R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Netflix Şifre Paylaşımını Engelledi: Abonelikler İki Kat Artış Gösterdi!

  Netflix İspanya, İngiltere ve ABD'de şifre paylaşımını engellemeye başladıktan sonra abone sayısında büyük bir artış yaşadı. ABD'de günlük olarak 100 bin yeni abone üyelik açıyor!

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  10.06.2023 15:57 1504 2 dk okuma süresi
  Netflix Şifre Paylaşımını Engelledi: Abonelikler İki Kat Artış Gösterdi!
  Son Düzenleme:

  Netflix, şifre paylaşımının önüne geçerek gelir modelini güçlendirirken, bunun sonucunda eleştirilere de maruz kaldı. Ancak yeni politikanın sonuçları, onu başarılı bir strateji olarak ortaya koyuyor.

  Netflix’in Şifre Paylaşımına Kısıtlama Getirmesi Ne Anlama Geliyor?

  Netflix, öncelikle İspanya, ardından İngiltere ve ABD'deki kullanıcıları, şifre paylaşımını engellemek amacıyla takibe aldı. Bu durum, aynı evin dışında yaşayan kullanıcılara iki seçenek sunuyor: ya paylaşımı sürdürmek için 5.99 euro/8 dolar ek ödeme yapacaklar ya da yeni bir Netflix aboneliği satın alacaklar.

  Yeni Stratejiye Yönelim Artıyor

  Son alınan bilgiler, kullanıcıların ikinci seçeneği tercih etmeye başladığını gösteriyor. ABD'de şifre paylaşımının yasaklanmasından sonraki 4 gün içinde, günlük 73.000 yeni abonenin hizmete dahil olduğu görüldü.

  Bu rakam, önceki 60 günlük ortalamaya kıyasla yüzde 102'lik bir artışı ifade ediyor. İlerleyen 2 gün içerisinde, günlük 100 bin yeni abone ortalaması yakalandı, ki bu son 4,5 yılın en yüksek günlük yeni abone ortalaması anlamına geliyor.

  Ek Ücrete Karşı Protesto Hareketi

  İspanya'da, yaklaşık 1 milyon abonenin ek ücreti protesto etmek amacıyla aboneliklerini iptal ettikleri görüldü. Bu, kullanıcıların ek ödeme yaparak orijinal planlarına farklı kişiler eklemeyi tercih etmediğini gösteriyor. Bu nedenle, şifreyi paylaşan kişiler yeni bir hesap açmayı daha cazip bir seçenek olarak görüyorlar.

  Netflix’in bu hamlesi, hem aboneliklerde anlamlı bir artışa neden oldu, hem de şirketin gelir modelini güçlendirdi. Ayrıca, kullanıcıların yeni aboneliklere yönelimini de artırdı. Bu durum, şifre paylaşımının önüne geçme stratejisinin başarısını kanıtlıyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Bilgisayar Satışlarındaki Artış Sürüyor: Yapay Zeka Destekli PC'ler Öne Çıkıyor!

  Yapay zeka destekli bilgisayarlarla bilgisayar satışları yüzde 3 artış gösterdi. Lenovo, HP, Dell ve Apple pazar liderleri arasında yer alıyor.

  GTA 6 Haritası, GTA 5'ten Tam İki Kat Daha Büyük Olacak!

  GTA 6, GTA 5'ten iki kat büyük haritayla geliyor. Yeni oyun, daha geniş bir dünya ve çeşitli şehirlerle oyunculara unutulmaz bir deneyim sunacak.

  iOS 18 ile Notlar Uygulamasına İki Farklı Özellik Geliyor: İşte Detaylar!

  iOS 18 güncellemesi ile iPhone Notlar uygulamasına iki yeni özellik geliyor. Böylece Notlar uygulaması, çok daha işlevsel hale gelecek.

  Netflix'in Yeni Yerli Dizisi "Kimler Geldi Kimler Geçti" Ekranlara Geliyor: İşte İlk Fragman!

  Netflix'in yeni Türk dizisi "Kimler Geldi Kimler Geçti" 9 Mayıs'ta yayınlanacak. Dizinin başrolünde ise Serenay Sarıkaya bulunuyor.

  Netflix Şifre Paylaşımını Engelledi: Abonelikler İki Kat Artış Gösterdi!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et