R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  İçerik Üreticilere Müjde: YouTube Para Kazanma Şartlarını Tamamen Değiştiriyor!

  YouTube, para kazanma programı kapsamındaki katılım limitlerini daha ulaşılabilir kılmak adına revize ediyor. Shorts için gereken şartlar yüzde 70, abone sayısı için ise yüzde 50 oranında düşürülüyor.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  21.06.2023 16:47 1635 2 dk okuma süresi
  İçerik Üreticilere Müjde: YouTube Para Kazanma Şartlarını Tamamen Değiştiriyor!
  Son Düzenleme:

  Kazanç potansiyeli yüksek bir platform olan YouTube, içerik üreticilerini daha fazla teşvik etmek için politikalarını yeniden gözden geçiriyor. Bilindiği gibi YouTube, para kazanma ortaklığı hakkında yıllardır sıkı kurallar getirmekte ve bu çıtayı daima yüksek tutmuştur. 

  Ancak bu yıl, şirket politikasında esneklikler sunmaya başlıyor. YouTube kazanç şartlarında göze çarpan değişiklikler var.

  YouTube Kazanç Şartlarına Yeni Bir Bakış

  Bugüne dek, YouTube para kazanma ortaklığına dahil olmak için son bir yıl içinde en az 1000 abone ve 4000 saatlik video veya son üç ayda 10 milyon Shorts izlenmesi gerekiyordu. Yeni içerik üreticileri için bu oldukça zorlayıcı bir hedef olabiliyordu.

  Ancak yeni stratejiye göre, abone sayısının minimum 500 olması gerekiyor. Bu, yüzde 50'lik bir düşüş anlamına geliyor. İzlenme şartları bakımından ise, son bir yıl içinde en az 3000 saatlik video veya son üç ayda en az 3 milyon Shorts izlenmesi gerekiyor. Özellikle Shorts izlenmesi yönünde sağlanan bu yüzde 70'lik kolaylık, içerik üreticileri için oldukça olumlu bir gelişme.

  Yeni YouTube Şartları: İlk Kullanıcılar Kimler Olacak?

  Bu yenilikler ilk olarak ABD, İngiltere, Kanada, Tayvan ve Güney Kore'de kullanıma sunulacak. Erken erişimin ise kısa bir süre içinde programın uygulandığı tüm ülkeleri kapsayacağı belirtiliyor. Bu adımıyla YouTube, içerik üreticilerinin daha fazla çaba sarf edeceğini ve platformda daha kaliteli içeriklerin üretileceğini umuyor.

  YouTube'un yeni kazanç politikası, içerik üreticilerinin yüzünü güldürecek gibi görünüyor. Daha esnek ve ulaşılabilir hedefler, özellikle yeni ve daha küçük kanallar için bir motivasyon kaynağı olacak. Bu değişim, daha fazla kişinin YouTube platformuna dahil olmasını ve bu sayede daha çok içerik çeşitliliğinin oluşmasını sağlayabilir.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  YouTube Music, Dinleyiciler İçin Yeni Ruh Hali Seçeneklerini Kullanıma Sundu!

  YouTube Music, dinleyicilere ruh hallerine uygun şarkılar sunan beş yeni filtreyi kullanıma sundu. Özellik, kullanıcılara özelleştirilmiş müzik deneyimi sunacak.

  Roblox’tan Büyük Müjde: Playstation’a Geliyor!

  Ekim ayında PS4 ve PS5 için yayınlanacak olan Roblox, oyunseverlere yeni platformlarda da eşsiz deneyimler sunmaya hazırlanıyor.

  YouTube Shorts Risk Oluşturuyor: Bu Defa Kendi Firmasını Tedirgin Ediyor!

  YouTube Shorts, son zamanlarda YouTube'un kullanıcı etkileşimini önemli ölçüde artırdı. Ancak bu, uzun videoların gelir kazanma potansiyelini olumsuz etkiledi!

  YouTube Music, Beklenen Şarkı Sözleri Özelliğini Türkiye'de Kullanıcılara Sundu!

  YouTube Music, Türkiye'deki kullanıcıları için 8 aylık deneme sürecinin ardından canlı şarkı sözleri özelliğini aktif etti.

  İçerik Üreticilere Müjde: YouTube Para Kazanma Şartlarını Tamamen Değiştiriyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et