R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Ekonomik Kriz Meta Çalışanlarını Etkileyecek: İşten Çıkarmalar Başlıyor!

  Tüm dünyayı etkisi altına alan ekonomik kriz büyük şirketleri de etkilemeye başladı. Dev şirket Meta aldığı yeni kararla birlikte yakın zamanda küçülmeye giderek işten çıkarmalar gerçekleştireceğini duyurdu.

  Ecem
  Ecem R10 Editörü
  13.07.2022 13:36 2766 2 dk okuma süresi
  Ekonomik Kriz Meta Çalışanlarını Etkileyecek: İşten Çıkarmalar Başlıyor!
  Son Düzenleme:

  Küresel anlamda yaşanan ekonomik sıkıntılar, dev şirketleri de olumsuz etkilemeye devam ediyor. Meta olarak isim değişikliğine giden şirket, küresel ekonomik sorunlar nedeniyle bazı sorunlar yaşamaya başladı. Bu sorunların ortadan kaldırılması için şirketin hem çalışma şeklinde hem de yapılanmasında ciddi değişiklikler yapmaya karar verdiği öğrenildi. Mark Zuckerberg tarafından yürütülen şirket Meta, büyük olmasına rağmen yaşanan ekonomik sıkıntılardan nasibini aldı. Şimdilerde şirket kendine yeni bir yol haritası çiziyor. 

  Meta şirketinde işten çıkarmalar yapılacak!

  Şirketin CEO’su Mark Zuckerberg daha önce yapmış olduğu açıklamalarda ekonomik kriz nedeniyle oluşan kaygılarından söz etmişti. Şirket pandemi ve ekonomik sıkıntılardan etkilenmesinin ardından şimdiye kadar yaşanılan en büyük düşüşü yaşamıştı. Ekonomik krizle doğru bir şekilde mücadele edebilmek için şirketin izleyeceği yol merak ediliyordu ancak bu durum çalışanların canını sıkacak gibi görünüyor. 

  Yöneticilere işten çıkarma emri verildi!

  Mark Zuckerberg, yaşanan sorunların bir an önce çözülmesi için yöneticileri ile iletişime geçti. Çalışan sayısının azaltılması için ilk olarak izlenecek yöntem ise kötü performans gösteren çalışanların belirlenmesi olacak. Performansı kötü çalışanlar bu dönemde şirket tarafından işten çıkarılacak. 

  Şirket ilk değişimi 2021 yılında gerçekleştirmişti. Facebook ismi yapılan değişiklik sonrasında Meta olarak değiştirildi. Ardından tüm dünyayı etkileyen çılgın Metaverse projesi hayatımıza girdi. Meta şirketi için aslında tüm bu değişiklikler büyük bir ilerleme ve gelişim olarak ifade ediliyor ancak küresel ekonomik kriz aynı zamanda şirketi zorlamaya devam ediyor. Şirket CEO’su daha önce yaptığı açıklamalarda işten çıkarmaların yaşanacağının sinyallerini vermişti. Şirketin koyduğu zor hedeflere ulaşabilmesi için bazı fedakarlıkların yapılacağını ve çalışanları da zor bir sürecin beklediğini ifade etmişti. Söylenildiği gibi yakın zamanda şirket performansı düşük olan çalışanlarla vedalaşması bekleniyor. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Meta Duyurdu: Ray-Ban Akıllı Gözlüklerde Video Kayıt Süresi Uzatıldı!

  Meta, Ray-Ban Meta akıllı gözlüklerinde video kayıt süresini üç dakikaya çıkaran ve Calm ile Amazon Music desteği getiren yeni güncellemeyi yayınladı.

  Meta’dan Yeni Ürün: Kameralı Kulaklık Geliyor!

  Meta, yapay zeka destekli yeni ürünü Camerabuds'u tanıtmaya hazırlanıyor. Kulaklıklar, dışa bakan kameraları ile analizler yaparak kullanıcılara öneri verecek.

  Samsung Dünyanın İlk Petabayt SSD'sini Üretmeye Başlıyor!

  Samsung, SSD teknolojisini ileri taşıyarak 1 petabayt kapasiteye ulaşmayı hedefliyor. Üretim süreçleri ve malzeme araştırmalarıyla ilgili çalışmalar devam ediyor!

  WhatsApp Artık Anında Görsel Üretebilecek: Meta'dan Yapay Zeka Hamlesi

  WhatsApp kullanıcıları için Meta, gerçek zamanlı yapay zeka ile görsel oluşturma özelliğini tanıttı. Artık sohbetler, çok daha görsel ve etkileyici olacak.

  Ekonomik Kriz Meta Çalışanlarını Etkileyecek: İşten Çıkarmalar Başlıyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et