R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Netflix Gibi Dijital Platformlar Geleneksel TV Hizmetlerini Solladı!

  Bir araştırma şirketi tarafından yapılan son değerlendirmelerde dijital platformların izlenme oranlarının ilk kez geleneksel TV izlenme oranlarının önüne geçtiğini ortaya koydu.

  Ecem
  Ecem R10 Editörü
  21.08.2022 14:29 3005 2 dk okuma süresi
  Netflix Gibi Dijital Platformlar Geleneksel TV Hizmetlerini Solladı!
  Son Düzenleme:

  Netflix ve benzeri dijital platformların sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Platformların sayısının artması bir noktada izleyicilerin, izleme alışkanlıklarının da değişmesine neden oldu. Günümüzde yapılan değerlendirmelere göre pek çok kişinin TV izleme alışkanlıkları, eskisine nazaran değişti. 

  Dijital platformlar arasında Netflix hala birinciliği elinde tutmaya devam ediyor. Platform hazırladığı içeriklerle birlikte zaman zaman kan kaybetse de hala büyümeye devam ediyor. Sürekli bir gelişim devam ederken bir ilk yaşandı ve geleneksel TV hizmetlerinin geride kaldığı öğrenildi. 

  İzleyicilerin alışkanlıkları tamamen değişiyor!

  Bir araştırma şirketi olan Nielsen tarafından yeni bir rapor hazırlandı. Bu raporda Netflix ve Disney Plus gibi akış hizmetleri ele alındı. Aynı zamanda geleneksel TV’de araştırmaya dahil edildi. İlk kez dijital platform izleme oranı geleneksel TV’nin önüne geçmiş oldu. Araştırmanın detaylarına bakıldığı zaman aylık bazda dijital platformlar ortalama 190.9 milyar dakika boyunca izlendi. Bu rakam 2020 yılında herkesin evlere kapandığı pandemi döneminde bile daha azdı. 

  Dijital platformlar geleneksel TV’nin önüne geçecek!

  İzleyici alışkanlıklarının özellikle pandemi döneminden bu yana değişmeye başladığı öğrenildi. İnsanlar zamanlarının büyük bir kısmını geleneksel TV açmak yerine dijital platformlarda bulunan servislerde geçirmeye devam ediyorlar. 

  Yıllık bazda dijital platformların kullanım oranlarını da 6.5 puan arttı. Temmuz ayında Netflix üzerinde izleyiciler en çok Stranger Things, Virgin River, The Umbrella Academy gibi yapımları izlediler. Sadece Netflix değil aynı zamanda Youtube, Hulu ve Amazon Prime gibi platformlarda aynı ölçüde izlenme oranlarını artırdılar. Araştırmanın genel sonuçlarına bakıldığı zaman dijital platformlar toplam yüzde 34.8 oranında izlenirken, geleneksel TV ise yüzde 34.4 oranında izlenerek geride kalmış oldu.  

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Netflix Abonelik Ücretleri Zamlandı: İşte Yeni Fiyatlar!

  Netflix Türkiye abonelik ücretlerine %25 zam yaptı. Temel Plan 149,99 TL, Standart Plan 229,99 TL ve Özel Plan 299,99 TL oldu.

  BİM Marketlere Elektrikli Bisiklet ve Benzinli ATV Araçları Geliyor!

  5 Temmuz BİM aktüel kataloğu belli oldu. Elektrikli bisikletlerden benzinli ATV araçlarına kadar çeşitli teknolojik ürünler satışa sunulacak.

  Netflix’e Tamamen Ücretsiz Plan Geliyor!

  Netflix, ücretsiz plan seçeneğini büyük pazarlarda denemeyi planlıyor. Bu adım, düşük gelirli kullanıcıların hizmete erişimini artırmayı hedefliyor.

  Microsoft, Xbox Series X Konsolunu Tanıttı: Disksiz ve Tamamen Dijital!

  Microsoft, disksiz ve tamamen dijital Xbox Series X'i tanıttı. Beyaz renkli 1TB kapasiteli bu konsol, sonbahar tatil sezonunda 450 dolar fiyatla satışa sunulacak.

  Netflix Gibi Dijital Platformlar Geleneksel TV Hizmetlerini Solladı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et