R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Kredi Kartı ile Sonradan Taksitlendirme İmkanı Neleri Kolaylaştırır?

  Alışverişlerde en çok kullanılan ödeme aracı artık nakit para değil, kredi kartı oluyor. Ödemelerini nakit para ile yapan kişi sayısının bir hayli azaldığını belirtelim. Bunun nedeni ise kredi kartı kullanmanın ve ödemeleri kredi kartıyla yapmanın çeşitli avantajlar sağlıyor olmasıdır.

  Rokito
  Rokito R10 Editörü
  08.09.2023 17:44 2141 3 dk okuma süresi
  Kredi Kartı ile Sonradan Taksitlendirme İmkanı Neleri Kolaylaştırır?
  Son Düzenleme:

  Kredi Kartı ile Sonradan Taksitlendirme İmkanı Neleri Kolaylaştırır?

  Alışverişlerde en çok kullanılan ödeme aracı artık nakit para değil, kredi kartı oluyor. Ödemelerini nakit para ile yapan kişi sayısının bir hayli azaldığını belirtelim. Bunun nedeni ise kredi kartı kullanmanın ve ödemeleri kredi kartıyla yapmanın çeşitli avantajlar sağlıyor olmasıdır. Avantajlar arasında en önemli olanlardan biri de kredi kartı ile sonradan taksitlendirme yapabiliyor olmaktır. 

  Yapılan harcamaları sonradan taksitlendirebiliyor olmak, istisnasız tüm kredi kartı kullanıcıları için göz ardı edilemeyecek kadar önemli bir avantaj olarak karşımıza çıkıyor. Peki, bu özellik kredi kartı kullanıcılarına neler sağlar? 

  • İhtiyaçların Ertelenmeden Karşılanabilmesi 

  Öncelikle sonradan taksitlendirme imkanının ihtiyaçların tamamının eksiksiz bir şekilde karşılanmasına olanak tanıdığını belirtmeliyiz. Bazen eğitim – öğretim sezonunun açılıyor olması, bazen tatile çıkma isteği ve bazen de kişisel ihtiyaçların artması her zamankinden daha fazla alışveriş yapmayı gerektirebiliyor. 

  Ancak kullanıcılar kredi kartları ile ödeme yaparken hem limitlerini hem de toplam aylık geri ödeme miktarını da düşünmek durumunda kalıyor. Sonradan taksitlendirme işte bu noktada devreye girerek kart kullanıcılarını ciddi düzeyde rahatlatıyor. Çünkü her zamankinden daha fazla alışveriş yapıldığı dönemlerde ihtiyaçların ertelenmeden karşılanmasına olanak tanıyor. Özellikle Enpara.com Kredi Kartı’nın kullanılması durumunda bu imkandan çok daha rahat faydalanıldığını belirtebiliriz. 

  • Ansızın Ortaya Çıkan Masrafların Karşılanması 

  Her ne kadar kredi kartı kullanırken herkesin ayağını yorganına göre uzatmaya çalıştığı bilinse de beklenmedik durumlar ilave masrafları da beraberinde getiriyor. Ansızın ortaya çıkan bu masrafların kişinin gelir – gider dengesi bozulmadan karşılanması için taksitlendirmeye ihtiyaç duyulabiliyor. Bozulan beyaz eşyanın yenilenmesi ihtiyacı gibi durumlarda sonradan taksitlendirme imkanından faydalanılabilir. Böylelikle kişinin gelir gider dengesini koruması ve kredi kartı ödemesini de aksatmadan yapabilmesi mümkün olur. 

  • İstenen Her Mağaza ve Marketten Alışveriş Yapabilme Özgürlüğü 

  Bilindiği gibi her market ya da her mağaza ödemenizi taksitle yapabilme imkanını size sunmaz. Kimi zaman taksitsiz olarak alışveriş yapmak durumunda kalabilirsiniz. Bunun alternatifi ise sadece taksitle ödeme yapabilmeye olanak sunan yani taksitle ödeme seçeneği bulunan mağaza ve marketlere yönelmektir. 

