R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Popüler Wordpress Eklentisinde Güvenlik Açığı Çıktı: Hemen Güncelleme Yapmalısınız!

  WordPress eklentisi Ultimate Member'da kritik bir güvenlik açığı tespit edildiği bildirildi. Kullanıcılara acil bir güncelleme yapmaları ve bazı önlemler almaları şiddetle tavsiye ediliyor. İşte detaylar!

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  05.07.2023 14:00 1954 1 dk okuma süresi
  Popüler Wordpress Eklentisinde Güvenlik Açığı Çıktı: Hemen Güncelleme Yapmalısınız!
  Son Düzenleme:

  Güvenlik alanında öncü firma Wordfence, WordPress eklentisi olarak tanınan Ultimate Member'da kritik bir güvenlik açığının mevcut olduğunu açıkladı. 

  Bu açık sayesinde siber suçlular, yönetici ayrıcalıklarına sahip yeni kullanıcı hesapları oluşturabiliyor ve hedeflenen siteler üzerinde tam kontrol elde edebiliyorlar.

  200.000'den Fazla Site Etkilendi

  Bu eklentinin 200.000'den fazla WordPress sitesine yüklü olduğu bilinmekte. Ultimate Member'ın geliştiricisi, bu sorun karşısında hızla harekete geçerek, peş peşe iki güncelleme yayınladı. 

  Web yöneticilerine ve site sahiplerine, muhtemel saldırılara karşı korunma adına, eklentiyi en güncel versiyon olan 2.6.7'ye derhal güncellemeleri tavsiye ediliyor. Her türlü şüpheli faaliyeti ve yetkisiz erişim girişimlerini takip etmenin önemi bir kez daha hatırlatılıyor.

  Ultimate Member'dan Önemli Öneriler

  Ultimate Member, kullanıcılarına, tanımadıkları yönetici hesaplarını silmeleri, admin dahil tüm kullanıcı şifrelerini sıfırlamaları, SSL ve yedeklemeleri aktif hale getirmeleri ve durumla ilgili site üyelerini bilgilendirmeleri konusunda önerilerde bulunuyor.

  Eklentinin geliştiricileri, web site yöneticisinin, eklenti içerisinden tüm kullanıcı şifrelerini sıfırlayabileceği bir özellik üzerinde çalıştıklarını bildiriyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Android 15, Bazı Modellerin Son Büyük Güncellemeleri Olacak: İşte Güncelleme Alacak Xiaomi Telefonlar!

  Android 15 güncellemesi ile birçok Xiaomi, Redmi ve Poco modeli son büyük güncellemelerini alacak. İşte son büyük güncellemesini alacak modeller!

  Xiaomi, HyperOS 2.0 Testlerine Resmen Başladı: İşte Güncelleme Alacak Modeller!

  Xiaomi, Android 15 tabanlı HyperOS 2.0'ı test etmeye başladı. Eylül ve Ekim aylarında seçili cihazlara sunulacak güncelleme, performans iyileştirmeleri getirecek.

  iPhone'lar’a iOS 17.5.2 Güncellemesi Geliyor!

  Apple, iOS 17.5.2 güncellemesini yakında yayınlayacak. Bu güncelleme, hata düzeltmeleri ve performans iyileştirmelerine odaklanacak.

  Galaxy Buds 3'ün Kutu Açılış Videosu Ortaya Çıktı: İşte Detaylar!

  Samsung Galaxy Buds 3'ün kutu açılış videosu sızdırıldı. Yeni kulaklıklar beyaz ve gri renk seçenekleriyle şeffaf kapaklı şarj kutusuyla geliyor.

  Popüler Wordpress Eklentisinde Güvenlik Açığı Çıktı: Hemen Güncelleme Yapmalısınız!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et