R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Çalışan Kadınlara Destek Ödemeleri Başladı: 11.290 TL Hemen Alabilirsiniz!

  Haziran ayında başlaması planlanan bu projeye katılmak isteyen annelerin belirli şartları yerine getirmesi gerekecek.

  Zeki Ersin Yıldırım
  Zeki Ersin Yıldırım R10 Editörü
  21.05.2024 10:36 1258 2 dk okuma süresi
  Çalışan Kadınlara Destek Ödemeleri Başladı: 11.290 TL Hemen Alabilirsiniz!
  Son Düzenleme:

  Kadınlara Yönelik Önemli Destek: 11.290 TL Bakıcı Yardımı

  Devlet, çalışan annelere yönelik kadın istihdamını teşvik etmek amacıyla her ay 325 euro (yaklaşık 11.290 TL) tutarında eğitimli bakıcı desteği sağlamaya başlayacak. Haziran ayında başlaması planlanan bu projeye katılmak isteyen annelerin belirli şartları yerine getirmesi gerekecek. Bu destek, kadınların iş hayatına daha aktif katılımını sağlamayı ve onların istihdamını artırmayı amaçlamaktadır.

  Başvuru Şartları ve Süreci

  Projeden yararlanmak isteyen annelerin, İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlerde ikamet ediyor olmaları ve çocukları ile aynı adreste yaşamaları gerekmektedir. Ayrıca tam zamanlı çalışan ve Sosyal Güvenlik Kurumu'na (SGK) kayıtlı olan anneler, bu destekten faydalanabilecek. Annelerin 0-24 aylık çocuk sahibi olmaları ve çocukları için 0-36 ay arası çocuk bakım eğitimi almış bir bakıcı istihdam etmeleri gerekiyor. Bu destek programından yararlanabilmek için annelerin belirtilen koşulları sağlayan bakıcıları bulmaları ve başvurularını belirlenen tarihe kadar tamamlamaları şarttır.

  Bakıcılar için Gerekenler

  Bakıcılar için de belirli şartlar bulunmaktadır. Bakıcıların 18 yaşını doldurmuş olmaları, çocuk bakımıyla ilgili gerekli eğitimleri tamamlamış ve bu eğitimlere dair belgeleri olması gerekiyor. Ayrıca bakıcıların, bakacakları çocukla herhangi bir akrabalık bağının olmaması ve çocuk bakıcılığı alanında lise veya üniversite mezunu olmaları bekleniyor. Bakıcıların, bakacakları çocuk ile aynı adres üzerinde ikamet etmeleri şartı ise projenin dikkat çeken bir diğer yönüdür.

  Bu proje, annelere iş ve aile yaşamını dengede tutmaları için maddi bir kolaylık sağlamakla kalmayıp, eğitimli bakıcılar aracılığıyla çocukların da profesyonel bir şekilde bakımını garanti altına almayı hedeflemektedir.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Yurt Dışı Çıkış Harcı 3.000 TL'ye Çıkabilir!

  TBMM'ye sunulacak yeni vergi paketiyle yurt dışı çıkış harcı 3.000 TL'ye çıkabilir. İşte harçta yapılacak bu büyük artışın detayları!

  Hidrojenle Çalışan Bisiklet Geliyor: Elektrikli Bisikletlere Yeni Bir Alternatif!

  İsviçreli HydroRide, hidrojenle çalışan yakıt hücreli bisikletiyle elektrikli bisikletlere hızlı dolum ve çevre dostu bir alternatif sunuyor.

  LinkedIn'de Yeni Dönem: Premium Abonelere Yapay Zeka Destekli İş Arama Özelliği Geliyor!

  LinkedIn, premium aboneler için yapay zeka destekli iş arama özellikleri sunuyor. Özgeçmiş uyarlama ve ön yazı oluşturma gibi yenilikler, süreci kolaylaştıracak.

  Gram altın kaç TL? 14 Haziran Dolar, Euro, Sterlin ne kadar?

  Gram altın, 14 Haziran 2024 tarihinde güne yükselişle başladı ve 2.420 TL seviyesine ulaştı. Dolar 32,63 TL, Euro ise 34,94 TL'den işlem görüyor. Ons altın ise 2.311 dolar seviyesinde seyrediyor. İşte güncel altın ve döviz kuru fiyatları ve piyasalardaki

  Çalışan Kadınlara Destek Ödemeleri Başladı: 11.290 TL Hemen Alabilirsiniz!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et