R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Huawei Watch 4, Artık Şeker Ölçümü Yapacak: Teknoloji ve Sağlık Arasındaki Yeni Köprü

  Huawei Watch 4, son güncellemeyle birlikte Çin'de şeker ölçümü yapabilme özelliği kazandırdı. Belirli kriterleri karşılayan kullanıcılar, akıllı saatleri aracılığıyla düzenli olarak şeker seviyelerini ölçebilecekler.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  22.05.2023 21:01 1346 2 dk okuma süresi
  Huawei Watch 4, Artık Şeker Ölçümü Yapacak: Teknoloji ve Sağlık Arasındaki Yeni Köprü
  Son Düzenleme:

  Akıllı saat teknolojisi, gündelik hayatımızı kolaylaştırmanın ötesinde sağlık parametrelerimizi yakından takip edebilmemizi sağlıyor. Bu parametreler arasında nabız, EKG, uyku, stres ve tansiyon gibi değerler bulunuyor. 

  Diyabet hastaları ve risk altındaki kişiler için kan şekeri ölçümü de büyük bir önem taşıyor. Bu konuda teknoloji devi Huawei, Watch 4 serisi akıllı saatleriyle adından söz ettiriyor.

  Huawei Watch 4: Şaşırtan Yenilik

  Aslında bir süre önce Apple Watch'ın şeker ölçümü yapacağı yönünde iddialar ortaya çıkmıştı. Ancak bu konuda Huawei, Apple'ı geçerek öne çıktı. Huawei'nin akıllı saati Watch 4, yeni bir güncelleme sayesinde kan şekeri ölçümünü başarıyla gerçekleştiriyor.

  Bu başarının arkasında Huawei'nin farklı medikal kurumlarla birlikte gerçekleştirdiği yoğun çalışma bulunuyor. Saat, 800 bin metrik üzerinde 100 bin saat boyunca çalışılarak geliştirildi. Saatin sensörleri 10 farklı veriyi işleyerek 60 saniye içerisinde doğru sonuçlara ulaşıyor. Bu özellik şu an için sadece Çin'de kullanılabiliyor.

  Kan Şekeri Ölçümünde Önemli Detaylar

  Kan şekeri ölçümü için bazı önemli şartların yerine getirilmesi gerekiyor. Öncelikle, saat sürekli bir ölçüm yapmıyor; belirli zaman aralıklarında kullanıcıyı kontrol ediyor ve tavsiyelerde bulunuyor. 

  Bunun yanı sıra, bir sağlık araştırma programına katılma ve 18 yaşından büyük olma gibi şartları da yerine getirmek gerekiyor. Ayrıca, Tip 1 diyabetin ölçümü yapılamıyor.

  Huawei Watch 4: Sağlık Takibinde Dev Adımlar

  Huawei Watch 4 serisi, kan şekeri ölçümünün yanı sıra EKG, nabız ve kandaki oksijen gibi detayları da başarıyla ölçebiliyor. Böylece, bu akıllı saat, günlük yaşamın yanı sıra kullanıcılarının sağlık durumunu yakından takip ederek, hayat kalitesini artırma konusunda önemli bir adım atıyor. Bu yönüyle Huawei Watch 4, teknoloji ve sağlık arasında yeni bir köprü kurmayı başarıyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  WhatsApp'ın Mesaj Düzenleme Özelliği Türkiye'de: Kullanıcı Deneyimini Geliştiren Yenilik

  Türkiye'de WhatsApp mesaj düzenleme özelliği aktif hale getirildi. Gönderdiğiniz mesajları 15 dakika içinde değiştirebilirsiniz.

  Apple tvOS 17 Tanıtıldı: FaceTime, Yenilenen Arayüz ve Daha Fazlası

  Apple, bugün gerçekleştirilen WWDC 2023 etkinliği kapsamında tvOS 17 ve Apple TV 4K için sunulacak yeni özellikleri açıkladı.

  Apple Vision Pro'ya Devrim Niteliğinde Güvenlik Özelliği Geliyor: İşte Optic ID!

  Apple, 5 Haziran'da yenilikçi bir adım atarak Vision Pro karma gerçeklik gözlüğünü tanıttı. Üründe, Optic ID adı ile yepyeni bir teknoloji de kullanılacak!

  Akıllı Telefon İşlemci Piyasasının Yeni Krallığı: İşte MediaTek ve Qualcomm'un Sırrı!

  Akıllı telefon işlemci piyasasındaki liderin kim olduğu merak konusu olmuştur. Araştırma firması Counterpoint Research, merakları gidermek için en son verileri açıkladı. İşte, işlemci sektörünün kralı!

  Huawei Watch 4, Artık Şeker Ölçümü Yapacak: Teknoloji ve Sağlık Arasındaki Yeni Köprü

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et