R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Apple'da Yeni Kriz: AirPods Pro İşitme Kaybına Yol Açtı!

  AirPods Pro'nun yüksek sesli uyarısı yüzünden bir çocuk işitme kaybı yaşadı. Apple'a dava açan aile, çocuğun işitme cihazı kullanacağını söyledi.

  Miraç Yılmaz
  Miraç Yılmaz R10 Editörü
  19.05.2022 13:29 1643 2 dk okuma süresi
  Apple'da Yeni Kriz: AirPods Pro İşitme Kaybına Yol Açtı!
  Son Düzenleme:

  Apple yeni bir AirPods Pro davasıyla karşı karşıya. AirPods Pro'da aşırı ses seviyesinde bir Amber Alert (çocuk kaçırma acil durum uyarısı) çalındığını iddia eden aile, oğullarının işitme duyusunun kalıcı olarak zarar gördüğünü belirtti. 

  Ebeveynler, Paranjpe Mahadass Ruemke Hukuk Bürosu tarafından yayınlanan bir basın açıklamasında, oğullarının iPhone'da Netflix izlediğini ve Amber Alert'in "kulakları parçalayan" bir ses seviyesinde çaldığını ve artık "hayatının geri kalanı boyunca işitme cihazı takması" gerekeceğini açıkladı.

  AirPods Pro'da yüksek sesli uyarı tehlikesi yaşanıyor

  İlk olarak Street Insider tarafından bildirildiği üzere aile, Apple'a ve üretim ortağı Luxshare'e dava açıyor. 

  Dava, şirketleri “cihazları uygun şekilde tasarlamamak ve test etmemekle, kulak içi kulaklıkların kulak hacminde hızlı ve beklenmedik artışlara eğilimli olduğu konusunda kullanıcıları uyarmamak ve AirPod'ları düzgün bir şekilde üretememekle” ve sahtekarlıkla suçluyor.

  Aile, oğlunun sağ kulağında bir AirPods ile Netflix izlediğini ve Amber Alert'in "kulakları parçalayan ses seviyelerinde" çaldığını söyledi. Amber Alert'in ses seviyesi o kadar yüksekti ki mide bulantısı, baş dönmesi, vertigo ve kulak çınlamasına neden oldu. 

  AirPods Pro'da yüksek sesli uyarı tehlikesi

  AirPods Pro yüzünden işitme cihazı kullanacak

  Davaya göre, hayatının geri kalanında işitme cihazı takmak zorunda kalacak.

  Dava, Apple'ın AirPods'u güvenli seviyelere kendi kendine ayarlayacak veya uyarılarla ilişkili hacim artışları hakkında bilgi verecek şekilde tasarlamadığını söyleyerek devam ediyor. Aileye göre Apple dikkatli olsaydı, çocukları da normal bir hayat yaşıyor olurdu.

  Apple ayrıca diğer AirPods Pro kullanıcılarından çok sayıda şikayet almakla da suçlanıyor:

  Dava yoluyla aile; çocuğun fiziksel zararı, acısı ve ıstırabı, engelliliği, zihinsel ıstırabı, duygusal travması ve gelecekteki tıbbi masraflarının yanı sıra Apple'a karşı cezai tazminat talep ediyor.

  Siz AirPods Pro'da yüksek sesli uyarı hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlardan veya R10.NET Forum'dan paylaşabilirsiniz.

  Profesyonel editörlük kariyerime R10'da devam ediyorum.

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Yeni Superman Filminin Logosu Resmen Tanıtıldı!

  James Gunn, yeni Superman filminin logosunu paylaştı. David Corenswet'in başrolde olduğu film, 11 Temmuz 2025'te vizyona girecek.

  WhatsApp'ın Sesli Mesajları Yazıya Döken Yeni Özelliği Android'e Geliyor!

  WhatsApp, sesli mesajları yazıya çevirme özelliğini Android'e getiriyor. İşitme engelliler ve gürültülü ortamlarda kullanıcılar için büyük kolaylık sağlayacak.

  Yeni Elektrikli Ford Capri Tanıtıldı: İşte Özellikleri ve Fiyatı!

  Ford Capri, elektrikli SUV olarak geri döndü. 627 km menzil, modern tasarım ve gelişmiş teknoloji ile dikkat çekiyor. Fiyatı 47 bin euro'dan başlıyor.

  Need for Speed Underground, RTX Remix ile Yeniden Doğuyor!

  Need for Speed: Underground, Nvidia RTX Remix ile modern grafiklerle yeniden hayat buldu. Oyun, ışın izleme ve AI destekli dokularla bambaşka bir deneyim sunuyor.

  Apple'da Yeni Kriz: AirPods Pro İşitme Kaybına Yol Açtı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et