R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Marvel Yapımı Black Panther: Yaşasın Wakanda Filmi Resmi Fragmanı Yayınlandı!

  Black Panther: Yaşasın Wakanda film fragmanı Marvel hayranları tarafından merakla beklenmekteydi. Nihayet filmin resmi fragmanı bekleyenlerine sunuldu. Daha önce filme dair ufak bir video paylaşılmıştı. Resmi fragman ile birlikte ise, seyircilerin kafasında her şey biraz daha netlik kazandı.

  Dide Su Kaya
  Dide Su Kaya R10 Editörü
  03.10.2022 22:40 5027 3 dk okuma süresi
  Marvel Yapımı Black Panther: Yaşasın Wakanda Filmi Resmi Fragmanı Yayınlandı!
  Son Düzenleme:

  Marvel, 2022 senesine damga vuracağı beklenen yeni filminin resmi fragmanını yayınladı. Milyonlarca Marvel hayranının heyecanla beklediği yapımın fragmanı ses getirdi. Black Panther: Yaşasın Wakanda fragmanı, paylaşıldığı andan itibaren binlerce kişi tarafından izlendi. Daha önce Marvel tarafından filme dair kısa bir video yayınlanmıştı. Resmi olarak paylaşılan fragman ise heyecanı iyice doruğa çıkardı. 

  Başrolden üzücü haber gelmişti

  Chadwick Boseman’ın başrolde yer alması planlanmıştı fakat planlar istendiği gibi gitmedi. Ünlü aktör, kolon kanseri sebebi ile 2016 senesinden 2020 senesine kadar tedavi gördü. 2020 senesinde ise kansere yenik düşerek hayatını kaybetti. “Black Panther” filminde başrol oynayan ABD’li şöhret, 2020 senesinde aramızdan ayrıldı.

  Black Panther: Yaşasın Wakanda filmi için de başrol olarak Boseman düşünülmekteydi. Fakat hastalığı ve sonrasında gerçekleşen ölümü sebebi ile bu mümkün olmadı. 41 yaşında aramızdan ayrılan aktörden sonra, Black Panther: Yaşasın Wakanda filmi başrolü değişti. 

  Vizyon tarihi 11 Kasım

  Black Panther: Yaşasın Wakanda filmi için vizyon tarihi 11 Kasım 2022 olarak duyuruldu. Beklenen yapım, bu tarihten itibaren sinemalarda yer alacak. Milyonlar tarafından heyecanla beklenen filmin gişe rekorları kırması bekleniyor. Dünyanın her yerinden farklı seyirciler, Marvel hayranı olarak bu filmin çıkış tarihine gün sayıyorlar. 

  Filmin resmi fragmanı paylaşılırken “Kim olduğumuzu onlara gösterelim” sloganı kullanıldı. Bu iddialı sloganın da filmin gişe rekorları kıracağının düşünülmesinde payı var. Tanıtımları ve oyuncu kadrosu ile beklentiyi yükselten Marvel, heyecanı da arttırdı.

  Black Panther: Yaşasın Wakanda film konusu

  Filmde Wakanda’da yer alan diğer karakterlerin başlarından geçenler ele alınmakta. T’Challa’nın ölümünden sonra Wakanda’nın nasıl korunmaya çalışıldığı sahneye aktarılmakta. 

  İlk film olan Black Panther, ABD’li aktör Chadwick Boseman hayatını kaybettiği için devam edemedi. Fakat ilişkili bir konu ve senaryo ile Marvel, seyircilerin karşısına eli boş çıkmamayı tercih etti. Yeni bir hikaye oluşturarak çekilen filmde, yeni başroller yer aldı. Fakat Boseman’ın anısına saygı duyulduğu için, Black Panther rolü kimseye verilmedi.  

  Black Panther: Yaşasın Wakanda oyuncuları

  Filmin kadrosunda Lupita Nyong'o, Martin Freeman, Winston Duke, Angela Bassett, Letitia Wright, Danai Gurira, Florence Kasumba, Tenoch Huerta, Florence Kasumba, Alex Livinalli, Michaela Coel gibi ünlü aktörler bulunmakta. Bazı oyuncular ve film içerisindeki karakterleri ile ilgili kısa bilgiler, aşağıdaki tabloda yer almaktadır:

  OyuncularKarakterler ve özellikleri

   Lupita Nyong'o
  Filmdeki adı: Nakia
  T’Challa’nın eski sevgilisi rolünde. Aynı zamanda bir Savaş Köpeği. Nehir Kabilesi’nden bir Afrika ülkesi Wakanda için çalışan gizli bir casus.
  Danai GuriraFilmdeki adı: Okoye
  Dora Milaje'nin başı. Yani Wakanda’da yer alan ve tamamen kadınlardan oluşan bir özel kuvveti yönetmekte. Amaçları ise T’Challa’yı korumak.
  Martin FreemanFilmdeki adı: Everett K Ross.
  Merkezi İstihbarat Teşkilatı’nin üyelerinden biri.
  Letitia WrightFilmdeki adı: Shuri
  T'Challa'nın Wakanda’yı koruyabilmek için yeni teknolojiler geliştiren küçük kız kardeşi. 
  Winston DukeFilmdeki adı: M’Baku
  Bir dağ kabilesi olan Jabari’nin lideri. Güçlü bir savaşcı.
  Angela BassettFilmdeki adı: Ramonda
  T'Challa ve Shuri'nin annesi. Yani Wakanda’nın kraliçe annesi. 
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Call of Duty Black Ops 6'nın Oynanış Fragmanı Yayınlandı: İşte Detaylar!

  Call of Duty Black Ops 6, 25 Ekim'de çıkıyor! Yeni fragman, 90'lı yıllarda geçen hikaye ve akıcı oynanış mekanikleri ile dikkat çekiyor.

  Diablo IV'ün İlk Genişleme Paketi Duyuruldu: İşte Fragmanı ve Çıkış Tarihi!

  Diablo IV'ün ilk genişleme paketi 'Vessel of Hatred' 8 Ekim'de çıkıyor. Yeni Spiritborn sınıfı, Nahantu ormanı gibi yenilikle dolu paket için ön siparişler başladı.

  Xiaomi Mix Fold 4 Çıkışı Resmileştir: İşte Özellikler!

  Mix Fold 4 ile Xiaomi, katlanabilir telefon pazarında önemli bir adım atmaya hazırlanıyor. Kullanıcılar, bu yeni cihazın sunduğu yenilikleri merakla bekliyor.

  Call of Duty Black Ops 6, Playstation 4 ve Xbox One’a Geliyor!

  Call of Duty Black Ops 6, Playstation 4 ve Xbox One platformlarına da geliyor. Haziran ayında tanıtılacak oyun, Xbox Game Pass'e de eklenecek.

  Marvel Yapımı Black Panther: Yaşasın Wakanda Filmi Resmi Fragmanı Yayınlandı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et