R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Deniz Suyunu İçmek Tek Tuşla Mümkün Olabilir: Yeni Cihaz Geliştirildi!

  Bilim insanları, insanlık için çığır açacak bir çalışmaya imza attılar. Deniz suyu tek bir tuşla ve küçük bir cihazla içme suyuna dönüştürülebilecek.

  Ecem Ecem 02.08.2022 11:07 1680 2 dk okuma süresi
  Deniz Suyunu İçmek Tek Tuşla Mümkün Olabilir: Yeni Cihaz Geliştirildi!
  Son Düzenleme:

  Teknolojinin gelişmesi ile birlikte hayatı kolaylaştıracak yeni buluşlar gündeme gelmeye devam ediyor. Son olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan Massachusetts Teknoloji Enstitüsü çok heyecanlandıracak bir çalışmaya imza attı. Bu enstitü içerisinde yapılan çalışmalar modern bilim üzerinde oldukça etkili buluşların ortaya çıkmasına neden oluyor. 

  Enstitüde yapılan son çalışmaların gelecek dönemde insanlık için oldukça faydalı bir çalışmaya imza attığı öğrenildi. 

  Tek bir tuşla çalışabilen cihazla deniz suyunun içme suyuna dönüştürülebildiği bir çalışma yapıldı. Bu keşif insanlığı gelecek dönemde mutlu edecek, kaynakların tüketilmesini engelleyerek tasarruflu bir çalışma yapılacak dönemi de beraberinde getirecek. 

  Deniz Suyu Tek Tuşla İçilebilecek!

  Kirli suların dönüştürülerek ve arıtılarak temiz su haline getirilmesi insanlık için son derece önemli. Bilim insanlarının yapmış oldukları son çalışmalara göre, daha önce yapılan filtreler ve yüksek basınç gösteren pompalara ihtiyaç duymadan kirli suyu temiz içme suyuna çeviren sistem sadece portatif bir arıtma ünitesinden oluşuyor. Arıtma cihazı denildiği zaman akla büyük ve ağır cihazlar geliyor ancak yeni geliştirilen cihaz en fazla bir bavul boyutunda. Kullanımı da son derece basit olmakla birlikte tek bir tuşa basarak tuzlu suyu arıtmak mümkün olacak. 

  Deniz Suyunu Dönüştürmek Kolaylaşacak!

  Deniz suyunu içme suyuna dönüştürmek normal şartlarda neredeyse imkansız. Çalışmanın yapılması için büyük arıtma sistemlerine ve ağır cihazlara ihtiyaç duyulacak. Yoğun tuzdan arındırabilmek için suyun pek çok kez filtrelerden geçmesi gerekiyor. Yeni arıtma cihazında ise tuz parçacıklarını ayrıştırmak için elektrik sisteminin kullanılmasına karar verildi. 

  Deniz suyunu içme suyuna dönüştürebilmek için filtreler kullanmak yerine iyon konsantrasyonu polarizasyonu kullanılmasına karar verildi. 

  Yeni sistemle birlikte su içerisindeki tuzlar tamamen ortadan kaldırılmıyor. Bilim insanları şimdilerde kalan tuzlarında arındırılması için elektrodiyaliz işlemini kullanmaya başladılar. Sistemin başarılı bir şekilde ilerlemesinin ardından deniz suyu tamamen içme duyuna dönüştürülebiliyor. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  DJI’dan Yeni Drone Geliyor! İşte DJI Mini 3 Özellikleri ve Fiyatı!

  DJI, kısa bir süre önce piyasaya sürdüğü DJI Mini 3 Pro modelinin standart versiyonunu piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Şirketin yeni drone modeli DJI Mini özellikleri ve fiyatı da ortaya çıktı.

  Elektrikli Opel Mokka-e Türkiye’de Satışa Sunuldu! Yeni Modelin Fiyatı Ve Özellikleri Belli Oldu!

  Opel firmasına ait kompakt crossover Türkiye’de limitli sayıda ön satışa sunuldu. Opel Mokka-e isimli elektrikli modelin fiyatı 909.900 TL olarak belirlendi.

  MIUI 14 Güncellemesi İle Gelecek Yeni Özellikler!

  Xiaomi, yakın dönemde MIUI 14 güncellemesini yapmaya hazırlanıyor. Güncelleme ile beraber gelecek özelliklere dair bazı detaylar da gün yüzüne çıktı!

  Samsung Galaxy S23 ile İlgili Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı!

  2023 yılında piyasaya çıkacak olan Galaxy S23 için çalışmalar sürüyor. Özellikleriyle ön plana çıkan cihazın fiyatının 400 doların üzerinde olacağı düşünülüyor!

  Deniz Suyunu İçmek Tek Tuşla Mümkün Olabilir: Yeni Cihaz Geliştirildi!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et