R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi Netflix Bilim Kurgu Film ve Dizileri 2022

  Mutlaka izlemeniz gereken en iyi Netflix bilim kurgu film ve dizilerini sizler için derledik. Bilim kurgu sevenlerini farklı bir evrene götürmek için birbirinden güzel yapımlar sizleri bekliyor...

  Tubaunl
  Tubaunl R10 Editörü
  24.04.2022 15:18 2080 6 dk okuma süresi
  Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi Netflix Bilim Kurgu Film ve Dizileri 2022
  Son Düzenleme:

  Netflix’in en iyi bilim kurgu film ve dizileri sizleri bekliyor. Farklı bir evrene geçiş günümüz teknolojisiyle mümkün olmasa da film dünyasıyla nefes kesen dakikalar sizleri bekliyor. Bu bakımdan sizler için Netflix’teki en iyi bilim kurgu film ve dizilerini bir araya getirdik.

  Project Power

  New Orleans sokaklarında çok aşırı gizeme sahip hap hakkında bazı iddialar ortaya çıkar. Hapı kullanmış olan kişilerde farklı özel güçler görülür. Ancak kimse hapı kullanmadan ne olacağını tahmin edemez. Hapı kullananların birkaçı görünmezlik, çok farklı ciltlere sahip olma ve benzeri güçlere sahip olabilir. Diğer kesimde ise ölümcül reaksiyon göstererek kendini gösterir. Hapın bölgede yayılmasıyla beraber çok ciddi şekilde suç oranlarında artış görünür. Yerel polis harekete geçerek hapın sorumluları aranır. 

  Terminator 2: Judgement Day

  Terminatör 2: Mahşer günü olarak ekranlarda yer edinen film 2009 yılında geçiyor. Sarah Conner’ı öldürmek adına görevlendirildiği operasyonda başarısız olan Synet robotları, T-1000 adında yeni bir robot üretmeye başlarlar. Bu yeni “Terminatör” geçmişe döner ve insanın gelecekteki lideri olarak gösterilir. Sarah’ın oğlu John Connar’ı öldürmek için programlanmış olan robot T-800 de John’u korumak için geçmişe gönderilir. Geriye kalan tek soru: hangi robot John’u önce bulacaktır?

  Code 8

  Nüfusun çok az bir kesimi doğaüstü yeteneklere sahip olarak doğmuş olduğu bölgede özel insanlar milyarder veya kahraman olacakken ayrımcılıklar ile karşılanırlar. Özel insanların görmüş oldukları muamele sonucu yoksulluk çekerek bazı suçlara karışmaya başlarlar. Ek olarak özel yetenekleri olan Conner Reed de hasta olmuş olan annesinin tedavisini karşılamak adına hiç beklemediği kirli bir dünya içerisinde kendini bulur.

  Watchmen

  Hikâye New Yok’ta geçmektedir. ABD ve Sovyetler Birliği, nükleer bir savaşa başlamak üzeredir. Bu bakımdan hikâyedeki özel kahramanlar maske ve kostümler ile halkın arasında yaşamaya devam ederler. Her ne kadar bu kişiler için özel insanlar denilmiş olsa bile kendi iradelerinden başka güçleri yok. Fakat kendi gayretleri ile adaleti oluşturmak için mücadele etmektedirler. Sonuçta Rorschach’ın arkadaşı öldürüldüğünde, süper kahramanlara karşı bir tehdit olduğunun farkına varır. Bu sorunun önüne geçmek için dağılan grup yeniden toplanmak zorunda kalır.

  Kaçak Yolcu

  Mars’a gitmiş olan birkaç insanın yaşamlarını ele alıyor. Mars’a gitmiş olan uzay gemisi Dünya’dan çok fazla uzaklaştığında gemi içerisinde kaçak bir yolcunun yer aldığı görülür. Ekibin her geçen gün kaynakları azalır ve bir karar alınması gerekmektedir. Mürettebattakiler oy birliği ile bir karar vermiş olsalar bile uzay gemisinde tıbbi bir araştırmacı onların oylarına karşı çıkarak beklenmedik bir soruna neden olur.

