R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  İçerik Üreticilere Müjde: YouTube Para Kazanma Şartlarını Tamamen Değiştiriyor!

  YouTube, para kazanma programı kapsamındaki katılım limitlerini daha ulaşılabilir kılmak adına revize ediyor. Shorts için gereken şartlar yüzde 70, abone sayısı için ise yüzde 50 oranında düşürülüyor.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  21.06.2023 16:47 1856 2 dk okuma süresi
  İçerik Üreticilere Müjde: YouTube Para Kazanma Şartlarını Tamamen Değiştiriyor!
  Son Düzenleme:

  Kazanç potansiyeli yüksek bir platform olan YouTube, içerik üreticilerini daha fazla teşvik etmek için politikalarını yeniden gözden geçiriyor. Bilindiği gibi YouTube, para kazanma ortaklığı hakkında yıllardır sıkı kurallar getirmekte ve bu çıtayı daima yüksek tutmuştur. 

  Ancak bu yıl, şirket politikasında esneklikler sunmaya başlıyor. YouTube kazanç şartlarında göze çarpan değişiklikler var.

  YouTube Kazanç Şartlarına Yeni Bir Bakış

  Bugüne dek, YouTube para kazanma ortaklığına dahil olmak için son bir yıl içinde en az 1000 abone ve 4000 saatlik video veya son üç ayda 10 milyon Shorts izlenmesi gerekiyordu. Yeni içerik üreticileri için bu oldukça zorlayıcı bir hedef olabiliyordu.

  Ancak yeni stratejiye göre, abone sayısının minimum 500 olması gerekiyor. Bu, yüzde 50'lik bir düşüş anlamına geliyor. İzlenme şartları bakımından ise, son bir yıl içinde en az 3000 saatlik video veya son üç ayda en az 3 milyon Shorts izlenmesi gerekiyor. Özellikle Shorts izlenmesi yönünde sağlanan bu yüzde 70'lik kolaylık, içerik üreticileri için oldukça olumlu bir gelişme.

  Yeni YouTube Şartları: İlk Kullanıcılar Kimler Olacak?

  Bu yenilikler ilk olarak ABD, İngiltere, Kanada, Tayvan ve Güney Kore'de kullanıma sunulacak. Erken erişimin ise kısa bir süre içinde programın uygulandığı tüm ülkeleri kapsayacağı belirtiliyor. Bu adımıyla YouTube, içerik üreticilerinin daha fazla çaba sarf edeceğini ve platformda daha kaliteli içeriklerin üretileceğini umuyor.

  YouTube'un yeni kazanç politikası, içerik üreticilerinin yüzünü güldürecek gibi görünüyor. Daha esnek ve ulaşılabilir hedefler, özellikle yeni ve daha küçük kanallar için bir motivasyon kaynağı olacak. Bu değişim, daha fazla kişinin YouTube platformuna dahil olmasını ve bu sayede daha çok içerik çeşitliliğinin oluşmasını sağlayabilir.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Apple Vision Pro’ya Resmi YouTube Uygulaması Geliyor: İşte Detaylar!

  Google, Apple Vision Pro için özel YouTube uygulaması geliştiriyor. Kullanıcılar, sanal gerçeklikte benzersiz bir deneyim yaşayacak.

  YouTube TV Aboneleri İçin Müjde Geldi: Yeni Kalite Seçeneği Sunulmaya Başlandı!

  YouTube, TV hizmetinde artırılmış 1080p video kalitesi özelliğini duyurdu. Bu yenilik, modernize edilmiş 4K uyumlu yayın cihazlarında kullanıma sunulacak.

  YouTube, Çok İlginç Bir Özelliği Test Ediyor: Renk Kodlarıyla Video Akışı Geliyor!

  YouTube, renklere göre video önerileri sunan yeni bir özelliği test ediyor. Kullanıcılar kırmızı, yeşil, mavi seçeneklerle kişiselleştirilmiş içerik keşfedecek.

  YouTube Premium, 100 Milyon Kullanıcıya Ulaşarak Dijital Sahnenin Zirvesine Çıkıyor

  YouTube Premium, 100 milyon aboneye ulaşarak dijital içerikte büyük başarı elde etti. Reklamsız izleme, yüksek kalite ve çeşitli avantajlar sunuyor.

  İçerik Üreticilere Müjde: YouTube Para Kazanma Şartlarını Tamamen Değiştiriyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et