R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  EURO 2024 maçtan çekilmenin cezası ne?

  UEFA'nın Merih Demiral'a verdiği 2 maçlık ceza sonrası MHP lideri Devlet Bahçeli, UEFA'nın kararından vazgeçmemesi halinde milli takımın turnuvadan çekilmesi çağrısında bulundu. Ancak EURO 2024'te maçtan çekilmenin cezası henüz netlik kazanmadı.

  Yigit Aksüt
  Yigit Aksüt R10 Editörü
  05.07.2024 21:20 1283 2 dk okuma süresi
  EURO 2024 maçtan çekilmenin cezası ne?
  Son Düzenleme:

  UEFA'nın Merih Demiral Kararı Tartışmaları Alevlendirdi

  Avusturya maçında attığı golden sonra bozkurt işareti yapan milli futbolcu Merih Demiral, UEFA tarafından 2 maç men cezasına çarptırıldı. Bu karar, MHP lideri Devlet Bahçeli tarafından sert bir şekilde eleştirildi. Bahçeli, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Bozkurt simgesi Türklüğün varoluşsal onuru, geçmişle geleceği buluşturan ortak değeridir. Nitekim bu değere hazımsızlık gösterilmesi Türk milletine beslenen iflah olmaz husumetin ve Türk tarihini karalama rezilliğinin iğrenç bir tezahürüdür" ifadelerini kullandı.

  Bahçeli'den Milli Takımın Turnuvadan Çekilmesi Çağrısı

  MHP lideri Devlet Bahçeli, UEFA'nın kararından vazgeçmemesi halinde milli takımın Hollanda maçına çıkmaması ve turnuvadan çekilmesi çağrısında bulundu. Bahçeli, "UEFA laçka kararından vazgeçmezse Hollanda'nın sahada tek başına bırakılması ve A Milli Futbol Takımımızın Türkiye'ye dönüşü milli haysiyetimize en uygun seçenek olacaktır" dedi.

  EURO 2024 Maçtan Çekilmenin Cezası Ne Olacak?

  EURO 2024'te bir takımın maçtan veya turnuvadan çekilmesi durumunda ne gibi cezalar uygulanacağı henüz netlik kazanmadı. UEFA tarafından konuyla ilgili resmi bir açıklama yapılmadı.

  Merih Demiral'ın Bozkurt İşareti ve UEFA Soruşturması

  Merih Demiral, Avusturya maçında attığı golden sonra sevincini bozkurt işareti yaparak göstermişti. Bu hareketi, Almanya İçişleri Bakanı Nancy Faeser tarafından hedef alınmış ve UEFA'dan yaptırım talep edilmişti. UEFA da milli futbolcumuz hakkında "uygunsuz hareket" sebebiyle soruşturma başlatmıştı. Soruşturmayı tamamlayan UEFA, Merih Demiral'a 2 maçtan men cezası verdi. MHP lideri Devlet Bahçeli, UEFA'nın kararına tepki göstererek bozkurt işaretinin Türk milletinin ortak değeri olduğunu ve bu kararla Türk tarihine hakaret edildiğini ifade etti. Bahçeli, UEFA'nın kararından vazgeçmemesi halinde milli takımın turnuvadan çekilmesi çağrısında bulundu.

  Merih Demiral neden ceza aldı?

  Merih Demiral, Avusturya maçında attığı golden sonra yaptığı bozkurt işareti nedeniyle UEFA tarafından "uygunsuz hareket" gerekçesiyle 2 maç men cezasına çarptırıldı.

  MHP lideri Devlet Bahçeli neden tepki gösterdi?

  Devlet Bahçeli, bozkurt işaretinin Türk milletinin ortak değeri olduğunu ve UEFA'nın bu kararla Türk tarihine hakaret ettiğini savunarak tepki gösterdi.

  Milli takım turnuvadan çekilirse ne olur?

  EURO 2024'te bir takımın turnuvadan çekilmesi durumunda ne gibi cezalar uygulanacağı henüz netlik kazanmadı. UEFA tarafından konuyla ilgili resmi bir açıklama yapılmadı.

  Not: Bu haber, tarafsız ve bağımsız gazetecilik ilkelerine uygun olarak hazırlanmıştır. Haber içeriği, herhangi bir siyasi görüşü yansıtma amacı taşımamaktadır. Amacımız, okurlarımıza doğru ve güvenilir bilgi sunmaktır. Herhangi bir yorum veya değerlendirme tamamen haberin içeriği ve gerçekleri doğrultusunda yapılmıştır. Okuyucularımızın kendi objektif değerlendirmelerini yapmalarını teşvik ediyoruz.

  SEO Danışmanı - İçerik Yöneticisi / R10.net

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Kredi Kartı Gecikme Faizi Hesaplama - 2024

  Kredi kartı gecikme faizi 2024'te nasıl hesaplanır? %4,55 faiz oranıyla örnek hesaplamalar ve gecikme faizini azaltmanın yolları bu yazıda.

  EURO 2024 Çeyrek Final Heyecanı: Türkiye, Yarı Final İçin Hollanda'ya Meydan Okuyor! (Tabii İzle)

  EURO 2024'te yarı final heyecanı dorukta! A Milli Takımımız, bu akşam Hollanda karşısında tarihi bir mücadeleye çıkıyor. Saat 22.00'da başlayacak karşılaşma TRT 1 ve TRT İzle'den canlı ve şifresiz yayınlanacak. İşte maçla ilgili tüm detaylar...

  TRT 1 Şifreli mi? EURO 2024 Maçlarını Dijitsu Cihazınızda Şifresiz İzlemek için Frekans ve Biss Key Ayarları

  EURO 2024 heyecanına Dijitsu cihazınızla ortak olmak ister misiniz? TRT 1 şifreli kanal sorunu yaşıyorsanız, frekans ve Biss key ayarlarınızı güncelleyerek maç keyfinizi kesintisiz yaşayabilirsiniz. İşte adım adım çözüm yolları...

  Onvo TRT 1 frekans ayarlama biss key nasıl yapılır EURO 2024?

  EURO 2024 heyecanı devam ederken, TRT 1'de şifreli kanal sorunu yaşayanlar için çözüm yolları burada! Frekans ve Biss key ayarlarını yaparak maçları kesintisiz ve şifresiz izleyebilirsiniz.

  EURO 2024 maçtan çekilmenin cezası ne?

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et