanı Jessica Rosenworcel tarafından yapıldı. Rosenworcel tarafından yapılan açıklamaya göre şu anki geniş bant internet hızlarının arttırılması gerekiyor.

  Güncel olarak uygulanan hızların “25 Mbps Download(İndirme)” ve 3Mbps Upload(Yükleme)” şeklinde uygulandığına dikkat çekti. Açıklamasının devamında söz konusu geniş bant internet hız uygulamalarının oldukça düşük ve yetersiz olduğuna vurgu yapıldı. Bu doğrultuda da söz konusu hızların indirme için 100 Mbps’ye, yükleme için ise 20 Mbps’ye çıkartılması gerektiğini belirtti.

  Geniş Bant İnternet Hızlarındaki Sınırlama Sorun Oluşturuyor

  Geniş Bant <a class=İnternet Hızı">

  Gerçekleştirilen açıklamayla birlikte FCC tarafından geniş kapsamlı bir anket hazırlandı. Böylelikle söz konusu hız limitlerinin 2015’te belirlenmiş olan en düşük hız limitlerinin yetersizliğini somut şekilde ortaya koydu.

  ABD’de eyaletler arasında farklılık teşkil eden “geniş bant ağları” kurulumu noktasında FCC aracılığıyla tam 42 Milyar Dolarlık bir kaynak sağlandığı belirtildi. Bu çerçevede tüketiciye daha uygun şekilde hizmet erişim olanağının yaratılabilmesi için en düşük geniş bant hız seviyelerinin daha yukarıya çekilmesinin elzem olduğuna dikkat çekildi.

  FCC Başkanı yaptığı açıklamasında kullanıcıların mevcut gereksinimlerinin karşılanması noktasında uygulamada olan hızların yetersiz kaldığına vurgu yapıldı. Ayrıca açıklamanın devamında dijitalleşmenin gündelik yaşamın merkezine girmesiyle beraber, bu alandaki ihtiyacın tepe noktaya ulaştığı belirtildi. Özellikle “düşük gelir grubunun yaşadığı bölgeler” ve “kırsal alanlar” açısından altyapıdaki en düşük sınırın internetsizliğe neden olabildiğine dikkat çekildi. Bu yüzden dijitalleşen ve bunun üzerine inşa olan insan geleceği için en düşük hızların yükseltilmesi gerektiği belirtildi.

  Altyapı ve enerji şirketleri geniş bant hız seviyesinde en düşük sınırın 1 Gbps seviyesinde olması yönünde de talep belirtiyor.

  Türkiye’deki geniş bant hızlarıyla ilgili sizin düşünceleriniz neler? Sizce Türkiye’deki uygulamalar yeterli seviyede mi? Görüşlerinizi yorum kısmından veya R10.NET Forum’dan iletebilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Kung Fu Panda Geri Dönüyor! İşte Kung Fu Ustası Po’nun Yeni Hikayesi

  Dreamworks, 2010 yılında açıklanan Kung Fu Panda'nın 2. üçlemesinin ilk filmini doğruladı. Stüdyo Kung Fu Panda 4 çalışmalarını doğruladı ve vizyon tarihini açıkladı. İşte Kung Fu Panda 4 vizyon tarihi ve konusu!

  Yenilenen BMW 3 Sedan Serisi Satışta! İşte Yeni BMW 3 Serisindeki Değişiklikler!

  BMW'nin yenilenen BMW 3 serisi yeni özellikleriyle satışa sunuldu. İşte yeni BMW 320i Sedan özellikleri ve Türkiye satış fiyatı!

  Microsoft, Kişisel Verilerinizin Kontrolünü Sağlayabileceğiniz Yeni Özelliği Tanıttı

  Microsoft, kişisel verilerinizin kontrolünü sağlayıp gizliliğinizi koruyabileceğiniz yeni özelliğini tanıttı.

  Yeni Meyers Manx 2.0 Electric Tanıtıldı! Meyers Manx 2.0 Electric Özellikleri!

  Volkswagen tabanlı "buggy" Meyers Manx, 60 yıl sonra ilk kez yeni modeliyle tanıtıldı. İşte elektrikli olacağı açıklanan Meyers Manx 2.0 Electric özellikleri, fiyatı ve çıkış tarihi!

  Geniş Bant İnternet Hızı Arttırılıyor! Yeni Hız Kaç Mbps Olacak?

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et