R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Tesla, Cybertruck Üretim Tarihi İçin Açıklama Yaptı

  Tesla merakla beklenen Cybertruck araç modelinin üretim tarihini açıkladı. Austin fabrikasının açılışında aynı zamanda Roadster ve Semi modelleriyle ilgili bilgi paylaşıldı.

  Timur Demir
  Timur Demir R10 Editörü
  08.04.2022 14:32 1915 2 dk okuma süresi
  Tesla, Cybertruck Üretim Tarihi İçin Açıklama Yaptı
  Son Düzenleme:

  Elon Musk, Tesla tarafından gerçekleştirilen Cyber Rodeo etkinliğinde merakla beklenen Cybertruck, Semi ve Roadster modellerinin üretim tarihini açıkladı. Musk, bu yılın tamamen büyümeyle ilgili olduğunu ve gelecek yıl yeni ürünlerin ortaya çıkacağını belirtti.

  Tesla, Austin yakınlarında kurduğu yeni fabrikasının açılışı için Cyber Rodeo adı verilen bir etkinlik düzenledi. Etkinlikte Tesla'ya ait olan Austin fabrikasında üretilen ilk otomobiller gösterildi. En dikkat çekici olan durum ise Model Y SUV adını taşıyan ve üretim bandından yeni çıkan araç oldu.

  Cyber Rodeo etkinliği için ön hazırlık yapıldı

  Austin fabrikasının açılışı için gerçekleştirilen Cyber Rodeo etkinliğine yaklaşık 15.000 kişi davet edildi. Musk fabrikanın büyüklüğünü ifade etmeye çalışırken, "Austin fabrikamız neredeyse üç Pentagon binasına eşit büyüklükte" dedi.

  Cyber Rodeo etkinliğinin gerçekleştirileceği gün yerel okullar erkenden kapandı. Ekstra trafiğe sebebiyet verilmemek için böyle bir karar alındı. Ayrıca Tesla'nın Teksas eyalet bayrağına benzeyecek bir biçimde kırmızı, beyaz ve mavi arabalar kullanması gözlerden kaçmadı.

  Austin fabrikası Tesla'nın globalleşme sürecinin en kilit parçalarından birisi. Berlin'de açılan yeni tesis ve Şanghay'daki mevcut fabrikaya ek olarak planlandı. Tesla'nın hedefi büyük otomobil üreticilerini geride bırakmak ve satışları olabildiğince yükseltmek olacak.

  Üretimlere 2023 yılında başlanacak

  Tesla, şu anda elektrikli çekici ve elektrikli kamyonet modelleri konusunda beklentileri karşılamakta zorlanıyor. Cyber Rodeo etkinliğinde konuşan Tesla'nın patronu Musk, söz konusu modellerle ilgili sorunların ortadan kaldırılacağını ve 2023 yılında üretimlere başlanacağını açıkladı.

  Tesla baş tasarımcısı Franz von Holzhausen etkinlikte yer alan bir başka isimdi ve Cybertruck prototipini gösterdi. Cybertruck için bir dayanıklılık testi gerçekleştirilmedi. Ancak bir süre önce sızdırılan tasarım görsellerine benzer bir yapıya sahip olacağı kesinleşmiş oldu.

  Cybertruck, dört kapılı bir elektrikli kamyonet olacak. Roadster adını taşıyan model iki kapılı bir elektrikli coupe olarak tanımlandı. 2020 yılında piyasaya sürülmesi planlanıyordu ama gecikmeler yaşandı. Yeni model Roadster’ın 2023 yılında piyasada olacağı açıklandı.

  Tesla Semi adını elektrikli ağır tır ilk olarak 2017 yılında tanıtılmış ve 2020 yılında piyasaya sürülmesi planlanmıştı. Ancak Semi için seri üretime geçilemedi. Austin fabrikasıyla birlikte Semi’nin 2023 yılında üretim bandında olacağı belirtildi.

  Founder: Demir Otomotiv & Grana Yazılım

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  PlayStation Portal Türkiye’de: Fiyatı ve Çıkış Tarihi Belli Oldu!

  Sony Türkiye garantisi altında ve Bilkom güvencesiyle piyasaya sürülecek olan PS Portal'ın Türkiye'deki satış fiyatı ve lansman tarihi duyuruldu.

  Apple Vision Pro 2’nin Çıkış Tarihi Gecikecek: İşte Nedeni!

  Apple Vision Pro 2'nin çıkışı için en az 18 ay beklenmesi gerektiği belirtiliyor. Aynı zamanda yeni modelde ele alınması gereken birçok sorun bulunuyor.

  GAİN de Abonelik Ücretlerine Zam Yaptı: İşte Yeni Fiyatlar!

  GAİN, abonelik ücretlerine yüzde 450 zam yaparak fiyatını 149 TL'ye çıkardı. Yerli platform, sektördeki rekabete ayak uyduruyor.

  Google, Android İçin Dolandırıcılara Karşı Yeni Bir Araç Test Ediyor: İşte Detaylar!

  Google, Android cihazları dolandırıcılığa karşı koruyacak yeni bir güvenlik özelliği test ediyor. İşte detaylar!

  Tesla, Cybertruck Üretim Tarihi İçin Açıklama Yaptı

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et