R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Playstation Plus Fiyatlarına Zam Gelecek Mi?

  Playstation Plus üyelik ücretlerine artış mı bekleniyor? Oyun sektöründeki en yeni durumları, fiyat tahminlerini ve olası sonuçları derinlemesine araştırdığımız kapsamlı analizimizle değerlendirdik. İşte detaylar!

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  07.08.2023 13:43 2211 2 dk okuma süresi
  Playstation Plus Fiyatlarına Zam Gelecek Mi?
  Son Düzenleme:

  Ülke genelinde birçok hizmet ve ürün fiyatlarında yaşanan artış, Playstation Plus abonelik fiyatlarını da yakından etkiliyor. Geçtiğimiz dönemlerde döviz kurlarındaki ve enflasyon oranındaki yükselişler, ürün ve hizmet fiyatlarına yapılan zamlarla karşımıza çıktı. Bu durum, fiziksel ürünlerden üyelik servislerine ve hatta oyunlara kadar geniş bir alanı etkiledi. 

  Oyuncuların vazgeçilmez platformlarından olan Steam'de bile her gün yeni bir oyunun zamlandığını görüyoruz. Ancak zam dalgası sadece burayla sınırlı kalmayabilir. Playstation Store'daki son fiyat güncellemesinin ardından Playstation Plus Türkiye abonelik fiyatlarında da zam bekleniyor.

  Playstation Plus Fiyatlarına Zam mı Geliyor?

  Türkiye'deki oyuncuların bilincinde olduğu üzere, konsol oyunlarının fiyatları özellikle ülkemizde oldukça yüksek. Fakat aylık ödeme sistemlerinin yükselişi, bu soruna bir nebze olsun çözüm getiriyor. Bu alandaki en büyük örneklerden biri olan Playstation Plus ise Sony'nin Playstation kullanıcılarına sunduğu bir hizmet. 

  PS Plus Essential, Extra ve Premium/Deluxe aboneliklerini bir süreliğine oldukça makul fiyatlara sunan Sony'nin, bu fiyat politikasını yakın zamanda değiştirebileceği düşünülüyor.

  Türkiye'deki oyun pazarında bir süredir zam haberleri gündemi belirliyor. Steam ve Epic Store'un ardından Playstation Store'daki oyun fiyatları da yakın zamanda güncellendi. Ancak Sony, 2020 yılından bu yana Playstation Plus fiyatlarını koruduğunu belirtmekte fayda var. İşte güncel Playstation Plus fiyatları:

  PS Plus Abonelik Planı1 Ay3 ay12 ay
  Essential8,99 euro
  40,00 TL
  24,99 euro
  100,00 TL
  59,99 euro
  249,00 TL
  Extra13,99 euro
  60,00 TL
  39,99 euro
  165,00 TL
  99,99 euro
  400,00 TL
  Premium/Deluxe16,99 euro
  70,00 TL
  49,99 euro
  190,00 TL
  119,99 euro
  460,00 TL

  Beklenen Playstation Plus Fiyatları Ne Olacak?

  Güncel PS Plus fiyatlarına bakıldığında, PS Plus Essential, Extra ve Premium/Deluxe ücretlerinin sırasıyla 8,99 euro, 13,99 euro ve 16,99 euro olduğunu görüyoruz. Güncel kur ile hesapladığımızda ise Essential için 266,00 TL, Extra için 415,00 TL ve Premium/Deluxe için 504,00 TL'lik bir fiyat çıkıyor. Sony, ülkemizde yerel bir fiyatlandırma uygulamaktadır, ancak Türkiye’den Avrupa’ya kıyasla yüzde 88 oranında daha az kazanç sağladığını belirtmek gerekiyor.

  Bu nedenle hem artan dolar/euro kuru hem de Playstation Store ücretlerine yapılan zamlar, Playstation Plus'ın yakın zamanda zamlanacağını gösteriyor. Ancak fiyatların ne kadar artacağı hakkında henüz net bir bilgi yok. Güncel euro kurunu dikkate aldığımızda fiyatların neredeyse 5'e katlanabileceği öngörülüyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  GeForce Now’a Zam Geldi: İşte 2023’te Yeni Fiyatlar!

  Nvidia'nın GeForce Now oyun servisine zam geldi. Tüm paketlerde gerçekleştirilen bu zam sonucunda üyelik bedeli yaklaşık olarak 300 TL seviyelerine ulaştı.

  Roblox’tan Büyük Müjde: Playstation’a Geliyor!

  Ekim ayında PS4 ve PS5 için yayınlanacak olan Roblox, oyunseverlere yeni platformlarda da eşsiz deneyimler sunmaya hazırlanıyor.

  Xiaomi Watch S3 Geliyor: Ne Zaman Tanıtılacak?

  Xiaomi'nin yeni nesil akıllı saat modeli Xiaomi Watch S3 yakın zamanda tanıtılabilir. Saat, genişletilmiş pil ömrü ve 4G bağlantı ile kullanıcılara sunulacak.

  PlayStation Plus Türkiye Fiyatlarında Büyük Artış: %600 Zam Geldi!

  PlayStation Plus Türkiye abonelik fiyatlarındaki artış oyuncuları şaşırttı. Deluxe sürümüne gelen %600'lük zam, diğer sürümleri de etkileyebilir.

  Playstation Plus Fiyatlarına Zam Gelecek Mi?

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et