R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Ekonomik Kriz Meta Çalışanlarını Etkileyecek: İşten Çıkarmalar Başlıyor!

  Tüm dünyayı etkisi altına alan ekonomik kriz büyük şirketleri de etkilemeye başladı. Dev şirket Meta aldığı yeni kararla birlikte yakın zamanda küçülmeye giderek işten çıkarmalar gerçekleştireceğini duyurdu.

  Elif Elif 13.07.2022 13:36 1304 2 dk okuma süresi
  Ekonomik Kriz Meta Çalışanlarını Etkileyecek: İşten Çıkarmalar Başlıyor!
  Son Düzenleme:

  Küresel anlamda yaşanan ekonomik sıkıntılar, dev şirketleri de olumsuz etkilemeye devam ediyor. Meta olarak isim değişikliğine giden şirket, küresel ekonomik sorunlar nedeniyle bazı sorunlar yaşamaya başladı. Bu sorunların ortadan kaldırılması için şirketin hem çalışma şeklinde hem de yapılanmasında ciddi değişiklikler yapmaya karar verdiği öğrenildi. Mark Zuckerberg tarafından yürütülen şirket Meta, büyük olmasına rağmen yaşanan ekonomik sıkıntılardan nasibini aldı. Şimdilerde şirket kendine yeni bir yol haritası çiziyor. 

  Meta şirketinde işten çıkarmalar yapılacak!

  Şirketin CEO’su Mark Zuckerberg daha önce yapmış olduğu açıklamalarda ekonomik kriz nedeniyle oluşan kaygılarından söz etmişti. Şirket pandemi ve ekonomik sıkıntılardan etkilenmesinin ardından şimdiye kadar yaşanılan en büyük düşüşü yaşamıştı. Ekonomik krizle doğru bir şekilde mücadele edebilmek için şirketin izleyeceği yol merak ediliyordu ancak bu durum çalışanların canını sıkacak gibi görünüyor. 

  Yöneticilere işten çıkarma emri verildi!

  Mark Zuckerberg, yaşanan sorunların bir an önce çözülmesi için yöneticileri ile iletişime geçti. Çalışan sayısının azaltılması için ilk olarak izlenecek yöntem ise kötü performans gösteren çalışanların belirlenmesi olacak. Performansı kötü çalışanlar bu dönemde şirket tarafından işten çıkarılacak. 

  Şirket ilk değişimi 2021 yılında gerçekleştirmişti. Facebook ismi yapılan değişiklik sonrasında Meta olarak değiştirildi. Ardından tüm dünyayı etkileyen çılgın Metaverse projesi hayatımıza girdi. Meta şirketi için aslında tüm bu değişiklikler büyük bir ilerleme ve gelişim olarak ifade ediliyor ancak küresel ekonomik kriz aynı zamanda şirketi zorlamaya devam ediyor. Şirket CEO’su daha önce yaptığı açıklamalarda işten çıkarmaların yaşanacağının sinyallerini vermişti. Şirketin koyduğu zor hedeflere ulaşabilmesi için bazı fedakarlıkların yapılacağını ve çalışanları da zor bir sürecin beklediğini ifade etmişti. Söylenildiği gibi yakın zamanda şirket performansı düşük olan çalışanlarla vedalaşması bekleniyor. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Apex Legends Yeni Karakter Vantage’nin Özellikleri Tanıtıldı! Apex Legends 14.Sezon Başlıyor!

  Apex Legends'in gelecek hafta başlayacak yeni sezonuna dair tanıtım videosu yayınlandı. İşte yeni sezonda geleceği duyurulan yeni Apex Legends karakteri, Vantage'nin özellikleri ve diğer yeniliklere dair tüm detaylar!

  Twitch’e Yeni Rakip Geliyor! Meta Canlı Yayın Platformunu Deniyor!

  Meta, WhatsApp, Instagram ve Facebook ile yakaladığı internet hakimiyetini yeni canlı yayın platformu Super ile Twitch'e rakip olarak, daha da genişletmeyi hedefliyor. İşte Meta'nın test aşamasındaki canlı yayın platformu!

  Meta 10 Yıl Sonra İlk Defa Düşüş Yaşadı!

  Meta, 2022 ikinci çeyrek dönemine ilişkin mali raporlarını açıkladı. Açıklanan mali raporlara göre çatı şirket Meta, gelir ve net kar değerlerinde düşüş yaşadı. Kullanıcı sayısı artmaya devam ederken 10 yıl sonra ilk defa yaşanan bu düşüş şaşırttı.

  Ekonomik Kriz Meta Çalışanlarını Etkileyecek: İşten Çıkarmalar Başlıyor!

  Yaşanılan ekonomik kriz, Mark Zuckerberg'i de vurdu. Meta şirketinde yaşanan düşüşler sonrasında, yöneticilere personelleri işten çıkarma emri verildi.

  Elif 1303
  Ekonomik Kriz Meta Çalışanlarını Etkileyecek: İşten Çıkarmalar Başlıyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et