R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Apple'da Yeni Kriz: AirPods Pro İşitme Kaybına Yol Açtı!

  AirPods Pro'nun yüksek sesli uyarısı yüzünden bir çocuk işitme kaybı yaşadı. Apple'a dava açan aile, çocuğun işitme cihazı kullanacağını söyledi.

  Miraç Yılmaz Miraç Yılmaz 19.05.2022 13:29 1193 2 dk okuma süresi
  Apple'da Yeni Kriz: AirPods Pro İşitme Kaybına Yol Açtı!
  Son Düzenleme:

  Apple yeni bir AirPods Pro davasıyla karşı karşıya. AirPods Pro'da aşırı ses seviyesinde bir Amber Alert (çocuk kaçırma acil durum uyarısı) çalındığını iddia eden aile, oğullarının işitme duyusunun kalıcı olarak zarar gördüğünü belirtti. 

  Ebeveynler, Paranjpe Mahadass Ruemke Hukuk Bürosu tarafından yayınlanan bir basın açıklamasında, oğullarının iPhone'da Netflix izlediğini ve Amber Alert'in "kulakları parçalayan" bir ses seviyesinde çaldığını ve artık "hayatının geri kalanı boyunca işitme cihazı takması" gerekeceğini açıkladı.

  AirPods Pro'da yüksek sesli uyarı tehlikesi yaşanıyor

  İlk olarak Street Insider tarafından bildirildiği üzere aile, Apple'a ve üretim ortağı Luxshare'e dava açıyor. 

  Dava, şirketleri “cihazları uygun şekilde tasarlamamak ve test etmemekle, kulak içi kulaklıkların kulak hacminde hızlı ve beklenmedik artışlara eğilimli olduğu konusunda kullanıcıları uyarmamak ve AirPod'ları düzgün bir şekilde üretememekle” ve sahtekarlıkla suçluyor.

  Aile, oğlunun sağ kulağında bir AirPods ile Netflix izlediğini ve Amber Alert'in "kulakları parçalayan ses seviyelerinde" çaldığını söyledi. Amber Alert'in ses seviyesi o kadar yüksekti ki mide bulantısı, baş dönmesi, vertigo ve kulak çınlamasına neden oldu. 

  AirPods Pro'da yüksek sesli uyarı tehlikesi

  AirPods Pro yüzünden işitme cihazı kullanacak

  Davaya göre, hayatının geri kalanında işitme cihazı takmak zorunda kalacak.

  Dava, Apple'ın AirPods'u güvenli seviyelere kendi kendine ayarlayacak veya uyarılarla ilişkili hacim artışları hakkında bilgi verecek şekilde tasarlamadığını söyleyerek devam ediyor. Aileye göre Apple dikkatli olsaydı, çocukları da normal bir hayat yaşıyor olurdu.

  Apple ayrıca diğer AirPods Pro kullanıcılarından çok sayıda şikayet almakla da suçlanıyor:

  Dava yoluyla aile; çocuğun fiziksel zararı, acısı ve ıstırabı, engelliliği, zihinsel ıstırabı, duygusal travması ve gelecekteki tıbbi masraflarının yanı sıra Apple'a karşı cezai tazminat talep ediyor.

  Siz AirPods Pro'da yüksek sesli uyarı hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlardan veya R10.NET Forum'dan paylaşabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Kung Fu Panda Geri Dönüyor! İşte Kung Fu Ustası Po’nun Yeni Hikayesi

  Dreamworks, 2010 yılında açıklanan Kung Fu Panda'nın 2. üçlemesinin ilk filmini doğruladı. Stüdyo Kung Fu Panda 4 çalışmalarını doğruladı ve vizyon tarihini açıkladı. İşte Kung Fu Panda 4 vizyon tarihi ve konusu!

  Samsung Galaxy Buds 2 Pro Özellikleri ve Türkiye Fiyatı

  Samsung Galaxy Buds 2 Pro kulaklıklar için ön sipariş kampanyası başladı. 26 Ağustos’tan itibaren satışları başlayacak olan kulaklıkların Türkiye fiyatı da belli oldu.

  Dev bataryalı Xiaomi Pad 5 Pro tanıtıldı! Özellikleri ve fiyatı

  Çin üretimindeki yeni tablet Xiaomi Pad 5 Pro tanıtıldı. Xiaomi Pad 5 Pro, 10.000 mAh batarya ve 12.4 inç ekrana sahip. Bu yeni modelde birçok özellik üzerinde iyileştirmeler yapıldığı söyleniyor.

  Apple'dan Heyecanlandıran Hamle: iPad ve HomePod Bir Arada!

  Apple, yeni bir akıllı ev cihazını piyasaya sürmeye hazırlanıyor. iPad ve HomePod'dan birkaç özelliği içinde barındıracak bu yeni ürünün çıkış tarihi de merak konusu oldu.

  Elif 1089
  Apple'da Yeni Kriz: AirPods Pro İşitme Kaybına Yol Açtı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et