R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Apple Watch 7 almak için başlıca nedenler? Watch 6 ile farkları neler?

  Apple geçtiğimiz yıl düzenlenen bir etkinlik sırasında Watch 7 Serisini tanıttı. Bu tanıtımdan sonra milyonlarca insanın aklında “Ne farkı var?” sorusu sorulmaya başladı. Bugün ki yazımızda sizlere “Apple Watch 6 mı yoksa Apple Watch 7 mi daha iyi?” şeklindeki bütün sorulara yanıt veriyoruz.

  Tubaunl Tubaunl 24.04.2022 21:23 395 3 dk okuma süresi
  Apple Watch 7 almak için başlıca nedenler? Watch 6 ile farkları neler?
  Son Düzenleme:

  Ülkemizde artan dolar kurundan ötürü saat fiyatları da bir hayli artmış durumda. Yaklaşık iki yıl önce çıkan Watch 6 modelini satın almak mantıklı bir karar olabilir. Sonuç itibariyle Watch 6 modeli ile arasında çok büyük farkların olmamasından ötürü son kararı sizlerin donanım özelliklerini incelemeniz sonucunda vermeniz gerekiyor. Lafı fazla uzatmadan donanım özellikleri ve farklarından bahsedelim.

  Apple Watch 6 Özellikleri

  Apple Watch 6’nın ilk olarak boyutlarına bakıldığında 40mm ve 44mm olarak geliyor. Daima açık Retina LTPO OLED ekran ile gelen saatin patlaklık derecesi 1.000 nit. Kasa malzemesi olarak Paslanmaz Çelik (Altın,Grafit ve Gümüş rengi), Titanyum (Uzay Siyahı, Gümüş) ve Alüminyum (Mavi, Altın, Kırmızı Gümüş, Uzay grisi) olarak geliyor. Böylesine akıllı bir saatin ekran koruması ise Safir kristal (paslanmaz çelik ve titanyum) oluyor. Saatin 50m su geçirmezlik özelliğini de mevcut.

  Şarj konusunda 18 saat kadar sizleri tam gün idare edebilecek bir performans sunduğunu söyleyebiliriz. USB-A manyetik şarj kablosu ile gelen saat kandaki oksijeni ölçüyor ve elektrikli kalp sensörü (3.nesil optik kalp sensörü) yer alıyor. Saatte yer alan diğer sensörler ise Düşme algılama ve ivme ölçerin yanı sıra (Ortam ışığı, Barometrik Altimetre, Pusula, GPS, Jiroskop) bulunmakta. GPS üzerinde hücresel veri ve Wifi Bluethootth 5.0 ile kutusundan çıkıyor.

  Apple Watch 7 Özellikleri

  Apple Watch 7 model akıllı saatin 41 ve 45mm boyutları bulunmaktadır. Daima açık Retina LTPO OLED ekran ile gelen saatin parlaklık derecesi 1.000 nit. Kasa malzemelerinde, Paslanmaz Çelik (Altın,Grafit ve Gümüş rengi), Titanyum (Uzay Siyahı, Gümüş) ve Alüminyum (Mavi, Yeşil, Kırmızı Gece Yarısı, Starlight) olarak geliyor. Saatin dayanıklılığına bakıldığında IP6x toza karşı dayanıklılık ve 50m su geçirmezliğin yanı sıra yüzde 50 daha kalın ön kristal bulunmakta. 

  Şarj konusunda değişikliğe gidilip USB-C manyetik şarj ile gelen saatin sensörleri ise, kandaki oksijeni ölçüyor ve elektrikli kalp sensörü (3.nesil optik kalp sensörü) yer alıyor. Saatte yer alan diğer sensörler ise Düşme algılama ve ivme ölçerin yanı sıra (Ortam ışığı, Barometrik Altimetre, Pusula, GPS, Jiroskop) bulunmakta. GPS üzerinde hücresel veri ve Wifi Bluethootth 5.0 ile kutusundan çıkıyor. Saatin özellikleri Watch 7 modelinde şimdilik bu kadar denilebilir.

  Performans

  Apple, Watch 7 modelinde CPU konusunda S7 yongasını kullanıyor. Watch 6 modelinde ise S6 yongası kullanılmakta. Böylelikle performans konusunda %20 daha güçlü bir işlemciye sahip olduğunu söyleyebiliriz. Ancak Apple Watch 6 modelinde de performans konusunda bir sorun olmadığından aradaki farkı hissetmeyecek kadar az olduğunu söylemek daha doğru olacaktır.

  Apple Watch 7 Almanız İçin Nedenler

  Eğer bileğiniz çok kalın ise, Watch 7 modelinde 45mm boyut olduğu için 1mm bile bilekte fark edecek diye düşünüyorsanız bu saati tercih etmeniz için ilk neden olabilir. Bir diğer sebep ise daha geniş tam ekran oranına sahip olan Watch 7, göze daha hoş geldiğini söyleyebiliriz. Bu bakımdan görüşüne ben çok önem veririm diyenlerin tercihi olabilir. Son bir neden ise Watch 6 modeline göre yüzde 33 daha hızlı şarj olduğunu belirtelim. Şarj konusunda zaman sizin için çok değerliyse bu modeli almanız için son sebep olabilir.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Samsung Galaxy S23 ile İlgili Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı!

  2023 yılında piyasaya çıkacak olan Galaxy S23 için çalışmalar sürüyor. Özellikleriyle ön plana çıkan cihazın fiyatının 400 doların üzerinde olacağı düşünülüyor!

  Yüksek ÖTV Sınırında Olan Otomobil Modellerine Tekrar Zam Mı Gelecek? Bu Modeller Hangileri?

  Kurlardaki dengesizlik, yüksek ÖTV sınırındaki otomobiller için fiyatlarda artışa neden olacak. ÖTV’si düşürülen otomobil fiyatları tekrardan yükselecek!

  AMD Ryzen 7 7730U Özellikleri ile Ortaya Çıktı

  AMD Ryzen 7 7730U özellikleri ile ilgili bazı bilgiler ortaya çıktı. Buna göre işlemcinin, orta segment bilgisayarlarda yüksek performans göstermesi bekleniyor.

  Apple, Çocuklar İçin Ücretsiz Bir Kodlama Etkinliği Gerçekleştirecek!

  Apple, çocuklar için Coding Lab for Kids isminde bir etkinlik düzenleyecek. Ücretsiz aktivitelerden oluşacak eğitim, bir hafta sürecek!

  Apple Watch 7 almak için başlıca nedenler? Watch 6 ile farkları neler?

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et