R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  NVIDIA Ekran Kartı Kullanıcılarına Önemli Uyarı: Bilgisayarınızın Yanma Riski Var!

  NVIDIA'nın RTX 4090 model ekran kartı son dönemlerde çeşitli sorunlarla gündeme gelmişti. Bu sorunlar zincirine yeni bir halka daha eklenmiş durumda.

  Yigit Aksüt
  Yigit Aksüt R10 Editörü
  16.06.2023 19:47 1645 2 dk okuma süresi
  NVIDIA Ekran Kartı Kullanıcılarına Önemli Uyarı: Bilgisayarınızın Yanma Riski Var!
  Son Düzenleme:

  Geçmiş dönemlerde NVIDIA'nın RTX 4090 model ekran kartı ısınma problemiyle ilgili birçok eleştiri almıştı. Kullanıcılar şirketin yeni ekran kartının bağlantı noktalarında aşırı ısınmaya bağlı erime problemleri yaşadığını bildiriyordu. Ancak şimdi karşımıza çıkan yeni bir iddia, NVIDIA için işleri daha da zor bir noktaya getirebilir.

  NVIDIA RTX 4090, Güç Kaynaklarını Tehlikeye Atıyor

  Reddit platformunda Shiftyeyes67k isimli kullanıcının aktardığına göre, RTX 4090 ekran kartıyla birlikte verilen 12VHPWR kablosunun güç kaynağı tarafında eridiği gözlenmiş. Daha önceki kullanıcılar, erime sorununun ekran kartıyla kablonun bağlandığı noktada meydana geldiğini ifade etmişken, bu yeni iddia durumun çok daha ciddi boyutlara ulaştığını gösteriyor.

  Güç kaynağından (BeQuiet Dark Power 13 1000w) yanık plastik kokusu gelmeye başladığını fark eden kullanıcı, kaynağı değiştirmeye karar verdi. Bilgisayarın içini açtıktan sonra, 12VHPWR kablosunun PSU tarafında yanıklar olduğunu gördü.

  Güç kaynağının, bilgisayarın tamamını besleyen bir parçası olması sebebiyle, bu tür bir problem NVIDIA kullanıcılarını haklı olarak endişelendiriyor. Eğer bir 12VHPWR kablosu, güç kaynağı yanında eriyecek kadar ısınıyorsa, PSU'nun kendisine zarar verme riski ortaya çıkar. Bu durum, bilgisayarlarda daha büyük problemlere yol açabilir.

  12VHPWR Konektörleri Neden Sorun Çıkarıyor?

  Nvidia, 12VHPWR konektörlerinin erime problemini daha önce araştırmış ve sonuç olarak sorunun kullanıcı hatasından kaynaklandığı sonucuna varmıştı. Şirket, kabloların ekran kartına tam olarak takılmadığı durumlarda, konektörlerin aşırı ısınma ve erime riski olduğunu ifade etmişti.

  Fakat 12VHPWR konektörlerinin sorun çıkarmaya devam etmesi, sorunun kaynağının tam olarak belirlenememesine yol açıyor. Bu kabloların gerçekten hatalı olup olmadığı veya kullanıcıların onları doğru bir şekilde takıp takmadığına dair hala belirsizlik var. Her iki durumda da, bilgisayar kullanıcılarının oldukça dikkatli olmaları gerekiyor.

  Daha önceki şikayetlerde kabloların ekran kartı tarafında erimeler olduğu belirtilirken, şimdi ise güç kaynağı tarafında da sorunlar yaşanmaya başlandı. Bu durum, kullanıcıların tüm bilgisayar donanımlarını tehdit eder bir hale geldi. Peki siz NVIDIA RTX 4090 ekran kartı ve ısınma sorunları hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

  SEO Danışmanı - İçerik Yöneticisi / R10.net

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 0 Yorum

  İlgili İçerikler:

  Katlanabilir iPhone, Huawei Mate X'in Dışa Katlanır Ekranına Benzeyebilir!

  Apple, katlanabilir iPhone modeli için dışa katlanır ekran üzerinde çalışıyor. Bu tasarım, katlanma izini azaltarak daha ince ve şık bir cihaz sunmayı hedefliyor.

  Uygun Fiyatlı Telefon Poco M6 Tanıtıldı: 108MP Kamerası Var!

  Poco M6 tanıtıldı! 108MP kamera, 33W hızlı şarj ve Helio G91 Ultra işlemciyle donatılmış bu uygun fiyatlı telefon, üstün performans ve şık tasarımıyla dikkat çekiyor.

  YouTube, Masaüstü Tasarımını Yeniledi: İlk Olarak Premium Kullanıcılarına Sundu!

  YouTube, yenilenen masaüstü tasarımını Premium kullanıcılarına sundu. Yeni tasarım, gelişmiş görüntüleme deneyimi ve içerik erişimi ile dikkat çekiyor.

  Samsung Galaxy Watch 7 Ultra Geliyor: Büyük Tasarım Değişiklikleri Var!

  Samsung Galaxy Watch 7 Ultra, büyük tasarım değişiklikleri ve yeni özelliklerle geliyor. Karemsi tasarım, üçüncü düğme ve gelişmiş sensörler ile dikkat çekiyor.

  NVIDIA Ekran Kartı Kullanıcılarına Önemli Uyarı: Bilgisayarınızın Yanma Riski Var!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et