R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Apple Kullanıcıları Şaşkın: 'Hayalet' AirTag Uyarıları Meraklandırdı

  Bazı kullanıcılar 'hayalet' AirTag uyarıları alıyor, ancak Apple bunu düzelttiğine inanıyor. AirTag neden hayalet bildirim gönderiyor?

  Miraç Yılmaz Miraç Yılmaz 09.05.2022 11:28 1331 2 dk okuma süresi
  Apple Kullanıcıları Şaşkın: 'Hayalet' AirTag Uyarıları Meraklandırdı
  Son Düzenleme:

  Son zamanlarda iPhone cihazınızda AirTag hakkında gerçekte var olmayan uyarılar alıyorsanız, yalnız değilsiniz: Apple, bazı kullanıcılar için bir "hayalet AirTag uyarısının" göründüğünü ve gerçekte var olmayan bildirimlere karşı uyardığını onayladı.

  Kaç kişinin gerçek olmayan AirTag bildirimlerini gördüğü belli değil, ancak Apple bunun doğru olduğunu kabul etti.

  Sadece birkaç gün önce, bu taşınabilir izleme cihazı için casusluk önleme güncellemesi yayınlandı, ancak hayalet bildirimler sorunu daha önceye ait gibi görünüyor: WSJ, hayalet AirTag hatasının "son haftalarda" kullanıcıları etkilediğini söylüyor.

  AirTag neden hayalet bildirim gönderiyor?

  Bir Apple sözcüsü WSJ'ye, iPhone konum hizmetlerinin Wi-Fi sinyali tarafından "geçici olarak karıştırılabileceğini" ve diğer kullanıcılara ait AirTag'lerin kalabalık nüfuslu alanlarda "yanlışlıkla istenmeyen uyarıları tetikleyebileceğini" söyledi.

  Konum servislerini kapatmak ve telefonda tekrar etkinleştirmek olan ilk sorun için en azından geçici bir düzeltme var. iPhone'da iOS Ayarları ekranını açarsanız, Gizlilik menüsünde bu seçeneği bulacaksınız.

  AirTag hayalet bildirim

  Sorunu kalıcı olarak çözmek için bir yazılım yamasının gerekip gerekmediğini henüz bilmiyoruz, ancak AirTag uyarılarına dikkat etmelisiniz. Aslında gerçek olmayan bir AirTag cihazında bildirim alırsanız şaşırmayın.

  Apple için yeni AirTag sorunları

  AirTag takılıyken bir şeyi kaybettiğinizde, nerede olduğunu bulmak için tüm iPhone'ların yardımını (anonim veya özel) alabilirsiniz. AirTag'lerin yerleşik konum raporlaması yoktur, ancak yakındaki iPhone'lara bağlanabilir.

  Bu çok kullanışlı bir özelliktir, ancak aynı zamanda bu izleyicinin sahibi tarafından kayıp olarak işaretlenebileceği ve daha sonra birinin konumunu (örneğin çantası, arabası veya ceketi aracılığıyla) takip etmek için kullanılabileceği anlamına gelir. 

  Apple'ın uyguladığı bir geçici çözüm, kendilerine ait olmayan bir AirTag takip ettiğinde kullanıcıları uyarmaktır. Apple, aynı uyarıyı iPhone olmayan akıllı telefonlar için Android uygulamaları yardımıyla yapıyor.

  Siz AirTag sorunları hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlardan veya R10.NET Forum'dan paylaşabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Apple'dan Heyecanlandıran Hamle: iPad ve HomePod Bir Arada!

  Apple, yeni bir akıllı ev cihazını piyasaya sürmeye hazırlanıyor. iPad ve HomePod'dan birkaç özelliği içinde barındıracak bu yeni ürünün çıkış tarihi de merak konusu oldu.

  Elif 1088

  Apple'a Büyük Zam: iPhone 14 ve Watch Series 8 Fiyatları Ne Kadar Olacak?

  iPhone 14 fiyatları daha çıkmadan zamlanıyor. İşte iPhone 14 teknik özellikleri ve iPhone 14 Türkiye fiyatı. Detaylar haberimizde

  Elif 1101

  Dünya Genelinde Çoğu Apple Store Mağazası Kapandı! İşte Nedeni!

  Apple, aldığı ani kararla dünya genelinde pek çok ülkede Apple Store web mağazasını erişime kapatma kararı aldı. Kullanıcıların siteye erişim sağlayamadığı kapatma kararının geçici olduğu belirtilerek, bazı önemli yeniliklerle geleceği öne sürüldü.

  Apple Mac Pro 2022 Sızdırılan Özellikleri Heyecana Neden Oldu!

  Apple'nin Eylül ayında resmi tanıtımını yapacağı belirtilen yeni "M2 işlemcili" MacBook Pro" modeline dair yeni sızıntılar gerçekleşti.

  Elif 837
  Apple Kullanıcıları Şaşkın: 'Hayalet' AirTag Uyarıları Meraklandırdı

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et