R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Dünyanın En Büyük Dizüstü Bilgisayarı Üretildi: 43 İnç Ekran!

  Dünyanın en büyük dizüstü bilgisayarı özel olarak üretildi. Üretilen dizüstü bilgisayar görünümündeki bu ürün, 43 inç devasa ekrana sahip.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  27.02.2023 14:53 2150 2 dk okuma süresi
  Dünyanın En Büyük Dizüstü Bilgisayarı Üretildi: 43 İnç Ekran!
  Son Düzenleme:

  Bu zamana kadar pek çok dizüstü bilgisayar üretildi. Bunlar arasında en dikkat çekeni ise 21 inçlik ekrana yer veren bilgisayar. Acer tarafından üretilen dizüstü bilgisayar, ekran boyutu açısından lider. Bundan daha büyük bir laptop henüz bulunmuyor. Şimdi de karşımıza 43 inçlik devasa ekrana sahip bir bilgisayar çıkıyor.

  En büyük dizüstü bilgisayarını üretmek için televizyon kullandılar

  Bir YouTube kanalı, dizüstü bilgisayarların sınırlarını zorlamak istedi. Bunun için dev ekran barındıran bir cihaz üretme yoluna girişti. Evan and Katelyn adlı YouTube kanalı, 43 inçlik taşınabilir bir bilgisayar geliştirdi. 43 inç ekranın ne kadar büyük olduğunu şu şekilde açıklayalım. Dünyanın en büyük dizüstü bilgisayarının boyutunun 2 katından daha fazla. Ayrıca pek çok ev kullanıcısının monitöründen daha büyük bir ekran.

  Aslına bakarsak bu ürün, bir dizüstü bilgisayar sayılmaz. Çünkü tam olarak dizüstü bilgisayar niteliklerini karşılamıyor. Burada amaç, dünyanın en büyük laptop benzeri ürününü geliştirmek. Bunun için videoda öncelikle 43 inçlik bir televizyon bizleri karşılıyor. Bu televizyon, taşınabilir bilgisayarın ekranı olarak yer alacak. Buna ek olarak klavye de televizyonun boyutuna uygun olması açısından büyük seçiliyor. Burada tercih edilen klavye Redragon K605 mekanik klavye olmuş durumda. Ayrıca bu bilgisayarda dokunmatik yüzey de mevcut.

  Dünyanın en büyük dizüstü bilgisayarı, daha çok güç anlamında zorlamış. Ürünü geliştiren ekip, bilgisayarın çok güç çekmesi sebebiyle 3 pil kullandığını açıklıyor. Bunlardan birisi bilgisayarı besliyor. Bir diğeri ise ekrana güç vermek için kullanılıyor. Bu şekilde 2 adet 150 watt güç kaynağı kullanılıyor. LED ışıklandırma için ise küçük bir pile yer verilmiş durumda.

  Sonuç olarak ortaya dev bir taşınabilir bilgisayar çıkıyor. Tabii bu boyutta bir bilgisayarı günlük hayatta taşıyarak kullanmak zor olabilir. Daha çok ofis ortamında bir yerden bir yere gitmek için kullanışlı görünüyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  YouTube Reklam Engelleme Dönemi Tamamen Sona Eriyor!

  YouTube, reklam engelleyicilere karşı sunucu tabanlı reklam enjeksiyonunu test ediyor. Bu yeni yöntemle reklam engellemek neredeyse imkansız hale gelecek.

  İşte Apple'ın WWDC 2024'te Tanıttığı En Büyük Özellikler ve Yenilikler!

  Apple, WWDC 2024'te yapay zeka sistemleri, Siri yenilikleri ve iOS 18'in özelleştirilebilir özellikleriyle dikkat çeken birçok yeni özelliği tanıttı.

  Android 15 ile Kablosuz Ses Kalitesi Büyük Ölçüde Artacak!

  Android 15 ile gelen Bluetooth LE Audio ve Dinamik Uzamsal Ses desteği, kablosuz ses kalitesini artırarak sinema salonu gibi bir deneyim yaşamasını sağlayacak.

  YouTube Reklam Engelleyicileri Kullananlar Artık Videoları İzleyemeyecek!

  YouTube, reklam engelleyici kullanan kullanıcıları engellemeye başladı. Artık reklam engelleyici ile videolar izlenemeyecek, kullanıcılar içeriğe erişemeyecek.

  Dünyanın En Büyük Dizüstü Bilgisayarı Üretildi: 43 İnç Ekran!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et