R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Yeni Apple Maps, 6 Avrupa Ülkesinde Test Ediliyor!

  Apple, Apple Maps'i yeniden tasarlanmış ve yeniden oluşturulmuş harita deneyimini altı yeni Orta Avrupa ülkesine genişletiyor.

  Yigit Aksüt
  Yigit Aksüt R10 Editörü
  12.03.2023 19:03 1569 2 dk okuma süresi
  Yeni Apple Maps, 6 Avrupa Ülkesinde Test Ediliyor!
  Son Düzenleme:

  Apple, yeniden tasarlanan ve yeniden inşa edilen Apple Maps deneyimini Avrupa'daki yeni kullanıcılara genişletmek için önemli bir genişleme testi yapıyor. Bu genişleme ile Apple, yeni Apple Maps tasarımını şu anda altı yeni Orta Avrupa ülkesinde test ediyor. 

  Orta Avrupa'da Yeni Apple Maps Deneyimi

  Her zamanki gibi, bu genişleme öncelikle haritacı ve Apple Maps uzmanı olan Justin O'Beirne tarafından fark edildi. O'Beirne, yeni Apple Maps deneyiminin şu anda aşağıdaki ülkelerde halka açık olarak test edildiğini belirtiyor:

  • Avusturya
  • Hırvatistan
  • Çekya
  • Macaristan
  • Polonya
  • Slovenya

  Bu, Apple'ın yeni Apple Maps verilerinin kullanılabilirliğini iOS 12 ile ilk kez başlattığı 2018 yılından bu yana on sekizinci kez genişlettiği anlamına geliyor. 

  O'Beirne şöyle diyor:

  "18. Genişleme tüm Apple Maps kullanıcıları için yayınlandığında, Apple'ın yeni haritası Dünya'nın toprak alanının %21,6'sını ve dünya nüfusunun %11,7'sini (yani dünya çapında 927 milyon insanı) 32 ülkede kapsayacak."

  Yeni Maps Daha Detaylı olacak

  Yeniden tasarlanan ve yeniden inşa edilen Apple Maps deneyimi, 2018 yılında ABD'nin belirli bölgelerinde iOS 12'nin piyasaya sürülmesiyle birlikte başlatıldı. Apple, ABD yayılımını Haziran 2020'de tamamladığını ve Avrupa'ya bir genişleme çalışması başlattığını duyurdu.

  Apple, yeni Apple Maps tasarımının kullanıcılara daha hızlı ve daha doğru navigasyon, daha iyi detay, daha iyi yol kapsama alanı ve daha fazla özellik sağladığını belirtiyor. Önceki yayın zamanlamalarına dayanarak, O'Beirne, yeniden tasarlanan ve yeniden inşa edilen Apple Maps deneyiminin resmi olarak bu altı Orta Avrupa ülkesinde gelecek ay başlatılacağını tahmin ediyor.

  SEO Danışmanı - İçerik Yöneticisi / R10.net

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Facebook Logosunu Değiştirdi: İşte Yeni Logo!

  Milyarlarca kullanıcısı olan Facebook, yakın zamanda logosunda değişikliğe gitti. Yeni tasarımda logo, öncekine kıyasla daha mavi bir ton kazandı.

  Türkiye, Yeni Alan Adı Sistemine Geçiyor: İşte Detaylar!

  Türkiye, yeni bir alan adı sistemine geçiyor. Yeni sistemde ".tr" uzantısı daha özgün ve tanınır bir dijital kimlik oluşturmayı hedefliyor.

  iOS 17’ye Değiştirilemeyen Yeni Özellik Geldi: İşte İlk Tepkiler!

  iOS 17'nin getirdiği yeni zil ve uyarı sesleri, kullanıcılar arasında tartışmalara neden oldu. Özellikle rebound adlı yeni ses tonu için şikayet çok fazla!

  Yeni Renault Clio Türkiye'de: İşte Özellikleri ve Fiyatı!

  Yeni Renault Clio, Türkiye'de satışa çıkıyor. İlginç bir şekilde bu yeni versiyonlar, bir önceki Clio jenerasyonuyla aynı fiyat etiketine sahip olacak!

  Yeni Apple Maps, 6 Avrupa Ülkesinde Test Ediliyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et