R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Google, Paylaşılan Bütün Bilgileri Yapay Zeka İçin Kullanacak!

  Google'ın güncellenmiş gizlilik politikasına göre yapay zeka eğitimi için internette paylaştığınız neredeyse her şey incelenecek. İşte detaylar!

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  04.07.2023 17:49 2221 2 dk okuma süresi
  Google, Paylaşılan Bütün Bilgileri Yapay Zeka İçin Kullanacak!
  Son Düzenleme:

  Google, son güncellemesi ile gizlilik politikasında büyük bir değişikliğe gitti ve internette paylaştığınız hemen her veriyi inceleyerek, yapay zeka araçları oluşturmak için kullanabileceğini belirtti. 

  Bu durumun en basit anlatımı, eğer Google kelimelerinizi okuyabiliyorsa, bunları artık Google'ın mülkiyetinde olduğunu ve bir yapay zekanın eğitiminde kullanılabileceğini anlamına geliyor.

  Veriler Yapay Zeka İçin Kullanılacak!

  Google'ın yeni politikası, bilgileri hizmetlerini geliştirmek ve kullanıcılarına ve topluma faydalı yeni ürünler, özellikler ve teknolojiler geliştirmek için kullanacağını ifade ediyor. 

  Örneğin, Google'ın yapay zeka modellerinin eğitilmesi için Google Translate, Bard ve Cloud AI gibi ürün ve özellikler oluşturmak üzere kamuya açık bilgileri kullanacaklarını açıklıyor.

  Google Gizlilik Politikasındaki Yeni Madde

  Daha önce Google, verilerin "AI modelleri" yerine "dil modelleri için" kullanılacağını belirtiyordu. Ancak yeni politikada, Google Translate'e ek olarak Bard ve Cloud AI da eklendi. Bu, gizlilik politikalarında pek de alışılmış bir durum değil. Bu politikalar genellikle işletmelerin yayınladığınız bilgileri nasıl kullandıklarını belirtir. Yeni durumda ise, Google sanki tüm internet kendi yapay zeka oyun alanıymış gibi, kamuya açık internetin herhangi bir yerinde yayınlanan verileri toplama ve kullanma hakkını saklı tutuyor.

  Bu durum, yeni ve ilginç gizlilik sorularını beraberinde getiriyor. Artık sorun bilginin kimin görebileceği değil, nasıl kullanılabileceği. Bard ve ChatGPT gibi araçların, uzun süre önce unutulan blog yazılarınızı veya 15 yıl önceki restoran yorumlarınızı çoktan özümsemiş olabileceği belirtiliyor.

  ChatGPT, Google ve Veri Kazıma

  ChatGPT sonrası dünyada, sohbet robotlarının bilgileri nereden aldığına dair sorunsallar ortaya çıkıyor. Google ve OpenAI gibi şirketlerin, araçlarını beslemek için internetin büyük bir bölümünü kazıdığı belirtiliyor. 

  Bu durumun hukuksal açıdan kabul edilebilir olup olmadığı henüz belirsiz. Muhtemelen önümüzdeki yıllarda, bilim kurgu gibi görünen telif hakkı sorunlarıyla mahkemelerin boğuşacağı öngörülüyor. Bu durum, tüketicileri beklenmedik şekillerde etkileyebiliyor.

  Twitter ve Reddit gibi platformlar, yapay zeka konusunda kendilerini mağdur hissediyorlar ve platformları korumak için tartışmalı değişiklikler yapıyorlar. Twitter ve Reddit'in API değişiklikleri, pek çok kişinin bu sitelere erişmek için kullandığı üçüncü parti araçları olumsuz etkiledi. Yakın zamanda, veri kazıma konusu, Elon Musk'ın da gündeminde oldu. Musk, son zamanlarda Twitter'dan yüksek miktarda veri çekildiğini belirtti ve ardından bilinen tweet görüntüleme sınırı getirildi.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Yeni Yapay Zeka Google Genie Tanıtıldı: Oyun Yapabiliyor!

  Google DeepMind, görüntüleri anında 2D platform oyunlarına çevirebilen Genie isimli yapay zeka teknolojisini duyurdu.

  Oppo, Yapay Zekalı Air Glass 3'ü Duyurdu: Görünüşüyle Normal, Teknolojisiyle Olağanüstü!

  Oppo'nun Air Glass 3'ü, günlük yaşamda kullanım kolaylığı sunan, sesli asistanı ve yapay zekası ile dikkat çeken akıllı gözlükler arasında yer alıyor.

  Google Chrome, Yapay Zeka Destekli Yazma Asistanını Test Ediyor!

  Google, Chrome'da 'Yazmama Yardım Et' adı verilen yenilikçi bir yapay zeka destekli özelliği deniyor. Bu özellik, metin oluşturmaya yardımcı olmayı amaçlıyor.

  Yapay Zeka Destekli XNote Akıllı Defter Geliyor: İşte Detaylar!

  XNote, ChatGPT entegreli akıllı defter, Nisan'da $250'a satışta. Notlarınızı dijitalleştirin, randevu oluşturun ve daha fazlasını yapın.

  Google, Paylaşılan Bütün Bilgileri Yapay Zeka İçin Kullanacak!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et