R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Drone Sürücülerine Müjde: Dünyanın En Büyük 'Drone Otoyolu' Geliyor!

  Drone kullanımının artması ile birlikte İngiltere bir ilke imza atacak. Dünyanın en büyük drone otoyulu için çalışmalar başladı. İşte detaylar!

  Ecem
  Ecem R10 Editörü
  19.07.2022 20:03 2810 2 dk okuma süresi
  Drone Sürücülerine Müjde: Dünyanın En Büyük 'Drone Otoyolu' Geliyor!
  Son Düzenleme:

  Drone kullanımının çeşitli ihtiyaçlara göre çeşitli amaçları bulunuyor. Keşif yapmak, görüntü almak, sadece keyif almak için ve daha pek çok sebeple drone kullanımı giderek yaygınlaşmaya başladı. Drone kötü amaçla da kullanılabildiği için, drone ehliyeti, özel belge ve izinlerle tüm dünyada kontrol altına alınmış durumda. 

  Drone kullanımı insansız hava araçları konusunda da yeni düzenlemelerle birlikte çeşitlendirilmeye başlandı. Ülkelerin bu konuda yaptığı çalışmalar da her geçen gün artmaya devam ediyor. İngiltere, drone kullanımı için özel bir çalışma başlatacağını açıkladı. Sadece drone kullanımına özel dünyanın en büyük drone otoyolu için harekete geçecek. Güzergahın boyutuna bakıldığı zaman şimdiye kadar daha büyüğünün yapılmadığı belirlendi. 

  Drone Otoyolu için Çalışmalar Başladı

  Kara yolunda araçlar için özel güzergahlar belirleniyor. Bu ulaşımı rahatlatmak ve trafik sorunlarını çözmek için mecburi bir seçenek. Havacılık sektöründe de benzer çalışmalar yapılmaya başlandı.  Hava araçları için yeni güzergahlar belirlenmeye başladı. Özellikle otonom araçlar için artık günümüz teknolojisinde olmazsa olmazlar arasında yer alıyor. İngiltere bu durumu ilk kez ciddiye alan ve aynı ciddiyetle çalışmalara başlayan ülke oldu. 

  İngiltere’de oluşturulacak drone otoyoluCambridge” ve “Rugby” başta olacak şehir ve kasabaların birbirlerine bağlanması için ön ayak olacak. Hazırlanan otoyolun uzunluğu 263 kilometre olacak. Hava yolu olarak isimlendirilen ve belirlenen güzergah sadece droneler için kullanılacak ve bir nevi otoyol olarak değerlendirilebilecek. Çalışmaların ne zaman tamamlanacağı ise henüz bilinmiyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Apple'ın Yeni İşletim Sistemi iOS 18 ile Büyük Değişiklikler Geliyor: Tasarım Tamamen Değişiyor!

  iOS 18 ile Apple, tasarımı ve AI özellikleriyle yenilik getiriyor. iPhone 16 için A18 çip ve gelişmiş Siri, kullanıcı deneyimini zenginleştiriyor.

  Samsung ve Google'dan Dev İş Birliği: Yeni Galaxy Chromebook Yenilikleriyle Geliyor!

  Samsung ve Google iş birliği genişliyor. Yeni Galaxy Chromebook, Google Assistant tuşu ile teknoloji dünyasına yenilik getiriyor.

  Windows 11 Spotlight Özelliği, Windows 10’a da Geliyor!

  Windows 10'a gelen Spotlight özelliği ile masaüstünüzde keşif yapabilirsiniz. Bing destekli duvar kağıtları ve detaylı bilgilerle deneyiminizi zenginleştirin.

  Exxen ve ExxenSpor Abonelik Ücretlerine Büyük Zam Geldi: İşte Yeni Fiyatlar!

  Exxen ve ExxenSpor, içerik kalitesini artırmak için üyelik ücretlerine zam yaptı. İşte güncel abonelik fiyatları!

  Drone Sürücülerine Müjde: Dünyanın En Büyük 'Drone Otoyolu' Geliyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et