  Elbette bu durumda daha az sayıda seçeneğe sahip oluyorsunuz. Ancak kredi kartınızın sonradan taksitlendirme imkanı bulunuyorsa mağaza ya da market seçiminizi de çok daha özgür bir şekilde yapabilirsiniz. Mağazada ödemenizi peşin olarak yapsanız bile kartınızı sonradan taksitlendirebilir ve böylece istediğiniz mağazaları ya da marketleri seçerek alışverişinizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Sadece tek çekimle ödeme yapmaya imkan tanıyan yerlerden de alışveriş yapabilme özgürlüğünden kendinizi mahrum bırakmayın.   

  • Tek Çekimle Ödeme İndirimlerinden Faydalanma 

  Kimi zaman satın aldığınız ürün ya da hizmet için taksitle ödeme seçeneği de bulunuyor. Ancak tek çekimle ödeme yapmanız durumunda sunulan çeşitli indirimlerden faydalanma fırsatınız oluyor. İşte bu gibi durumlarda da kredi kartında sonradan taksitlendirme imkanının olup olmaması, önemini net bir şekilde belli eder. Bu imkanı kullanıcısına sunan kredi kartlarını kullananlar tek çekimle ödemesini yaparak indirimlerden faydalanır. 

  Sonrasında ise bu ödemesini taksitlendirir ve böylece istediği ürünü indirimli satın alma fırsatını da kaçırmamış olur. Tek çekimle ödeme indirimleri giyimden gıdaya, ayakkabıdan otellere kadar aklınıza gelebilecek pek çok alanda geçerli oluyor. Dolayısıyla bu indirimlerden faydalananlar, ayırdıkları bütçeden önemli bir oranda tasarruf elde ediyor. 

  Her Bankanın Kredi Kartında Sonradan Taksitlendirme İmkanı Var Mı? 

  Kredi kartı ile sonradan taksitlendirme imkanının her banka tarafından kart kullanıcılarına sunulan bir imkan olduğunu söyleyemeyiz. Aynı zamanda sonradan taksitlendirme kuralları bankadan bankaya değişebilir. Bu konuda tüm bankaların uyması gereken bazı standartlar bulunmuyor. 

  Dolayısıyla bankalar hangi durumlarda ya da hangi koşullarla sonradan taksitlendirme şansı sunduklarını kendileri belirliyor. Çok sayıda kredi kartı kullanıcısının seçimi ise masrafsız dijital banka olan Enpara.com’un sunduğu kredi kartı yönünde oluyor. Bu kredi kartı kullanıcıları, yaptıkları harcamaları sonradan taksitlendirme imkanına sahip. İnternet sitesi üzerinden bu konuda daha fazla bilgi alabilir ve sonradan taksitlendirme koşullarını kolayca görebilirsiniz. 

  Yasal Uyarı: Bu içerikten Rokito Digital sorumlu değildir, bu bir sponsorlu ilandır.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  iOS 18 ile CarPlay’e Yeni Özellikler Geliyor: İşte Detaylar!

  iOS 18, CarPlay'e kişi fotoğrafları, sessiz mod, renk filtreleri, ses tanıma ve sesle yönlendirme gibi yenilikler getiriyor.

  Kredi Kartlarında Devrim: Alışverişte Kart Numarası ve Şifre Girme Devri Sona Eriyor!

  Mastercard, 2030 itibarıyla Avrupa'da kart numarası yerine token kullanımına geçerek dolandırıcılık riskini azaltacak ve online ödemeleri daha güvenli hale getirecek.

  iOS 18 ile AirPods'a Üç Yeni Özellik Geliyor: İşte Detaylar!

  Apple, iOS 18 ile AirPods'a baş hareketleriyle arama yanıtlama, ses yalıtımı ve kişiselleştirilmiş uzamsal ses özelliklerini getiriyor.

  iOS 18 ile Siri Yenileniyor: İşte Gelecek Yenilikler!

  iOS 18 ile Siri, karmaşık komutları anlama yeteneği ve çeşitli uygulamalarla entegrasyon sağlayarak kullanıcı deneyimini bir üst seviyeye taşıyor.

  Kredi Kartı ile Sonradan Taksitlendirme İmkanı Neleri Kolaylaştırır?

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et