R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Microsoft ve Activision Anlaşmasında Son Tarih Uzatıldı: İşte Detaylar!

  18 Ekim'e kadar İngiltere düzenlemelerini tamamlamak için Microsoft ve Activision Blizzard arasındaki birleşme anlaşmasının son tarihi uzatıldı. İşte detaylar!

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  20.07.2023 18:26 1412 1 dk okuma süresi
  Microsoft ve Activision Anlaşmasında Son Tarih Uzatıldı: İşte Detaylar!
  Son Düzenleme:

  Microsoft ve Activision Blizzard arasındaki birleşme sürecinde, İngiltere'deki yasal düzenlemelerin tamamlanması için bir gecikme yaşandığı ve son tarihin 18 Ekim’e uzatıldığı duyuruldu. 

  Bu tarih, İngiltere’nin düzenleyici kurumuyla olan anlaşmazlıkların çözümü için belirlendi. Bu anlaşmazlıkların çözülmemesi durumunda Birleşik Krallık tarafından belirlenen anlaşma fesih ücretinin 3,5 milyar dolara çıkacağı bildirildi. Bu ücret, 15 Eylül'den sonra 4,5 milyar dolara kadar yükselecek.

  İngiltere'nin Rekabet ve Piyasalar Kurumu Anlaşmayı İnceliyor

  Anlaşmanın önünde halihazırda sadece İngiltere’nin Rekabet ve Piyasalar Kurumu (CMA) engeli bulunuyor. 

  CMA'nın anlaşmayı önceden engelleme kararı aldığı biliniyor. Ancak, Amerika'da verilen kararın İngiltere'yi muhalefette yalnız bırakmasının ardından CMA, satın alımı tekrar incelemeye karar verdi. Bu incelemeyi 29 Ağustos tarihinde tamamlayacakları belirtildi.

  CMA, satın alım işleminin bulut oyun sektöründeki rekabeti engelleyebileceği endişesiyle anlaşmayı engellemişti. Ancak, Microsoft bu endişelere, anlaşmanın sona ermesinin ardından rakiplerine 10 yıllık lisans anlaşmaları sunma sözü verdi. Microsoft'un son adımı, Call of Duty serisinin 10 yıl daha PlayStation'da kalacağı taahhüdüyle Sony ile yapılan anlaşma oldu.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Öğrenciler İçin Vergisiz Telefon ve Bilgisayar Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Öğrencilere vergisiz cep telefonu ve bilgisayar başvuru yöntemleri en çok konuşulan konuları arasına girdi. Peki vergisiz telefon ve bilgisayar nasıl alınır?

  Samsung Galaxy S24 Ultra Tasarımı Ortaya Çıktı: İşte Özellikleri!

  Galaxy S24 Ultra, Samsung'un son teknolojiyle buluşturduğu tasarımı ve öne çıkan özellikleriyle ön plana çıkıyor. Düz ekranı ve güçlü kamerasıyla fark yaratıyor!

  Xiaomi, Black Shark S1 İsimli Akıllı Saatini Tanıttı: İşte Detaylar!

  Xiaomi bünyesindeki Black Shark, yeni bir akıllı saat modeli tanıttı. Black Shark S1, kullanıcılara 100'ün üzerinde spor modu ve uzun batarya ömrü sunuyor.

  Raspberry Pi 5 Resmi Olarak Tanıtıldı: İşte Detaylar!

  Raspberry Pi 5, eşsiz işlemci gücü ve inovatif bileşenleri ile teknoloji meraklıları için yeni kapılar açıyor. Bu güçlü model, Ekim ayında piyasada olacak!

  Microsoft ve Activision Anlaşmasında Son Tarih Uzatıldı: İşte Detaylar!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et