R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Microsoft ve Activision Anlaşmasında Son Tarih Uzatıldı: İşte Detaylar!

  18 Ekim'e kadar İngiltere düzenlemelerini tamamlamak için Microsoft ve Activision Blizzard arasındaki birleşme anlaşmasının son tarihi uzatıldı. İşte detaylar!

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  20.07.2023 18:26 1513 1 dk okuma süresi
  Microsoft ve Activision Anlaşmasında Son Tarih Uzatıldı: İşte Detaylar!
  Son Düzenleme:

  Microsoft ve Activision Blizzard arasındaki birleşme sürecinde, İngiltere'deki yasal düzenlemelerin tamamlanması için bir gecikme yaşandığı ve son tarihin 18 Ekim’e uzatıldığı duyuruldu. 

  Bu tarih, İngiltere’nin düzenleyici kurumuyla olan anlaşmazlıkların çözümü için belirlendi. Bu anlaşmazlıkların çözülmemesi durumunda Birleşik Krallık tarafından belirlenen anlaşma fesih ücretinin 3,5 milyar dolara çıkacağı bildirildi. Bu ücret, 15 Eylül'den sonra 4,5 milyar dolara kadar yükselecek.

  İngiltere'nin Rekabet ve Piyasalar Kurumu Anlaşmayı İnceliyor

  Anlaşmanın önünde halihazırda sadece İngiltere’nin Rekabet ve Piyasalar Kurumu (CMA) engeli bulunuyor. 

  CMA'nın anlaşmayı önceden engelleme kararı aldığı biliniyor. Ancak, Amerika'da verilen kararın İngiltere'yi muhalefette yalnız bırakmasının ardından CMA, satın alımı tekrar incelemeye karar verdi. Bu incelemeyi 29 Ağustos tarihinde tamamlayacakları belirtildi.

  CMA, satın alım işleminin bulut oyun sektöründeki rekabeti engelleyebileceği endişesiyle anlaşmayı engellemişti. Ancak, Microsoft bu endişelere, anlaşmanın sona ermesinin ardından rakiplerine 10 yıllık lisans anlaşmaları sunma sözü verdi. Microsoft'un son adımı, Call of Duty serisinin 10 yıl daha PlayStation'da kalacağı taahhüdüyle Sony ile yapılan anlaşma oldu.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Galaxy Tab S10 Ultra'nın Görselleri Sızdırıldı: İşte Tasarımı!

  Samsung'un yeni amiral gemisi Galaxy Tab S10 Ultra'nın yüksek çözünürlüklü görselleri sızdırıldı. MediaTek işlemcili bu cihaz, yakında piyasaya sürülecek!

  Samsung Galaxy Z Fold 6 ve Flip 6’nın Maket Görüntüleri Yayınlandı: İşte Beklenen Yenilikler!

  Samsung Galaxy Z Fold 6 ve Flip 6'nın maket görüntüleri sızdırıldı. Unpacked etkinliğinde Galaxy Z Fold 6 ve Galaxy Z Flip 6'nın yeni tasarım ve özellikleri tanıtılacak.

  iPhone 16 Pro Serisine Yeni Kamera Özellikleri Geliyor: İşte Detaylar!

  iPhone 16 Pro serisi, 48MP ultra geniş kamera, genişletilmiş optik yakınlaştırma, yansıma önleyici kaplama ve gelişmiş ana kamera sensörü ile geliyor.

  Windows 11’de Başlat Menüsü Değişiyor: Telefon Bildirimleri ve Pil Durumu Göstergesi Geliyor!

  Windows 11'in yeni özelliğiyle, Android telefon bildirimleri ve pil durumu doğrudan Başlat menüsünden görüntülenebilecek, kullanıcılar için büyük kolaylık sağlanacak.

  Microsoft ve Activision Anlaşmasında Son Tarih Uzatıldı: İşte Detaylar!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et