R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Apple Kullanıcıları Şaşkın: 'Hayalet' AirTag Uyarıları Meraklandırdı

  Bazı kullanıcılar 'hayalet' AirTag uyarıları alıyor, ancak Apple bunu düzelttiğine inanıyor. AirTag neden hayalet bildirim gönderiyor?

  Miraç Yılmaz Miraç Yılmaz 09.05.2022 11:28 1454 2 dk okuma süresi
  Apple Kullanıcıları Şaşkın: 'Hayalet' AirTag Uyarıları Meraklandırdı
  Son Düzenleme:

  Son zamanlarda iPhone cihazınızda AirTag hakkında gerçekte var olmayan uyarılar alıyorsanız, yalnız değilsiniz: Apple, bazı kullanıcılar için bir "hayalet AirTag uyarısının" göründüğünü ve gerçekte var olmayan bildirimlere karşı uyardığını onayladı.

  Kaç kişinin gerçek olmayan AirTag bildirimlerini gördüğü belli değil, ancak Apple bunun doğru olduğunu kabul etti.

  Sadece birkaç gün önce, bu taşınabilir izleme cihazı için casusluk önleme güncellemesi yayınlandı, ancak hayalet bildirimler sorunu daha önceye ait gibi görünüyor: WSJ, hayalet AirTag hatasının "son haftalarda" kullanıcıları etkilediğini söylüyor.

  AirTag neden hayalet bildirim gönderiyor?

  Bir Apple sözcüsü WSJ'ye, iPhone konum hizmetlerinin Wi-Fi sinyali tarafından "geçici olarak karıştırılabileceğini" ve diğer kullanıcılara ait AirTag'lerin kalabalık nüfuslu alanlarda "yanlışlıkla istenmeyen uyarıları tetikleyebileceğini" söyledi.

  Konum servislerini kapatmak ve telefonda tekrar etkinleştirmek olan ilk sorun için en azından geçici bir düzeltme var. iPhone'da iOS Ayarları ekranını açarsanız, Gizlilik menüsünde bu seçeneği bulacaksınız.

  AirTag hayalet bildirim

  Sorunu kalıcı olarak çözmek için bir yazılım yamasının gerekip gerekmediğini henüz bilmiyoruz, ancak AirTag uyarılarına dikkat etmelisiniz. Aslında gerçek olmayan bir AirTag cihazında bildirim alırsanız şaşırmayın.

  Apple için yeni AirTag sorunları

  AirTag takılıyken bir şeyi kaybettiğinizde, nerede olduğunu bulmak için tüm iPhone'ların yardımını (anonim veya özel) alabilirsiniz. AirTag'lerin yerleşik konum raporlaması yoktur, ancak yakındaki iPhone'lara bağlanabilir.

  Bu çok kullanışlı bir özelliktir, ancak aynı zamanda bu izleyicinin sahibi tarafından kayıp olarak işaretlenebileceği ve daha sonra birinin konumunu (örneğin çantası, arabası veya ceketi aracılığıyla) takip etmek için kullanılabileceği anlamına gelir. 

  Apple'ın uyguladığı bir geçici çözüm, kendilerine ait olmayan bir AirTag takip ettiğinde kullanıcıları uyarmaktır. Apple, aynı uyarıyı iPhone olmayan akıllı telefonlar için Android uygulamaları yardımıyla yapıyor.

  Siz AirTag sorunları hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlardan veya R10.NET Forum'dan paylaşabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Apple, Çocuklar İçin Ücretsiz Bir Kodlama Etkinliği Gerçekleştirecek!

  Apple, çocuklar için Coding Lab for Kids isminde bir etkinlik düzenleyecek. Ücretsiz aktivitelerden oluşacak eğitim, bir hafta sürecek!

  Apple CarPlay İçin En İyi Uygulamalar!

  Apple CarPlay teknolojisinin desteklediği en beğenilen uygulamalar belli oldu. Buna göre geliştirilen uygulamalar arasında bazıları rakiplerini geride bıraktı!

  Android Telefon Kullanıcıları Artık “Arşiv” Özelliğinden Yararlanabilecekler!

  Google, Android kullanıcılarını sevindirecek yeni bir özelliği daha duyurdu. Buna göre Play Store merkezli 'Arşiv' özelliği kullanıcılara sunulacak.

  Apple Safari'deki Problemi Çözdü: Kullanıcılar Bu Kelimeleri Tekrar Aratabilecek!

  Apple Safari uygulaması, belirli arama terimleri girildiğinde çökerek ilginç bir hata vermeye başlamıştı. Ancak Apple yetkilileri, kısa sürede sorunu çözdü.

  Apple Kullanıcıları Şaşkın: 'Hayalet' AirTag Uyarıları Meraklandırdı

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et