R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Microsoft’tan İtiraf Geldi: Windows 10 ve Windows 11’de Bazı Sorunlar Çözülemez Durumda!

  Yazılım devi Microsoft, yıllar geçmesine rağmen Windows 10 ve Windows 11'de çözümleyemedikleri hatalar olduğunu kabul etti. Microsoft'un bu sorunlar için önerdiği geçici çözüm ise kullanıcılardan tepki aldı!

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  20.05.2023 17:24 1376 2 dk okuma süresi
  Microsoft’tan İtiraf Geldi: Windows 10 ve Windows 11’de Bazı Sorunlar Çözülemez Durumda!
  Son Düzenleme:

  Her geçen gün Windows 11 ile ilişkili yeni bir hatanın ortaya çıktığına şahit oluyoruz. Microsoft tarafından yapılan son duyurulara göre, Windows 10 ve Windows 11'de var olan bazı sorunların çözümü mümkün görünmüyor. Yazılım devi tarafından onaylanan bu sorunlar, Windows çekirdeği ve Office API'leri ile ilgili.

  Ana Sorunlar ve Etkilenen Alanlar

  Bu hataların içerisinde en belirgin olanları, başlat menüsünde yer alan Windows arama çubuğunun işlevini yerine getirememesi ve bazı genel Windows uygulamalarının düzgün bir şekilde çalışmaması durumları. 

  Bu durum, çok sayıda Windows kullanıcısını etkilemekte ve arama çubuğu, Office, Outlook ve Outlook Takvim uygulamalarına tıklama veya bu uygulamaların düzgün bir şekilde çalışmaması sorunlarına yol açmaktadır.

  Windows Kabuğu ve Office API'lerinin Rolü

  Microsoft, işletim sisteminde yaşanan bu sorunların kaynağının, Windows kabuğu ve Office API'lerinde olduğunu belirtiyor. 

  Windows işletim sistemi, Microsoft Office, Microsoft Outlook veya Outlook Calendar ile entegre olmak için Microsoft Office API'lerini kullanabilen uygulamaların çalışmalarını etkileyebilecek hatalı kayıt defteri anahtarları oluşturabiliyor. Bu durum, uygulamaların ve Windows bileşenlerinin yanıt vermeyerek çalışmayı durdurmasına neden olabiliyor.

  Geçici Çözüm Önerisi: "Uygulamaları Kaldırın"

  Microsoft, bu sorunların çözümüne dair sunduğu geçici öneri ise, Windows, Office, Outlook ve Outlook Takvim ile entegre olan uygulamaları kaldırmak yönünde. 

  Bu, sorunların en azından geçici bir süreliğine üstesinden gelinmesi için bir yol olabilir ancak, kesin bir çözüm olmadığını da belirtmek gerekir.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Öğrenciler İçin Vergisiz Telefon ve Bilgisayar Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Öğrencilere vergisiz cep telefonu ve bilgisayar başvuru yöntemleri en çok konuşulan konuları arasına girdi. Peki vergisiz telefon ve bilgisayar nasıl alınır?

  Müjde Geldi: Galaxy S24 Serisinin Çıkış Tarihi Netleşti!

  Samsung Galaxy S24 serisinin tanıtım tarihi nihayet ortaya çıktı. Peki, Galaxy S24 serisi ne zaman çıkacak?

  Türkiye'de Üretimi Yapılan 9500 TL Altı Telefon ve Bilgisayar Modelleri

  Vergisiz telefonların alt limiti belli oldu! İşte Vergisiz telefon alabileceğiniz modeller

  Dev Ortaklık Geliyor: Spotify ve OpenAI Arasında Ses Klonlama Ortaklığı Yapılacak!

  OpenAI ve Spotify ortaklığı, içerik üreticilerin seslerini klonlama imkanı sunarak Podcast'lerin yabancı dil versiyonlarını oluşturmayı hedefliyor.

  Microsoft’tan İtiraf Geldi: Windows 10 ve Windows 11’de Bazı Sorunlar Çözülemez Durumda!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et