R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Samsung’a Özel Olarak Geliştirilen Snapdragon 8 Gen 2 İşlemcisinin Özellikleri Belli Oldu!

  Samsung, özel olarak geliştirilen Snapdragon 8 Gen 2 işlemciyle sahalarda yerini almış durumda. Bu işlemci, standart işlemcilere göre daha başarılı.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  02.02.2023 19:20 2740 2 dk okuma süresi
  Samsung’a Özel Olarak Geliştirilen Snapdragon 8 Gen 2 İşlemcisinin Özellikleri Belli Oldu!
  Son Düzenleme:

  Samsung, 1 Şubat 2023 tarihinde Unpacked etkinliği düzenledi. Bu etkinlik ile beraber kullanıcılara pek çok ürün duyuruldu. Müşteriler, bazı ürünlerde heyecanını gizleyemedi. Bu ürünlerden birisi de hiç şüphesiz ki Galaxy S23 serisiydi. Samsung, Galaxy S23 serisi ile beraber özel bir çip ile sahada yer aldı.

  Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisi, standart olarak mevcut. Samsung, yaptığı anlaşmayla beraber bu çipi özelleştirdi. Yani Galaxy S23 serisine özgü bir hale getirdi. Bu durum, akıllı telefonların gücünü daha iyi ortaya koyacak. Çipin öne çıkan özelliklerinden ikisi daha yüksek hız ve daha hızlı depolama alanı. Ayrıca yeni nesil işlemcinin standart versiyonuna göre ek özellikleri de var.

  Snapdragon 8 Gen 2 işlemci ve özellikleri

  İşlemcinin öne çıkan özelliklerinden birisi frekans hızı. Buna göre çip, 3,36 GHz hıza yer verecek. Bu durum, uygulamalarda en iyi performansı almaya yarayacak. Oyun oynayanlar için de en iyi hız sağlanmış durumda. GPU saat hızı 719 MHz olarak açıklanıyor. Bu çip ile beraber oyun oynayanlar en iyi performansı alacak. Çipin LPDDR5X desteklediği de açıklanıyor. Ayrıca ürün, UFS 4.0 depolama teknolojisine sahip.

  Yeni teknolojileri destekleyen işlemcinin performans testi sonuçları da açıklandı. Buna göre Galaxy S23, selefine göre %34 daha hızlı. Oyunlarda ise %41 daha iyi performans alınıyor. Yapay zeka görevlerinin ise %49 daha verimli çalıştığı belirtiliyor.

  Samsung Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisi, hız aşırtma edilmiş bir sürüm. Bununla beraber ek özelliklere de yer veriyor. Bu özelliklerden birisi ISP. ISP, kamera deneyimini en iyi hale getirecek bir teknoloji olacak. Bu teknoloji sayesinde daha iyi fotoğraflar ve videolar çekilebilecek. Samsung, yaptığı konuşmada bu özelliğin kamera ile çekilen her bir nesneyi işlediğini söylüyor. İşlenen bu nesneler, doğal bir fotoğraf görünümü katıyor.

  Samsung, güçlü işlemcisi ile beraber bir yeniliğe daha imza atıyor. Düşük ışık performansı muazzam seviyede olan ürün, dünyada bir ilki gerçekleştirecek. Bu zamana kadar hiçbir Android telefonda olmayan bir özellik cihazda bulunacak. Galaxy S23 serisi, 4K 60 FPS Super HDR video çekebilecek. Samsung, gerçekleştirmiş olduğu bu adım ile kullanıcılara taşınabilir bir sinema stüdyosu veriyor.

  Kullanıcılar, Samsung Snapdragon 8 Gen 2 çipi ile beraber farklı teknolojiler de kazanacak. Bunlardan birisi QHD çözünürlükte süper sabit videolar. Bu özellik sayesinde yüksek çözünürlükte kamera sabitleme mümkün olacak. Ayrıca ürünün 4K 30 FPS ile portre videolar çekme olanağının da yer alacağı belirtilmekte. Bu ve bu gibi daha birçok özellik ile seri, müşterileriyle buluşuyor. Serinin en üst modeli ise Galaxy S23 Ultra.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  iOS 18 ile AirPods'a Üç Yeni Özellik Geliyor: İşte Detaylar!

  Apple, iOS 18 ile AirPods'a baş hareketleriyle arama yanıtlama, ses yalıtımı ve kişiselleştirilmiş uzamsal ses özelliklerini getiriyor.

  Microsoft, Windows 11 24H2 Güncellemesini Durdurdu: Hatalarla Dolu Bir Sürüm!

  Microsoft, hatalar nedeniyle Windows 11 24H2 güncellemesini durdurdu. Güncelleme, performans sorunları ve VPN hataları gibi problemler içeriyor.

  iOS 18, Yavaş Şarj Cihazlarını Tespit Ederek Kullanıcıları Uyaracak!

  iOS 18, iPhone'larda yavaş şarj cihazlarını tespit ederek kullanıcıları uyarıyor ve pil sağlığını iyileştirmek için yeni şarj sınırı ayarları sunuyor.

  Android 15 Güncellemesi Alacak Samsung, Xiaomi ve Diğer Telefonlar Belli Oldu: İşte Tam Liste!

  Android 15 güncellemesi alacak Samsung, Xiaomi ve diğer telefonlar açıklandı. Yeni özelliklerle donatılmış Android 15, yıl sonunda resmi olarak yayınlanacak.

  Samsung’a Özel Olarak Geliştirilen Snapdragon 8 Gen 2 İşlemcisinin Özellikleri Belli Oldu!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et