R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  YouTube, Kullanıcılarına Basit Oyunlar Sunmaya Hazırlanıyor: İşte Detaylar!

  Google, reklam gelirlerindeki düşüşle başa çıkmak için YouTube'a yeni bir özellik eklemeyi planlıyor. "Playables" adı verilen bu özellik, masaüstü ve mobil YouTube uygulamalarına basit oyunlar getirecek.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  25.06.2023 14:55 1299 1 dk okuma süresi
  YouTube, Kullanıcılarına Basit Oyunlar Sunmaya Hazırlanıyor: İşte Detaylar!
  Son Düzenleme:

  Google, son yıllarda oyunculara yönelik önemli yatırımlar gerçekleştirdi. Bu yatırımların en yenisi ise YouTube platformuna oyun eklemek üzerine olacak. 

  Wall Street Journal’ın elde ettiği bilgiler doğrultusunda YouTube’un çok yakında platformunda basit oyunlar sunmayı planladığını söyleyebiliriz.

  YouTube'da Basit Oyunlar Oynayabilirsiniz

  YouTube'un geliştirdiği “Playables” isimli özellik sayesinde, YouTube kullanıcıları mobil ve masaüstü aygıtlarda basit oyunlar oynayabilecekler. 

  Bu yenilik, YouTube'un iOS, Android ve ChromeOS uygulamalarında küçük oyunlara yer vermesini sağlayacak.

  Yeni Oyunlar Yolda, İlk Adım: Stack Bounce

  Rapora göre, Google şimdiden birçok basit oyunu bu yeni özelliği için test etmiş. Ancak kesinleşen ilk oyun, Stack Bounce isimli yapım olarak belirtiliyor. 

  Google'ın amacı, düşen reklam gelirleriyle mücadele etmek ve platformunu reklam verenler için daha cazip hale getirmek. Oyunlar, kullanıcılara muhtemelen birkaç dakikada bir reklam sunacak.

  Ayrıca, bazı oyunlar kendi basitleştirilmiş versiyonlarını YouTube üzerinden pazarlamayı planlıyor. Google, basit oyunları platformuna getirerek, Stadia ile oyun pazarından çekilmesinin ardından Netflix’e benzer bir strateji izlemeyi düşünüyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Xiaomi’nin İlk Elektrikli SUV Aracı MX11 Görüntülendi: İşte Tasarımı!

  Xiaomi, yeni elektrikli SUV modeli MX11'in kamuflajlı görüntülerini yayınladı. 2025'te tanıtılacak olan araç, 2026'da 21 bin dolar fiyatla piyasaya sürülecek.

  Instagram’a Yeni Canlı Yayın Özelliği Geliyor: İşte Detaylar!

  Instagram, kullanıcılarının sadece yakın arkadaşlarıyla canlı yayın yapmalarına olanak tanıyan yeni bir özellik sundu. Bu yenilik, samimi bir yayın deneyimi sunacak.

  Bugatti, Yeni Hibrit Süper Otomobili Tourbillon'u Tanıttı: İşte Tasarımı ve Özellikleri!

  Bugatti, 1800 beygir gücündeki yeni hibrit süper otomobili Tourbillon'u tanıttı. Bu araç, inanılmaz performans ve yenilikçi teknolojisiyle dikkat çekiyor.

  VPN ile Ucuz YouTube Premium Alma Dönemi Bitiyor: İşte Detaylar!

  YouTube, VPN kullanarak ucuz abonelik alan kullanıcıların hesaplarını iptal etmeye başladı. İşte yeni dönemin detayları ve kullanıcı tavsiyeleri!

  YouTube, Kullanıcılarına Basit Oyunlar Sunmaya Hazırlanıyor: İşte Detaylar!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et