R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Netflix, Vision Pro İçin Uygulama Yapmayacak!

  Netflix, Apple'ın Vision Pro için özel bir uygulama geliştirmeyeceğini açıkladı. Bunun yerine, mevcut iPad uygulamasının gözlükte çalışmasına izin vereceği bildirildi.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  25.07.2023 13:57 1182 2 dk okuma süresi
  Netflix, Vision Pro İçin Uygulama Yapmayacak!
  Son Düzenleme:

  Sanal gerçeklik alanında Apple'ın büyük bir adımı olan Vision Pro sanal gerçeklik gözlüğü, özelleştirilmiş uygulamalar ile rakip platformlardan ayrışmayı hedefliyor. 

  Ancak, ünlü dijital yayın platformu Netflix'in Vision Pro için özelleştirilmiş bir uygulama geliştirmek gibi bir planı şimdilik bulunmuyor.

  Netflix, Vision Pro'ya Özel Uygulama Geliştirmeyi Planlamıyor

  Bloomberg'den Mark Gurman'ın raporlarına göre, Netflix, Vision Pro için özel bir uygulama yerine, mevcut iPad uygulamasını Apple'ın karma gerçeklik gözlüğünde çalıştırmayı düşünüyor. 

  Gurman'a göre Vision Pro için yazılım oluşturmak istemeyen geliştiricilerin genellikle iki seçeneği var: iPad uygulamalarının olduğu gibi çalışmasına izin vermek ya da Vision Pro için özel bir ayarlama yapmak. Netflix, bu durumda ilk seçeneği tercih ediyor.

  Vision Pro ve Uygulama Politikaları

  Vision Pro piyasaya çıktığında, iPad uygulamalarının büyük bir kütüphanesi ile çıkış yapacak ve bunlar herhangi bir değişiklik olmadan çalışabilecek. 

  Ayrıca Disney Plus'ın bu yeni cihaza geleceği lansman sırasında belirtildi. Microsoft'un da Vision Pro için yazılım geliştirdiği Gurman tarafından bildirildi.

  Gurman’a göre, platformdaki uygulamalar mevcut iPhone ve iPad uygulamalarına kıyasla daha yüksek fiyatlı olacak. Çoğu uygulama için 20 dolar, profesyonel uygulamalar için ise 50 ila 250 dolar arasında bir fiyat belirlenmesi bekleniyor.

  Önümüzdeki yılın başında 3.499 dolar fiyat etiketiyle çıkması beklenen Vision Pro'nun ilk üretim hacmi düşük olacak. Yüksek fiyatın, erken benimseyen teknoloji tutkunları için büyük bir engel oluşturmayacağı düşünülüyor. Fiyatların zamanla düşmesi beklenirken, cihaza özel uygulamaların gelmesi de önemli. Kullanıcılar, iPad'deki aynı arayüzü uzun süre görmekten sıkılabilirler.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  WhatsApp iPad Uygulaması Geliyor!

  Meta, WhatsApp iPad uygulamasını çıkaracağını duyurdu. WhatsApp'ın iPad versiyonu, beta programına katılan seçkin kullanıcılarla şu an deneme aşamasında!

  YouTube Music, Dinleyiciler İçin Yeni Ruh Hali Seçeneklerini Kullanıma Sundu!

  YouTube Music, dinleyicilere ruh hallerine uygun şarkılar sunan beş yeni filtreyi kullanıma sundu. Özellik, kullanıcılara özelleştirilmiş müzik deneyimi sunacak.

  iPhone 15 Pro Max’te Talep Patlaması Yaşanıyor: Apple, Siparişlere Yetişemiyor!

  iPhone 15 Pro Max, piyasaya sürüldüğü andan itibaren büyük bir talep gördü. Yeni model, önceki versiyonları geride bırakarak dikkatleri üzerine çekti.

  Xiaomi Redmi Note 13 Pro'nun Özellikleri Belli Oldu: İşte Detaylar!

  Xiaomi'nin yeni serisi Redmi Note 13 Pro, Snapdragon 7s Gen 2 yonga seti, 67W hızlı şarj desteği ve AMOLED ekran gibi özellikleriyle dikkat çekiyor.

  Netflix, Vision Pro İçin Uygulama Yapmayacak!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et