R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Apple Kullanıcıları Şaşkın: 'Hayalet' AirTag Uyarıları Meraklandırdı

  Bazı kullanıcılar 'hayalet' AirTag uyarıları alıyor, ancak Apple bunu düzelttiğine inanıyor. AirTag neden hayalet bildirim gönderiyor?

  Miraç Yılmaz
  Miraç Yılmaz R10 Editörü
  09.05.2022 11:28 1908 2 dk okuma süresi
  Apple Kullanıcıları Şaşkın: 'Hayalet' AirTag Uyarıları Meraklandırdı
  Son Düzenleme:

  Son zamanlarda iPhone cihazınızda AirTag hakkında gerçekte var olmayan uyarılar alıyorsanız, yalnız değilsiniz: Apple, bazı kullanıcılar için bir "hayalet AirTag uyarısının" göründüğünü ve gerçekte var olmayan bildirimlere karşı uyardığını onayladı.

  Kaç kişinin gerçek olmayan AirTag bildirimlerini gördüğü belli değil, ancak Apple bunun doğru olduğunu kabul etti.

  Sadece birkaç gün önce, bu taşınabilir izleme cihazı için casusluk önleme güncellemesi yayınlandı, ancak hayalet bildirimler sorunu daha önceye ait gibi görünüyor: WSJ, hayalet AirTag hatasının "son haftalarda" kullanıcıları etkilediğini söylüyor.

  AirTag neden hayalet bildirim gönderiyor?

  Bir Apple sözcüsü WSJ'ye, iPhone konum hizmetlerinin Wi-Fi sinyali tarafından "geçici olarak karıştırılabileceğini" ve diğer kullanıcılara ait AirTag'lerin kalabalık nüfuslu alanlarda "yanlışlıkla istenmeyen uyarıları tetikleyebileceğini" söyledi.

  Konum servislerini kapatmak ve telefonda tekrar etkinleştirmek olan ilk sorun için en azından geçici bir düzeltme var. iPhone'da iOS Ayarları ekranını açarsanız, Gizlilik menüsünde bu seçeneği bulacaksınız.

  AirTag hayalet bildirim

  Sorunu kalıcı olarak çözmek için bir yazılım yamasının gerekip gerekmediğini henüz bilmiyoruz, ancak AirTag uyarılarına dikkat etmelisiniz. Aslında gerçek olmayan bir AirTag cihazında bildirim alırsanız şaşırmayın.

  Apple için yeni AirTag sorunları

  AirTag takılıyken bir şeyi kaybettiğinizde, nerede olduğunu bulmak için tüm iPhone'ların yardımını (anonim veya özel) alabilirsiniz. AirTag'lerin yerleşik konum raporlaması yoktur, ancak yakındaki iPhone'lara bağlanabilir.

  Bu çok kullanışlı bir özelliktir, ancak aynı zamanda bu izleyicinin sahibi tarafından kayıp olarak işaretlenebileceği ve daha sonra birinin konumunu (örneğin çantası, arabası veya ceketi aracılığıyla) takip etmek için kullanılabileceği anlamına gelir. 

  Apple'ın uyguladığı bir geçici çözüm, kendilerine ait olmayan bir AirTag takip ettiğinde kullanıcıları uyarmaktır. Apple, aynı uyarıyı iPhone olmayan akıllı telefonlar için Android uygulamaları yardımıyla yapıyor.

  Siz AirTag sorunları hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlardan veya R10.NET Forum'dan paylaşabilirsiniz.

  Profesyonel editörlük kariyerime R10'da devam ediyorum.

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Apple, iOS 17.4 RC Sürümünü Yayınladı: İşte Gelen Yeni Özellikler!

  iOS 17.4 güncellemesi, bulut oyun desteği, yeni emoji karakterleri ve güvenlik özellikleriyle iPhone deneyimini zenginleştiriyor.

  Apple'ın Yeni İşletim Sistemi iOS 18 ile Büyük Değişiklikler Geliyor: Tasarım Tamamen Değişiyor!

  iOS 18 ile Apple, tasarımı ve AI özellikleriyle yenilik getiriyor. iPhone 16 için A18 çip ve gelişmiş Siri, kullanıcı deneyimini zenginleştiriyor.

  Apple'ın Yeni iPad Pro ve iPad Air Modelleri Geliyor: İşte Beklenen Özellikler!

  Apple'ın yeni iPad Pro ve iPad Air modelleri yakında! OLED ekranlar ve güçlü M3 çipi ile teknoloji dünyasında yeni bir dönem başlıyor.

  Apple, Yenilenmiş M3 MacBook Pro Satmaya Başladı: İşte Detaylar!

  Apple, M3 Pro ve M3 Max çipli yenilenmiş MacBook Pro modellerini, uygun fiyatlarla ve tam işlevsellik garantisiyle satışa çıkarıyor.

  Apple Kullanıcıları Şaşkın: 'Hayalet' AirTag Uyarıları Meraklandırdı

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et