  Yıldızlararası

  Yıldızlararası’nda Cooper adında kişi çok fazla teknik bilgi ve beceriye sahiptir. Geniş mısır tarlalarında çiftçilik ile yaşamını sürdürür. Tek bir amacı olan Cooper; iki çocuğuna güvenli bir hayat sunmaktır. Çünkü onlar ile yaşamını sürdüren Büyükbaba Donald çocuklara bakarken, henüz 10 yaşında olan kızı Murph çok farklı bir zekaya sahiptir. Geçmişte bırakmış olduğu bilim adamlığı kariyerine geri dönmek isteyen Cooper, hiç beklemediği bir an bir teklifle karşılaşır. Ancak insanlığın güvenliği için çok zor bir karar vermesi gerekiyor.

  Awake

  Çok büyük bir küresel felaketten sonra bütün elektronik cihazlar kullanılamaz hale gelir. Yaşananlar ayrıca insanların tekrar uyuyamamasına neden olacaktır. Bu bakımdan sorunlu bir geçmişi olan eski asker Jill, gezegende meydana gelmiş olan korkunç durumları düzeltmek adına bilinen tek kişidir. Genç kadın, dünyayı düzeltmek adına çaba gösterken, kendi akıl sağlığını da kaybedecek duruma gelir.

  IO

  IO, hayatta kalmış olan bir grup insanın gezeni kurtarması adına genç kızın vermiş olduğu mücadeleyi ele alıyor. Sam, dünyayı yok etmiş ve felaketin arkasında hayatta kalmış olan birkaç insandan biridir. Gezegeni terk etmek için bir araç hazırlanması gerekiyor. Genç kız çok zor bir karar almak zorunda kalır. Ya insanlığın geri kalan kısmıyla uzay kolonisine gidecek. Yada zehirlenmiş dünyayı iyileştirmek adına burada kalacaktır.

  Başlangıç

  Başrol oyuncusu Dom Cobb, filmde kişilerin zihninde en karalık bölge olan rüya görme anında, bilinçaltına girerek tüm sırları çeker ve onları çalar. Cobb’un çok nadir insanlarda görülecek yeteneği aslında onu casusluğun çok tehlikeli bir dünyasına itmiştir. Ununla beraber bu özelliği uluslararası bir kaçak yaparak onun sevdiği tüm şeylere mal olduğu görülmektedir. Cobb’a içerisinde bulunduğu bu durumdan kurtulmak adına tek bir fırsat sunulacaktır. Hayatını geri kazanması için son bir iş olan “başlangıç”ı tamamlaması gerekiyor. Mükemmel soygun değil de, tam zıttı bir görevi üstlenmek zorunda kalır.

  Extinction

  Peter, bir aile babası olarak kendini uzaylı istilasıyla dolu rüyalarla bulmaktadır. Bu rüyalar ile çok fazla bunalıma girmiştir. Ancak rüyaları gerçeğe dönüştüğü sırada korkularıyla yüzleşmek zorunda kalır. Dünya artık çok büyük bir istila ile karşı karşıyadır. Dünya dışı bir güç dünyayı ele geçirmek üzeredir. Aile ile beraber hayatta kalmak için mücadele eden Peter, onları koruyan özel bir gücün olduğunu fark eder.

  The Wandering Eart

  Dünya yakın zamanda şişmiş olan güneş tarafından hapsedilecektir. İnsan uygarlığını kurtarmak adına bilim inşaları gece gündüz çalışarak, insan ırkını bu tehlikeden kaçırmak için hazırlık yapar. Binlerce infüzyon motoruyla dünya gezegeni güneş sisteminden ayrılmaktadır. 4,5 ışıkyılı uzaklıkta bilinmeyen bir yıldızın yörüngesinde 2500 yıllık bir yolculuk başlar.

  Black Mirror

  En iyi Netflix bilim kurgu dizilerinin başında yer alan ‘Black Mirror’ beraberinde platformdaki IMDB puanı en yüksek olan dizi olarak geliyor. 5 sezon ve 3 bölümden gelen dizi çok popüler ve yeni sezonlarıyla merak uyandıran bir dizi olarak ekranlarda yer alıyor. Dizinin her bölümünde farklı bir hikaye ve teknoloji geçiyor. Dizinin konusu ise yakın gelecek olarak biliniyor. Değişen teknoloji ile beraber günlük hayat ve ihtiyaçlar değişerek, insanların içgüdülerinin tersine çalıştığını konu alıyor.

