R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  YouTube Premium Fiyatlarına Zam Geldi: Sıra Türkiye'de mi?

  YouTube Premium fiyatlarına sessizce zam yapıldı ve ABD'de bireysel abonelik için ödenen aylık ücret, daha önce 11,99 dolar olan fiyatıyla karşılaştırıldığında 13,99 dolara yükseldi. Şimdi merak edilen, bu yeni zammın Türkiye'de de geçerli olup olmayacağıdır. İşte detaylar!

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  20.07.2023 17:28 1379 2 dk okuma süresi
  YouTube Premium Fiyatlarına Zam Geldi: Sıra Türkiye'de mi?
  Son Düzenleme:

  Google'ın en prestijli abonelik hizmetlerinden biri olan YouTube Premium için alarmlı bir durum ortaya çıktı. Bu hizmet, kullanıcılara reklamsız izleme ve arka planda oynatma gibi özellikler sunuyor. 

  Ancak hizmetin fiyatı, ABD'de gizli bir şekilde arttırıldı. Peki, bu artış Türkiye'de uygulanacak mı? İşte detaylar...

  YouTube Premium Fiyatlarına Zam Geldi

  Geçtiğimiz saatlerde YouTube, ABD'deki kullanıcıları için Premium hizmetinin fiyatını gizli bir şekilde güncelledi. Zam öncesi 11,99 dolar olan bireysel YouTube aboneliğinin fiyatı, artışla birlikte 13,99 dolara çıktı. Öğrencilere sunulan paketin fiyatı da 6,99 dolardan 7,99 dolara yükseltildi. Fiyat güncellemesinden etkilenmeyen tek paket, Aile aboneliği oldu.

  YouTube'un bu fiyat artışını hala duyurmadığını belirtmeliyiz. Ancak artan fiyatlar, yeni aboneler için zaten yayınlanmaya başladı. Ayrıca, YouTube Premium'a ek olarak Music Premium'un fiyatı da 9,99 dolardan 10,99 dolara arttı.

  Türkiye'de Fiyat Artışı Bekleniyor mu?

  Peki, bu yeni fiyat artışları Türkiye'yi etkiler mi? Daha önce, YouTube Premium ücretleri en son geçen Ekim ayında güncellendi. Bu noktada, bireysel aboneliğin fiyatı 19,99 TL'den 29,99 TL'ye çıktı ve yıllık abonelik 299,99 TL oldu. Önceden 25,99 TL olan Aile planı, 59,99 TL'ye güncellendi. Bu noktada, dolar kurunun 18,50 TL seviyesinde işlem gördüğünü hatırlatmalıyız. Bu tarihten itibaren herhangi bir düzenleme yapılmadı.

  Dolayısıyla, Ekim ayından bu yana Dolar/TL kuru ve KDV oranlarında yaşanan hareketlilik ve artışlar nedeniyle, fiyatların yeniden gözden geçirilmesi muhtemel görünüyor. Ancak, Google'ın hangi fiyatı belirleyeceğini bekleyip görmemiz gerekiyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 1 Yorum

  İlgili İçerikler:

  Müjde Geldi: Galaxy S24 Serisinin Çıkış Tarihi Netleşti!

  Samsung Galaxy S24 serisinin tanıtım tarihi nihayet ortaya çıktı. Peki, Galaxy S24 serisi ne zaman çıkacak?

  Türkiye'de Üretimi Yapılan 9500 TL Altı Telefon ve Bilgisayar Modelleri

  Vergisiz telefonların alt limiti belli oldu! İşte Vergisiz telefon alabileceğiniz modeller

  YouTube, Premium Lite’ı Sonlandırıyor: Reklamsız Video İzlemenin Uygun Fiyatlı Seçeneği Artık Yok!

  YouTube, kullanıcıların daha uygun bir fiyatla reklamsız video izlemek için tercih ettiği YouTube Premium Lite planını sonlandırma kararı aldı.

  Üzücü Haber Geldi: Xbox Game Pass Fiyatlarına Yine Zam Geliyor!

  Xbox Game Pass, sektörün en prestijli abonelik hizmetlerinden biri olsa da Microsoft için maliyet yükü oluşturuyor. Yakında yeni bir fiyat artışı bekleniyor!

  YouTube Premium Fiyatlarına Zam Geldi: Sıra Türkiye'de mi?

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et