R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Drone Sürücülerine Müjde: Dünyanın En Büyük 'Drone Otoyolu' Geliyor!

  Drone kullanımının artması ile birlikte İngiltere bir ilke imza atacak. Dünyanın en büyük drone otoyulu için çalışmalar başladı. İşte detaylar!

  Elif Elif 19.07.2022 20:03 1047 2 dk okuma süresi
  Drone Sürücülerine Müjde: Dünyanın En Büyük 'Drone Otoyolu' Geliyor!
  Son Düzenleme:

  Drone kullanımının çeşitli ihtiyaçlara göre çeşitli amaçları bulunuyor. Keşif yapmak, görüntü almak, sadece keyif almak için ve daha pek çok sebeple drone kullanımı giderek yaygınlaşmaya başladı. Drone kötü amaçla da kullanılabildiği için, drone ehliyeti, özel belge ve izinlerle tüm dünyada kontrol altına alınmış durumda. 

  Drone kullanımı insansız hava araçları konusunda da yeni düzenlemelerle birlikte çeşitlendirilmeye başlandı. Ülkelerin bu konuda yaptığı çalışmalar da her geçen gün artmaya devam ediyor. İngiltere, drone kullanımı için özel bir çalışma başlatacağını açıkladı. Sadece drone kullanımına özel dünyanın en büyük drone otoyolu için harekete geçecek. Güzergahın boyutuna bakıldığı zaman şimdiye kadar daha büyüğünün yapılmadığı belirlendi. 

  Drone Otoyolu için Çalışmalar Başladı

  Kara yolunda araçlar için özel güzergahlar belirleniyor. Bu ulaşımı rahatlatmak ve trafik sorunlarını çözmek için mecburi bir seçenek. Havacılık sektöründe de benzer çalışmalar yapılmaya başlandı.  Hava araçları için yeni güzergahlar belirlenmeye başladı. Özellikle otonom araçlar için artık günümüz teknolojisinde olmazsa olmazlar arasında yer alıyor. İngiltere bu durumu ilk kez ciddiye alan ve aynı ciddiyetle çalışmalara başlayan ülke oldu. 

  İngiltere’de oluşturulacak drone otoyoluCambridge” ve “Rugby” başta olacak şehir ve kasabaların birbirlerine bağlanması için ön ayak olacak. Hazırlanan otoyolun uzunluğu 263 kilometre olacak. Hava yolu olarak isimlendirilen ve belirlenen güzergah sadece droneler için kullanılacak ve bir nevi otoyol olarak değerlendirilebilecek. Çalışmaların ne zaman tamamlanacağı ise henüz bilinmiyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Samsung’tan Galaxy J7 Kullananlara Büyük Sürpriz!

  Samsung, 7 yıl önce piyasaya sürdüğü Galaxy J7 modeli için beklenmeyen bir güncellemeyi duyurdu. Güncelleme çoğu kullanıcıya şimdiden geldi. İşte Galaxy J7 güncellemesi ve detayları!

  DuckDuckGo Eleştiriler Sonrası Microsoft Dosyalarını Engellemeye Başladı

  DuckDuckGo, gelen tepki ve eleştiriler sonrasında geri adım atarak, Microsoft dosyalarını engellemeye başladı.

  Elif 1025

  Nvidia Oyun Gelirlerinde Büyük Düşüş Yaşadı!

  Nvidia, teknoloji piyasalarındaki çoğu şirket gibi 2022 yılının 2.çeyrek dönemini negatif tablolarla kapattı. Şirket açıklanan mali raporlarına göre tam %44'ü bulan bir gelir kaybı yaşadı. İşte detaylar!

  Samsung’dan İlk Defa Katlanabilir Tablet Modeli Geliyor!

  Samsung, katlanabilir telefon modelinin ardından merakla beklenen katlanabilir tablet bilgisayarını da yakında tanıtacak. İşte şirketin ilk katlanabilir tabletinden şuana kadar ortaya çıkan bilgiler!

  Drone Sürücülerine Müjde: Dünyanın En Büyük 'Drone Otoyolu' Geliyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et