R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Windows 11'e Parmak İzi ve Yüz tanıma Desteği Geliyor

  Microsoft'un en son işletim sistemi olan Windows 11, web sitelerinde parmak izi veya yüz taramasıyla kimlik doğrulama imkanı sunacak şekilde özgünleştirilebilecek. İşte detaylar!

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  29.06.2023 20:13 1389 2 dk okuma süresi
  Windows 11'e Parmak İzi ve Yüz tanıma Desteği Geliyor
  Son Düzenleme:

  Gelişen teknoloji ile birlikte, dijital dünyada güvenlik önemli bir konu haline gelmiştir. Geliştiriciler ve teknoloji devleri, kullanıcılarına daha güvenli ve kullanıcı dostu çözümler sunmak için yoğun bir şekilde çalışmaktadırlar. Microsoft'un Windows 11 işletim sistemi, bu gelişim sürecinin en son örneğidir. Özellikle Windows 11'in güvenlik anahtarları özelliği, kullanıcı verilerini koruma konusunda devrimsel bir adım atıyor.

  Güncellenen Windows 11: Dongle Teknolojisi ile Güvenlik Artıyor

  Microsoft, Windows Insider programı üyelerine Windows 11'in 23486 numaralı bir test yapısını yayınladı. Bu güncelleme ile birlikte, en dikkat çekici yeni özellik, parola girmek zorunda kalmadan uygulamalarda ve web sitelerinde oturum açmak için kullanılabilen dongle teknolojisinin desteklenmesi oldu.

  Windows 11 ve Güvenlik Anahtarları: En Güvenli Kimlik Doğrulama Yöntemi

  Yeni güncellemenin kullanıcıları, Windows Hello'yu kullanarak bir PIN kodunun yanı sıra parmak izi veya yüz taraması tabanlı bir güvenlik anahtarı oluşturabiliyorlar. Windows 11'in güvenlik anahtarları daha sonra desteklenen uygulamalarda ve web sitelerinde kimlik doğrulaması yapmak için kullanılabiliyor.

  1. Kullanıcı, bu özelliği destekleyen bir web sitesine gidebilir.
  2. Yeni bir kimlik doğrulama yöntemi ayarlar.
  3. Ardından kimlik doğrulamak için güvenlik anahtarını kullanır.

  Ayrıca, güvenlik anahtarlarının, Hesaplar menüsündeki Güvenlik Anahtarları bölümünden yönetilebildiğini de belirtelim.

  Microsoft Edge ve Güvenlik Anahtarları: Sistem Düzeyinde Güvenlik

  Microsoft Edge tarayıcısı güvenlik anahtarlarını kullanarak temel web kimlik doğrulama standardını uzun süredir desteklese de, Windows Hello'ya bu teknoloji için destek eklemek, kullanıcı verilerinin işletim sistemi düzeyinde yönetilmesini kolaylaştıracak. Güvenlik anahtarlarının kullanımı en güvenli kimlik doğrulama yöntemi olarak kabul ediliyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Honda ZR-V Türkiye'ye Geldi: İşte Fiyatı ve Özellikleri

  Yeni Honda ZR-V, yenilikçi hibrit sistemi, şık tasarımı ve rekabetçi fiyatıyla Türkiye'de büyük ilgi görüyor. İşte ZR-V'nin öne çıkan özellikleri ve fiyat detayları.

  Müjde Geldi: Elon Musk’ın Uydu İnterneti Starlink, Yakında Türkiye’ye Geliyor!

  Starlink, Türkiye'ye giriş yapmak için adımlarını hızlandırıyor. Elon Musk'ın bu uydu internet projesi, Türkiye'de faaliyet için BTK ile görüşmelere başladı!

  Google’dan Dev Hamle: Kanser Tespitini Kolaylaştıran Yapay Zekalı Mikroskop Geliyor!

  Google, kanser tespitinde doktorlara destek olacak yapay zeka tabanlı mikroskop üzerinde çalışıyor. Bu, hastalıkların erken teşhisinde devrim yaratabilir!

  WhatsApp iPad Uygulaması Geliyor!

  Meta, WhatsApp iPad uygulamasını çıkaracağını duyurdu. WhatsApp'ın iPad versiyonu, beta programına katılan seçkin kullanıcılarla şu an deneme aşamasında!

  Windows 11'e Parmak İzi ve Yüz tanıma Desteği Geliyor

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et