  My Love From The Star

  Netflix’in en iyi bilim kurgu dizisi olarak gösterilen dizi 1 sezon 21 bölüm ile ekranlara geliyor. Dizi 400 yıl önce dünyaya gelmiş olan bir uzaylının sonunda gezegenine dönebilecek olduğu sırada aşık olması ve evine dönmekten vazgeçmesini konu alıyor.

  Şubat

  Netflix’te izlemeniz gereken IMDB puanı yüksek bilim kurgu dizisi 1 sezon 32 bölüm ile izleyiciyle buluşuyor. Dizide yetim olan bir çocuğun üzerinde testler yapıldığı e çocuğun olağanüstü güçler kazandığı fark ediliyor. Ardından kurtarılan çocuk büyüyerek olduğu İstanbul sokaklarında yaşar ve geçmişi ile bağlantılı olduğu bir gazeteciye aşık olduğunu konu alıyor.

  Travelers

  Netflix’in orijinal içeriklerinin başında yer alan ‘Travelers’da başrol karakteri federal ajan olarak yer alıyor. Ajan, anlık olarak farklı kişiliklere bürünen 4 kişinin izini sürmektedir ve bu takip onun insanlık ırkının geleceğine dair beklenmedik bir keşifte bulunmasını konu alıyor.

  The OA

  ‘The OA’, iki sezon 8 bölüm olarak yayınlanmış bir dizidir. 2019 yılında çekilen dizi gizem ve gerilim severler için geliyor. Dizi, konusu bakımından evinde kaybolmuş olan bir kadının yeni özelliklerle beraber geri dönmesini ve özel bir görev adına 5 yabancı kişiyle ekip kurmasını ele alıyor.

  My Holo Love

  Bilim kurgu kategorisinde mini bir dizi olarak gelen ‘My Holo Love’ 1 sezon ve 12 bölüm olarak Netflix’te izleyiciyle buluşuyor. Diziye bakıldığında yalnız bir kadının insanlı bir hologram ile yaşamış olduğu bağı kurmuş olduğu sırada beklenmedik bir aşkı ele alıyor.

  Alice In Borderland

  1 sezon 8 bölüm ile gelen ‘Alice In Borderland’ 18 yaş üstü izleyicilere hitap ediyor. Bir bilgisayar oyuncuyla iki arkadaşının bir anda kendilerini Tokyo’da bulmalarıyla başlıyor. Burada hayatta kalma mücadelesi vermek için çok kötü oyunlara katılmaları ve oyunu tamamlamaları gerekiyor.

  Into The Night

  1 sezon 6 bölüm ile karşımıza çıkan dizi Netflix’te yeni sezonu onaylanan gizemli ve kozmik olay dünyasını ele alıyor. Bir gece uçaktaki yolcular ile uçuş ekibi güneşe karşı yarışa girerler. Bu yarış sonrası hiç beklenmeyen bir olayla karşılaşan yolcu ve ekibin yaşadıkları olayları konu alıyor.

  2010'dan bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Windows 11’de Başlat Menüsü Değişiyor: Telefon Bildirimleri ve Pil Durumu Göstergesi Geliyor!

  Windows 11'in yeni özelliğiyle, Android telefon bildirimleri ve pil durumu doğrudan Başlat menüsünden görüntülenebilecek, kullanıcılar için büyük kolaylık sağlanacak.

  Bugatti, Yeni Hibrit Süper Otomobili Tourbillon'u Tanıttı: İşte Tasarımı ve Özellikleri!

  Bugatti, 1800 beygir gücündeki yeni hibrit süper otomobili Tourbillon'u tanıttı. Bu araç, inanılmaz performans ve yenilikçi teknolojisiyle dikkat çekiyor.

  Google Açıkladı: Arda Güler, Google Aramalarında Zirveye Ulaştı!

  EURO 2024'te Gürcistan'a karşı muhteşem performans sergileyen Arda Güler, Google aramalarında zirveye çıktı. Genç yetenek dünya gündeminde büyük ilgi gördü.

  Merakla Beklenen Uncharted 2 Filmi Geliyor!

  Uncharted serisinin devam filmi resmen duyuruldu. Tom Holland ve Mark Wahlberg'in başrolde olduğu Uncharted 2, yeni maceralarla sinemaseverlerle buluşacak.

  Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi Netflix Bilim Kurgu Film ve Dizileri 2022

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et