R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  LGS Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2024?

  2024 Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Milli Eğitim Bakanlığı'nın belirlediği tarihe göre, öğrenciler ve veliler tarafından merakla beklenen sonuçlar 28 Haziran 2024 tarihinde duyurulacak. Detaylar ve LGS sonuçlarına erişim bilgileri haberimizde.

  Yigit Aksüt
  Yigit Aksüt R10 Editörü
  24.06.2024 23:39 1074 2 dk okuma süresi
  LGS Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2024?
  Son Düzenleme:

  Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavına giren öğrenciler ve veliler, sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılan duyuruya göre, 2024 LGS sonuçlarının açıklanacağı tarih belli oldu. İşte, LGS sonuçlarının açıklanma tarihi ve sonuçlara nasıl erişileceği hakkında detaylar.

  2024 LGS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

  Milli Eğitim Bakanlığı'nın sınav kılavuzunda belirtildiği üzere, 2024 LGS sınav sonuçları 28 Haziran 2024 tarihinde açıklanacak. Öğrenciler, sınav sonuçlarını öğrenmek için bu tarihi bekliyor.

  LGS Sınavı Cevap Anahtarı Yayınlandı

  2 Haziran Pazar günü gerçekleştirilen LGS sınavının ardından, sınav cevap anahtarı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlandı. Öğrenciler, doğru ve yanlışlarını kontrol etmek için cevap anahtarını inceleyebilirler. Cevap anahtarına erişim sağlamak için buraya tıklayabilirsiniz.

  LGS Sonuçları Nasıl Öğrenilir?

  LGS sonuçları, Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi internet sitesi üzerinden duyurulacak. Öğrenciler, sınav sonuçlarına https://www.meb.gov.tr adresinden erişebilirler. Ayrıca, sınav sonuç belgesi öğrencilere posta yoluyla gönderilmeyecek. Öğrenciler ve veliler, MEB'in belirttiği tarihte internet üzerinden sonuçları öğrenebilirler.

  LGS sonuçları hangi tarihte açıklanacak?

  2024 LGS sonuçları, 28 Haziran 2024 tarihinde açıklanacaktır.

  LGS sınavı cevap anahtarı yayınlandı mı?

  Evet, LGS sınavı cevap anahtarı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlandı. Cevap anahtarına buradan ulaşabilirsiniz.

  LGS sonuçlarına nasıl erişebilirim?

  LGS sonuçlarına Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi internet sitesi olan https://www.meb.gov.tr adresinden erişebilirsiniz.

  Sınav sonuç belgesi posta yoluyla gönderilecek mi?

  Hayır, sınav sonuç belgesi öğrencilere posta yoluyla gönderilmeyecektir. Sonuçlar sadece internet üzerinden duyurulacaktır.

  LGS sonuçları açıklandığında nasıl bir işlem yapılacak?

  Öğrenciler, MEB'in resmi internet sitesine giriş yaparak T.C. kimlik numaraları ve doğum tarihleri ile sonuçlarını öğrenebilirler.

  LGS sınavında kaç soru vardı?

  LGS sınavında, Türkçe, matematik, fen bilimleri, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi ile yabancı dil olmak üzere toplam 90 soru yer aldı.

  LGS sınavına kaç öğrenci katıldı?

  2024 LGS sınavına yaklaşık 1.2 milyon öğrenci katıldı.

  LGS sonuçları neye göre değerlendirilir?

  LGS sonuçları, öğrencilerin doğru ve yanlış cevapları üzerinden yapılan puanlama sistemi ile değerlendirilir. Yanlış cevaplar doğru cevapları götürmez, her doğru cevap belirli bir puan getir

  SEO Danışmanı - İçerik Yöneticisi / R10.net

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Motorola Edge 50 Neo Geliyor: İşte RAM ve Renk Seçenekleri!

  Motorola Edge 50 Neo, yeni RAM ve renk seçenekleriyle ortaya çıktı. 8/128GB ve 12/256GB depolama, Gri, Mavi, Süt ve Poinciana renkleriyle dikkat çekiyor.

  Need for Speed Underground, RTX Remix ile Yeniden Doğuyor!

  Need for Speed: Underground, Nvidia RTX Remix ile modern grafiklerle yeniden hayat buldu. Oyun, ışın izleme ve AI destekli dokularla bambaşka bir deneyim sunuyor.

  Emtia Nedir?

  Emtialar, portföy çeşitliliği sayesinde kırılgan ekonomilerde koruyucu görev üstlenmesi bakımından yatırımcıların ve üreticilerin gözbebeği konumunda. Aklında “Emtia nedir?, “Nasıl emtia yatırımı yapılır? ve “Hangi emtiaları almalı?” gibi sorular mı var?

  GeForce RTX 5090 Geliyor: Yeni Nesil Ekran Kartında Devrim Niteliğinde Özellikler!

  Nvidia'nın yeni GeForce RTX 5090 ekran kartı, 3 GHz üzeri hızlarla ve %50-70 performans artışıyla yıl sonunda tanıtılacak. 28GB GDDR7 bellekle devrim yaratacak.

  LGS Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2024?

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et