R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Telly 4K TV: Tamamen Ücretsiz Televizyon Keyfi

  Telly, ikinci ve daha küçük bir ekranda sürekli reklamlar göstererek kullanıcılara ücretsiz bir TV deneyimi sunmayı planlıyor. Bu reklamlar, kullanıcıların ödeme yapmadan yüksek kaliteli içeriklere erişebilmelerini sağlayacak.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  16.05.2023 15:45 2717 3 dk okuma süresi
  Telly 4K TV: Tamamen Ücretsiz Televizyon Keyfi
  Son Düzenleme:

  Geleneksel televizyon üreticileri Samsung, LG veya Philips gibi markaları bir an için unutun. Çünkü şimdi, tamamen yeni bir TV türü olan Telly 4K TV ile karşı karşıyasınız. Eğer veri kullanımında bir sakınca görmüyorsanız, bu ürün tamamen ücretsiz. Pluto TV'nin kurucu ortağı Ilya Pozin tarafından kurulan Telly, sürekli reklamlar sunarak hiçbir fiyat etiketi olmadan bir TV deneyimi sunuyor.

  Tamamen Ücretsiz Bir 4K TV Deneyimi

  Bu televizyon modeli, ana TV'den bir soundbar ile ayrılan ince ekran şeridiyle dikkat çekiyor ve "Smart Display" olarak adlandırılıyor. Sadece reklamları göstermekle kalmayıp, spor skorları, haber bülteni, hava durumu ve hisse senedi fiyatları gibi çeşitli widget'ları da sunabiliyor. Reklamlar, Smart Display'in sağ tarafında ya da ekranın sol tarafında sponsorlu bir haber akışı şeklinde görünebilir.

  Pozin, "Pluto TV'yi kurduğumuzda, izleyicilere ücretsiz olarak harika TV içeriği sunan tamamen yeni bir model yarattık. Şimdi Telly ile gerçek televizyonu da ücretsiz olarak sunuyoruz." ifadelerini kullanıyor.

  Reklamları İzleme Koşulu

  Ana ekranda izlediklerinizi kesintiye uğratmaması gereken reklamlar, televizyonu kullanmadığınız zamanlarda her iki ekranı da kullanabilir. Telly'nin baş strateji sorumlusu Dallas Lawrence, "Tiyatro ekranı (üst ekran) kullanılmadığında, reklam birimi her ikisini de birbirine bağlayan eğlenceli bir şekilde hayata geçebilir." diyor.

  Ana ekranda 55 inçlik bir 4K HDR panel bulunuyor ve TellyOS işletim sistemini çalıştırıyor. TellyOS, çoğu akıllı TV işletim sistemlerinden farklı olarak şu anda Netflix gibi üçüncü taraf akış uygulamalarını desteklemiyor. Bu nedenle Telly, istediğiniz yayın hizmetini izlemek için kullanabileceğiniz ücretsiz 4K Android TV dongle ile birlikte geliyor. Roku, Amazon Fire Stick ve Apple TV gibi diğer yayın cihazlarıyla da uyumlu olan TV'de üç HDMI girişi ve 2 USB girişi bulunuyor.

  Çok Daha Fazlası: Kamera ve Ücretsiz Fitness Programları

  Telly TV sadece iki ekrandan oluşmuyor, ayrıca soundbar’ın tam ortasına yerleştirilmiş bir de kamera bulunuyor. Bu kamera ile birlikte gelen ücretsiz gelişmiş hareket izleme fitness programları ve Zoom entegrasyonu da bulunuyor. Kamera, kapalı olarak gönderiliyor ve kullanıcıların isteğine bağlı olarak açılıp kapatılabiliyor.

  Veri Kullanımı

  Telly TV, tamamen ücretsiz olduğunu söylüyor ancak bilinmelidir ki hiçbir şey tamamen ücretsiz değildir. Telly, reklamverenlerden aldığı ücretler ve verilerinizden elde edebileceği gelirle bu pazarlama tekniğini sürdürmeyi planlıyor. Telly, izleme ve etkinlik verileri politikasında, "izlediğiniz ses ve video içeriği, görüntülediğiniz kanallar ve izleme oturumlarınızın süresi hakkında bilgi toplayabileceğini" ve TV ile "nasıl etkileşimde bulunduğunuz" hakkında bilgi toplayabileceğini belirtiyor. Buna arama sorgularınız, bastığınız düğmeler ve benzeri durumlar da dahil.

  Veri toplama işleminden vazgeçmeyi tercih ederseniz ya TV'yi iade etmeniz ya da çift ekran TV ve soundbar kurulumunun tahmini maliyetini (sözleşmede 500 dolar) ödemeniz gerekiyor. Telly, bu yaz itibariyle TV’leri oturma odalarına sokmayı planlıyor. Bunun için freetelly.com üzerinden ilk etapta 500.000 adet TV satışa sunulacak.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  YouTube Reklam Engelleme Dönemi Tamamen Sona Eriyor!

  YouTube, reklam engelleyicilere karşı sunucu tabanlı reklam enjeksiyonunu test ediyor. Bu yeni yöntemle reklam engellemek neredeyse imkansız hale gelecek.

  Microsoft, Xbox Series X Konsolunu Tanıttı: Disksiz ve Tamamen Dijital!

  Microsoft, disksiz ve tamamen dijital Xbox Series X'i tanıttı. Beyaz renkli 1TB kapasiteli bu konsol, sonbahar tatil sezonunda 450 dolar fiyatla satışa sunulacak.

  GPT-4o, Ücretsiz Oldu: İşte Detaylar!

  OpenAI, ChatGPT kullanıcılarına ücretsiz olarak GPT-4o modelini sundu. Kullanıcılar, görsel sorular sorma ve grafik analizi gibi yeni özelliklerden yararlanacak.

  Warhammer 40K: Gladius, Ücretsiz Oldu: Steam’den Oynayabilirsiniz!

  Warhammer 40K: Gladius, Steam ve Epic Games Store'da kısa süreliğine ücretsiz! Savaş ve strateji dolu bu oyunu hemen kütüphanenize ekleyebilirsiniz!

  Telly 4K TV: Tamamen Ücretsiz Televizyon Keyfi

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et