R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Apple'da Yeni Kriz: AirPods Pro İşitme Kaybına Yol Açtı!

  AirPods Pro'nun yüksek sesli uyarısı yüzünden bir çocuk işitme kaybı yaşadı. Apple'a dava açan aile, çocuğun işitme cihazı kullanacağını söyledi.

  Miraç Yılmaz Miraç Yılmaz 19.05.2022 13:29 1339 2 dk okuma süresi
  Apple'da Yeni Kriz: AirPods Pro İşitme Kaybına Yol Açtı!
  Son Düzenleme:

  Apple yeni bir AirPods Pro davasıyla karşı karşıya. AirPods Pro'da aşırı ses seviyesinde bir Amber Alert (çocuk kaçırma acil durum uyarısı) çalındığını iddia eden aile, oğullarının işitme duyusunun kalıcı olarak zarar gördüğünü belirtti. 

  Ebeveynler, Paranjpe Mahadass Ruemke Hukuk Bürosu tarafından yayınlanan bir basın açıklamasında, oğullarının iPhone'da Netflix izlediğini ve Amber Alert'in "kulakları parçalayan" bir ses seviyesinde çaldığını ve artık "hayatının geri kalanı boyunca işitme cihazı takması" gerekeceğini açıkladı.

  AirPods Pro'da yüksek sesli uyarı tehlikesi yaşanıyor

  İlk olarak Street Insider tarafından bildirildiği üzere aile, Apple'a ve üretim ortağı Luxshare'e dava açıyor. 

  Dava, şirketleri “cihazları uygun şekilde tasarlamamak ve test etmemekle, kulak içi kulaklıkların kulak hacminde hızlı ve beklenmedik artışlara eğilimli olduğu konusunda kullanıcıları uyarmamak ve AirPod'ları düzgün bir şekilde üretememekle” ve sahtekarlıkla suçluyor.

  Aile, oğlunun sağ kulağında bir AirPods ile Netflix izlediğini ve Amber Alert'in "kulakları parçalayan ses seviyelerinde" çaldığını söyledi. Amber Alert'in ses seviyesi o kadar yüksekti ki mide bulantısı, baş dönmesi, vertigo ve kulak çınlamasına neden oldu. 

  AirPods Pro'da yüksek sesli uyarı tehlikesi

  AirPods Pro yüzünden işitme cihazı kullanacak

  Davaya göre, hayatının geri kalanında işitme cihazı takmak zorunda kalacak.

  Dava, Apple'ın AirPods'u güvenli seviyelere kendi kendine ayarlayacak veya uyarılarla ilişkili hacim artışları hakkında bilgi verecek şekilde tasarlamadığını söyleyerek devam ediyor. Aileye göre Apple dikkatli olsaydı, çocukları da normal bir hayat yaşıyor olurdu.

  Apple ayrıca diğer AirPods Pro kullanıcılarından çok sayıda şikayet almakla da suçlanıyor:

  Dava yoluyla aile; çocuğun fiziksel zararı, acısı ve ıstırabı, engelliliği, zihinsel ıstırabı, duygusal travması ve gelecekteki tıbbi masraflarının yanı sıra Apple'a karşı cezai tazminat talep ediyor.

  Siz AirPods Pro'da yüksek sesli uyarı hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlardan veya R10.NET Forum'dan paylaşabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Xiaomi 13 Serisinin Fiyatı Belli Oldu! İşte Xiaomi 13 ve 13 Pro!

  Xiaomi, 1 Aralık'ta gerçekleştireceği Xiaomi 13 serisi tanıtımını ertelemişti. Erteleme kararı eski Çin devlet başkanının hayatını kaybetmesi nedeniyle alınmıştı. Yeni lansmanın tarihi ne zaman açıklanmasa da Xiaomi 13 ve 13 Pro fiyatı sızdırıldı.

  DJI’dan Yeni Drone Geliyor! İşte DJI Mini 3 Özellikleri ve Fiyatı!

  DJI, kısa bir süre önce piyasaya sürdüğü DJI Mini 3 Pro modelinin standart versiyonunu piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Şirketin yeni drone modeli DJI Mini özellikleri ve fiyatı da ortaya çıktı.

  Redmi Note 12 Pro 4G Özellikleri Ortaya Çıktı!

  Redmi, 2022 Ekim ayında piyasaya sürdüğü 5G varyantlı Redmi Note 12 Pro modeline 4G varyantını da getiriyor. İşte piyasaya çıkış tarihi henüz açıklanmayan Redmi Note 12 Pro 4G özellikleri ve fiyatı!

  Elektrikli Opel Mokka-e Türkiye’de Satışa Sunuldu! Yeni Modelin Fiyatı Ve Özellikleri Belli Oldu!

  Opel firmasına ait kompakt crossover Türkiye’de limitli sayıda ön satışa sunuldu. Opel Mokka-e isimli elektrikli modelin fiyatı 909.900 TL olarak belirlendi.

  Apple'da Yeni Kriz: AirPods Pro İşitme Kaybına Yol Açtı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et