R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Netflix, Vision Pro İçin Uygulama Yapmayacak!

  Netflix, Apple'ın Vision Pro için özel bir uygulama geliştirmeyeceğini açıkladı. Bunun yerine, mevcut iPad uygulamasının gözlükte çalışmasına izin vereceği bildirildi.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  25.07.2023 13:57 1521 2 dk okuma süresi
  Netflix, Vision Pro İçin Uygulama Yapmayacak!
  Son Düzenleme:

  Sanal gerçeklik alanında Apple'ın büyük bir adımı olan Vision Pro sanal gerçeklik gözlüğü, özelleştirilmiş uygulamalar ile rakip platformlardan ayrışmayı hedefliyor. 

  Ancak, ünlü dijital yayın platformu Netflix'in Vision Pro için özelleştirilmiş bir uygulama geliştirmek gibi bir planı şimdilik bulunmuyor.

  Netflix, Vision Pro'ya Özel Uygulama Geliştirmeyi Planlamıyor

  Bloomberg'den Mark Gurman'ın raporlarına göre, Netflix, Vision Pro için özel bir uygulama yerine, mevcut iPad uygulamasını Apple'ın karma gerçeklik gözlüğünde çalıştırmayı düşünüyor. 

  Gurman'a göre Vision Pro için yazılım oluşturmak istemeyen geliştiricilerin genellikle iki seçeneği var: iPad uygulamalarının olduğu gibi çalışmasına izin vermek ya da Vision Pro için özel bir ayarlama yapmak. Netflix, bu durumda ilk seçeneği tercih ediyor.

  Vision Pro ve Uygulama Politikaları

  Vision Pro piyasaya çıktığında, iPad uygulamalarının büyük bir kütüphanesi ile çıkış yapacak ve bunlar herhangi bir değişiklik olmadan çalışabilecek. 

  Ayrıca Disney Plus'ın bu yeni cihaza geleceği lansman sırasında belirtildi. Microsoft'un da Vision Pro için yazılım geliştirdiği Gurman tarafından bildirildi.

  Gurman’a göre, platformdaki uygulamalar mevcut iPhone ve iPad uygulamalarına kıyasla daha yüksek fiyatlı olacak. Çoğu uygulama için 20 dolar, profesyonel uygulamalar için ise 50 ila 250 dolar arasında bir fiyat belirlenmesi bekleniyor.

  Önümüzdeki yılın başında 3.499 dolar fiyat etiketiyle çıkması beklenen Vision Pro'nun ilk üretim hacmi düşük olacak. Yüksek fiyatın, erken benimseyen teknoloji tutkunları için büyük bir engel oluşturmayacağı düşünülüyor. Fiyatların zamanla düşmesi beklenirken, cihaza özel uygulamaların gelmesi de önemli. Kullanıcılar, iPad'deki aynı arayüzü uzun süre görmekten sıkılabilirler.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Sniper Elite 4, iPhone 15 Pro'ya Geliyor!

  Sniper Elite 4, yedi yıl sonra iPhone 15 Pro, M1 iPad ve Mac'lerde oynanabilecek. İkinci Dünya Savaşı keskin nişancı deneyimi Apple cihazlarda sizi bekliyor!

  iPhone 15 Pro’ya Assassin's Creed Mirage Geldi!

  Ubisoft'un Assassin's Creed Mirage, iPhone 15 Pro ve M1 çipli iPad modelleri için çıktı. 90 dakika ücretsiz oynama imkanı ve gelişmiş grafiklerle oyun deneyimi sunuyor.

  Redmi K80 Pro Özellikleri Sızdırıldı: İşte Detaylar!

  Xiaomi'nin yeni amiral gemisi Redmi K80 Pro'nun özellikleri sızdırıldı. Snapdragon 8 Gen 4, 2K OLED ekran ve 50MP kamera ile Kasım 2024'te geliyor.

  iPhone 16 Pro ve Pro Max Çerçeve Boyutları Ortaya Çıktı: İşte Detaylar!

  Apple'ın Eylül ayında tanıtacağı iPhone 16 Pro ve Pro Max modelleri, daha büyük ekran ve daha ince çerçevelerle dikkat çekiyor!

  Netflix, Vision Pro İçin Uygulama Yapmayacak!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et