R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Netflix Gibi Dijital Platformlar Geleneksel TV Hizmetlerini Solladı!

  Bir araştırma şirketi tarafından yapılan son değerlendirmelerde dijital platformların izlenme oranlarının ilk kez geleneksel TV izlenme oranlarının önüne geçtiğini ortaya koydu.

  Ecem
  Ecem R10 Editörü
  21.08.2022 14:29 2964 2 dk okuma süresi
  Netflix Gibi Dijital Platformlar Geleneksel TV Hizmetlerini Solladı!
  Son Düzenleme:

  Netflix ve benzeri dijital platformların sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Platformların sayısının artması bir noktada izleyicilerin, izleme alışkanlıklarının da değişmesine neden oldu. Günümüzde yapılan değerlendirmelere göre pek çok kişinin TV izleme alışkanlıkları, eskisine nazaran değişti. 

  Dijital platformlar arasında Netflix hala birinciliği elinde tutmaya devam ediyor. Platform hazırladığı içeriklerle birlikte zaman zaman kan kaybetse de hala büyümeye devam ediyor. Sürekli bir gelişim devam ederken bir ilk yaşandı ve geleneksel TV hizmetlerinin geride kaldığı öğrenildi. 

  İzleyicilerin alışkanlıkları tamamen değişiyor!

  Bir araştırma şirketi olan Nielsen tarafından yeni bir rapor hazırlandı. Bu raporda Netflix ve Disney Plus gibi akış hizmetleri ele alındı. Aynı zamanda geleneksel TV’de araştırmaya dahil edildi. İlk kez dijital platform izleme oranı geleneksel TV’nin önüne geçmiş oldu. Araştırmanın detaylarına bakıldığı zaman aylık bazda dijital platformlar ortalama 190.9 milyar dakika boyunca izlendi. Bu rakam 2020 yılında herkesin evlere kapandığı pandemi döneminde bile daha azdı. 

  Dijital platformlar geleneksel TV’nin önüne geçecek!

  İzleyici alışkanlıklarının özellikle pandemi döneminden bu yana değişmeye başladığı öğrenildi. İnsanlar zamanlarının büyük bir kısmını geleneksel TV açmak yerine dijital platformlarda bulunan servislerde geçirmeye devam ediyorlar. 

  Yıllık bazda dijital platformların kullanım oranlarını da 6.5 puan arttı. Temmuz ayında Netflix üzerinde izleyiciler en çok Stranger Things, Virgin River, The Umbrella Academy gibi yapımları izlediler. Sadece Netflix değil aynı zamanda Youtube, Hulu ve Amazon Prime gibi platformlarda aynı ölçüde izlenme oranlarını artırdılar. Araştırmanın genel sonuçlarına bakıldığı zaman dijital platformlar toplam yüzde 34.8 oranında izlenirken, geleneksel TV ise yüzde 34.4 oranında izlenerek geride kalmış oldu.  

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Türkiye'de En Çok Kullanılan Dijital Platformlar Belli Oldu: İşte O Liste!

  Türkiye'nin en popüler dijital platformları ve 2023 pazar payları belli oldu. BluTV liderliğini sürdürürken Netflix ve Amazon tırmanışını sürdürüyor.

  YouTube TV Aboneleri İçin Müjde Geldi: Yeni Kalite Seçeneği Sunulmaya Başlandı!

  YouTube, TV hizmetinde artırılmış 1080p video kalitesi özelliğini duyurdu. Bu yenilik, modernize edilmiş 4K uyumlu yayın cihazlarında kullanıma sunulacak.

  YouTube Premium, 100 Milyon Kullanıcıya Ulaşarak Dijital Sahnenin Zirvesine Çıkıyor

  YouTube Premium, 100 milyon aboneye ulaşarak dijital içerikte büyük başarı elde etti. Reklamsız izleme, yüksek kalite ve çeşitli avantajlar sunuyor.

  Dijital Film Platformu MUBI, Abonelik Ücretlerine Zam Geldi: İşte Yeni Fiyatlar!

  MUBI aylık abonelik ücretlerine zam geldi. Buna göre MUBI, standart abonelik ücretini 89 TL'den 129 TL'ye, öğrenci ücretlerini ise 49 TL'den 69 TL'ye yükseltti!

  Netflix Gibi Dijital Platformlar Geleneksel TV Hizmetlerini Solladı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et