R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Drone Sürücülerine Müjde: Dünyanın En Büyük 'Drone Otoyolu' Geliyor!

  Drone kullanımının artması ile birlikte İngiltere bir ilke imza atacak. Dünyanın en büyük drone otoyulu için çalışmalar başladı. İşte detaylar!

  Ecem
  Ecem R10 Editörü
  19.07.2022 20:03 2830 2 dk okuma süresi
  Drone Sürücülerine Müjde: Dünyanın En Büyük 'Drone Otoyolu' Geliyor!
  Son Düzenleme:

  Drone kullanımının çeşitli ihtiyaçlara göre çeşitli amaçları bulunuyor. Keşif yapmak, görüntü almak, sadece keyif almak için ve daha pek çok sebeple drone kullanımı giderek yaygınlaşmaya başladı. Drone kötü amaçla da kullanılabildiği için, drone ehliyeti, özel belge ve izinlerle tüm dünyada kontrol altına alınmış durumda. 

  Drone kullanımı insansız hava araçları konusunda da yeni düzenlemelerle birlikte çeşitlendirilmeye başlandı. Ülkelerin bu konuda yaptığı çalışmalar da her geçen gün artmaya devam ediyor. İngiltere, drone kullanımı için özel bir çalışma başlatacağını açıkladı. Sadece drone kullanımına özel dünyanın en büyük drone otoyolu için harekete geçecek. Güzergahın boyutuna bakıldığı zaman şimdiye kadar daha büyüğünün yapılmadığı belirlendi. 

  Drone Otoyolu için Çalışmalar Başladı

  Kara yolunda araçlar için özel güzergahlar belirleniyor. Bu ulaşımı rahatlatmak ve trafik sorunlarını çözmek için mecburi bir seçenek. Havacılık sektöründe de benzer çalışmalar yapılmaya başlandı.  Hava araçları için yeni güzergahlar belirlenmeye başladı. Özellikle otonom araçlar için artık günümüz teknolojisinde olmazsa olmazlar arasında yer alıyor. İngiltere bu durumu ilk kez ciddiye alan ve aynı ciddiyetle çalışmalara başlayan ülke oldu. 

  İngiltere’de oluşturulacak drone otoyoluCambridge” ve “Rugby” başta olacak şehir ve kasabaların birbirlerine bağlanması için ön ayak olacak. Hazırlanan otoyolun uzunluğu 263 kilometre olacak. Hava yolu olarak isimlendirilen ve belirlenen güzergah sadece droneler için kullanılacak ve bir nevi otoyol olarak değerlendirilebilecek. Çalışmaların ne zaman tamamlanacağı ise henüz bilinmiyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  LinkedIn'de Yeni Dönem: Premium Abonelere Yapay Zeka Destekli İş Arama Özelliği Geliyor!

  LinkedIn, premium aboneler için yapay zeka destekli iş arama özellikleri sunuyor. Özgeçmiş uyarlama ve ön yazı oluşturma gibi yenilikler, süreci kolaylaştıracak.

  Yurt Dışı Çıkış Harcına Dev Zam Geliyor!

  Yurt dışı çıkış harcı 2022'de üç kat artarak 150 TL olmuştu, yeni vergi paketiyle 1750 TL'ye kadar yükselebilir. Bu artış, vatandaşların seyahat bütçesini zorlayacak.

  YouTube Reklam Engelleme Dönemi Tamamen Sona Eriyor!

  YouTube, reklam engelleyicilere karşı sunucu tabanlı reklam enjeksiyonunu test ediyor. Bu yeni yöntemle reklam engellemek neredeyse imkansız hale gelecek.

  İşte Apple'ın WWDC 2024'te Tanıttığı En Büyük Özellikler ve Yenilikler!

  Apple, WWDC 2024'te yapay zeka sistemleri, Siri yenilikleri ve iOS 18'in özelleştirilebilir özellikleriyle dikkat çeken birçok yeni özelliği tanıttı.

  Drone Sürücülerine Müjde: Dünyanın En Büyük 'Drone Otoyolu' Geliyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et