R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  YouTube, Kullanıcılarına Basit Oyunlar Sunmaya Hazırlanıyor: İşte Detaylar!

  Google, reklam gelirlerindeki düşüşle başa çıkmak için YouTube'a yeni bir özellik eklemeyi planlıyor. "Playables" adı verilen bu özellik, masaüstü ve mobil YouTube uygulamalarına basit oyunlar getirecek.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  25.06.2023 14:55 1278 1 dk okuma süresi
  YouTube, Kullanıcılarına Basit Oyunlar Sunmaya Hazırlanıyor: İşte Detaylar!
  Son Düzenleme:

  Google, son yıllarda oyunculara yönelik önemli yatırımlar gerçekleştirdi. Bu yatırımların en yenisi ise YouTube platformuna oyun eklemek üzerine olacak. 

  Wall Street Journal’ın elde ettiği bilgiler doğrultusunda YouTube’un çok yakında platformunda basit oyunlar sunmayı planladığını söyleyebiliriz.

  YouTube'da Basit Oyunlar Oynayabilirsiniz

  YouTube'un geliştirdiği “Playables” isimli özellik sayesinde, YouTube kullanıcıları mobil ve masaüstü aygıtlarda basit oyunlar oynayabilecekler. 

  Bu yenilik, YouTube'un iOS, Android ve ChromeOS uygulamalarında küçük oyunlara yer vermesini sağlayacak.

  Yeni Oyunlar Yolda, İlk Adım: Stack Bounce

  Rapora göre, Google şimdiden birçok basit oyunu bu yeni özelliği için test etmiş. Ancak kesinleşen ilk oyun, Stack Bounce isimli yapım olarak belirtiliyor. 

  Google'ın amacı, düşen reklam gelirleriyle mücadele etmek ve platformunu reklam verenler için daha cazip hale getirmek. Oyunlar, kullanıcılara muhtemelen birkaç dakikada bir reklam sunacak.

  Ayrıca, bazı oyunlar kendi basitleştirilmiş versiyonlarını YouTube üzerinden pazarlamayı planlıyor. Google, basit oyunları platformuna getirerek, Stadia ile oyun pazarından çekilmesinin ardından Netflix’e benzer bir strateji izlemeyi düşünüyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Yapay Zeka Destekli XNote Akıllı Defter Geliyor: İşte Detaylar!

  XNote, ChatGPT entegreli akıllı defter, Nisan'da $250'a satışta. Notlarınızı dijitalleştirin, randevu oluşturun ve daha fazlasını yapın.

  Oppo Watch X'in Çıkış Tarihi Açıklandı: İşte Detaylar!

  Oppo Watch X, 29 Şubat'ta geliyor. 1,43 inç OLED ekran, Snapdragon W5 Gen 1 çip, 4G LTE, 10W şarj desteği ile dikkat çekiyor.

  Yeni Hyundai Kona Elektrik Türkiye’de Satışta: İşte Fiyatı ve Özellikleri!

  Hyundai Kona Elektrik, Türkiye'de satışa sunuldu. 377 km menzil, modern teknoloji ve 1.499.000 TL fiyat avantajıyla öne çıkıyor.

  Yeni Yapay Zeka Google Gemma Tanıtıldı: İşte Özellikleri!

  Google'ın yeni yapay zeka modeli Gemma, yerel cihazlarda üstün performans için geliştirildi. Sorumlu AI gelişimine katkı sağlayan araç seti ile tanıtıldı.

  YouTube, Kullanıcılarına Basit Oyunlar Sunmaya Hazırlanıyor: İşte Detaylar!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et