R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Amazon İlk Üssünü Açtı: Türkiye’de 1000’den Fazla Kişiye İstihdam Sağlanacak!

  Küresel e-ticaret devi Amazon, Türkiye’de ilk lojistik üssünü açtığını duyurdu. Ayrıca söz konusu lojistik üssün bir yıl içinde 1000’den fazla kişiye istihdam sağlayacağı da açıklandı.

  Hayrunisa Bayar
  Hayrunisa Bayar R10 Editörü
  27.09.2022 22:42 2872 1 dk okuma süresi
  Amazon İlk Üssünü Açtı: Türkiye’de 1000’den Fazla Kişiye İstihdam Sağlanacak!
  Son Düzenleme:

  1994’te Jeff Bezos tarafından kurulan Amazon, Eylül 2018’de Türkiye pazarına giriş yapmıştı. O tarihten bu yana Türkiye’deki önemli yatırımlarını güçlendiren Amazon, ilk lojistik üssünü açtı. İstanbul Tuzla’da açılan ilk lojistik üs, 100 milyon doları aşan bir yatırım ile faaliyete geçirildi. Açılmasının sebebi ise Türkiye’de artan müşteri talebi olarak açıklandı.  

  Tam 1000 kişiye istihdam sağlayacak! 

  Dünya genelinde popüler bir iş alanı haline gelen Amazon, ilk lojistik üssüyle istihdam da sağlayacağını duyurdu. Yapılan açıklamalara göre iş sağlığı ve güvenliği, muhasebe, insan kaynakları, mühendislik, bilgi işlem ve depo operatörlüğü gibi alanlarda işe alımlar çoktan gerçekleştirildi.  

  Şimdi ise vadedilenlere göre üssün, bir yıl içinde 1000’den fazla kişiye istihdam yaratacağı açıklandı.  

  Maaşlar arasında ‘Rekabet’ olacak  

  Açılan bu üste alınacak maaşlara da değinecek olursak, açıklamalar maaşların rekabetçi olacağı yönünde. Amazon Türkiye Operasyonları Genel Müdürü Hakan Karadoğan, yaptığı açıklamalarda çeşitli alanlarda iş imkanı sağlanmasına değindi. Ayrıca çalışanların rekabetçi maaşlar ile alanlarında istihdam edileceğinin altını çizdi.  

  Tüm bunlara ek olarak Amazon’un lojistik üssünde çalışan kişiler, Amazon’da geçerli olmak üzere indirimlerden yararlanabilecekler. Ayrıca, sağlık, hayat ve kaza sigortasının yanı sıra ebeveynlik izni gibi her çalışanın hakkı olan izinlerden de faydalanabilecekler.   

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Diablo IV'ün İlk Genişleme Paketi Duyuruldu: İşte Fragmanı ve Çıkış Tarihi!

  Diablo IV'ün ilk genişleme paketi 'Vessel of Hatred' 8 Ekim'de çıkıyor. Yeni Spiritborn sınıfı, Nahantu ormanı gibi yenilikle dolu paket için ön siparişler başladı.

  YouTube, Masaüstü Tasarımını Yeniledi: İlk Olarak Premium Kullanıcılarına Sundu!

  YouTube, yenilenen masaüstü tasarımını Premium kullanıcılarına sundu. Yeni tasarım, gelişmiş görüntüleme deneyimi ve içerik erişimi ile dikkat çekiyor.

  YouTube, Tüm Kullanıcılara Oyun Hizmetini Açtı: İşte Detaylar!

  YouTube, mini oyun hizmeti Playables'ı tüm kullanıcılarına açtı. Web, Android ve iOS üzerinden 75'ten fazla popüler oyunla eğlenceli vakit geçirme imkanı sunuyor.

  Apple, iOS 18 ile Daha Fazla Özelleştirme İmkanı Sunacak!

  iOS 18, iPhone kullanıcılarına daha fazla ana ekran ve simge özelleştirme imkanı sunuyor. Yeni güncelleme, yapay zeka odaklı özelliklerle birlikte geliyor.

  Amazon İlk Üssünü Açtı: Türkiye’de 1000’den Fazla Kişiye İstihdam Sağlanacak!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et