R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Netflix Gibi Dijital Platformlar Geleneksel TV Hizmetlerini Solladı!

  Bir araştırma şirketi tarafından yapılan son değerlendirmelerde dijital platformların izlenme oranlarının ilk kez geleneksel TV izlenme oranlarının önüne geçtiğini ortaya koydu.

  Ecem
  Ecem R10 Editörü
  21.08.2022 14:29 1484 2 dk okuma süresi
  Netflix Gibi Dijital Platformlar Geleneksel TV Hizmetlerini Solladı!
  Son Düzenleme:

  Netflix ve benzeri dijital platformların sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Platformların sayısının artması bir noktada izleyicilerin, izleme alışkanlıklarının da değişmesine neden oldu. Günümüzde yapılan değerlendirmelere göre pek çok kişinin TV izleme alışkanlıkları, eskisine nazaran değişti. 

  Dijital platformlar arasında Netflix hala birinciliği elinde tutmaya devam ediyor. Platform hazırladığı içeriklerle birlikte zaman zaman kan kaybetse de hala büyümeye devam ediyor. Sürekli bir gelişim devam ederken bir ilk yaşandı ve geleneksel TV hizmetlerinin geride kaldığı öğrenildi. 

  İzleyicilerin alışkanlıkları tamamen değişiyor!

  Bir araştırma şirketi olan Nielsen tarafından yeni bir rapor hazırlandı. Bu raporda Netflix ve Disney Plus gibi akış hizmetleri ele alındı. Aynı zamanda geleneksel TV’de araştırmaya dahil edildi. İlk kez dijital platform izleme oranı geleneksel TV’nin önüne geçmiş oldu. Araştırmanın detaylarına bakıldığı zaman aylık bazda dijital platformlar ortalama 190.9 milyar dakika boyunca izlendi. Bu rakam 2020 yılında herkesin evlere kapandığı pandemi döneminde bile daha azdı. 

  Dijital platformlar geleneksel TV’nin önüne geçecek!

  İzleyici alışkanlıklarının özellikle pandemi döneminden bu yana değişmeye başladığı öğrenildi. İnsanlar zamanlarının büyük bir kısmını geleneksel TV açmak yerine dijital platformlarda bulunan servislerde geçirmeye devam ediyorlar. 

  Yıllık bazda dijital platformların kullanım oranlarını da 6.5 puan arttı. Temmuz ayında Netflix üzerinde izleyiciler en çok Stranger Things, Virgin River, The Umbrella Academy gibi yapımları izlediler. Sadece Netflix değil aynı zamanda Youtube, Hulu ve Amazon Prime gibi platformlarda aynı ölçüde izlenme oranlarını artırdılar. Araştırmanın genel sonuçlarına bakıldığı zaman dijital platformlar toplam yüzde 34.8 oranında izlenirken, geleneksel TV ise yüzde 34.4 oranında izlenerek geride kalmış oldu.  

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Netflix’ten Hesap Paylaşımına Karşı Yeni Önlem

  Netflix, kullanıcılar arasında şifre paylaşımına karşı yeni önlemler almaya devam ediyor. Platformun hesap şifresi paylaşımına karşı getirdiği yeni önleme dair detaylarda belli oldu.

  Netflix Abone Sayısı Belli Oldu! İşte Güncel Netflix Abone Sayısı

  Netflix, 2022 yılının son 3 ayına ait abone sayısı ve gelir rakamlarını açıkladı. Netflix, 2022 başındaki abone düşüşünü geride bıraktı. Hatta son rakamlara göre Netflix abone sayısı arttı.

  Yeni Nesil Apple TV Çıkış Tarihi 2024 olacak!

  Bloomberg'e göre Apple, 2024 yılında yeni nesil Apple TV'leri piyasaya çıkaracak. Ürün, şu anda Apple TV 4K ile aynı tasarımı paylaşacak!

  Resmi Açıklama Geldi: Netflix Türkiye Abonelik Fiyatları Güncellendi!

  Netflix, abonelik fiyatlarına yine zam yaptı. Buna göre en düşük abonelik ücreti 63,99 TL olurken, en yüksek abonelik ücreti 130,99 TL oldu!

  Netflix Gibi Dijital Platformlar Geleneksel TV Hizmetlerini Solladı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et