R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Pepsi Logosunu 15 Yıl Sonra Yeniledi: İşte Markanın Yeni Yüzü

  Pepsi, 15 yıl sonra logosunda büyük bir değişikliğe giderek, tüketicilere markanın enerjisi, cesareti ve popüler kültürle bağlantısını yansıtan yeni bir görünüm sunuyor.

  Yigit Aksüt
  Yigit Aksüt R10 Editörü
  29.03.2023 14:01 1783 2 dk okuma süresi
  Pepsi Logosunu 15 Yıl Sonra Yeniledi: İşte Markanın Yeni Yüzü
  Son Düzenleme:

  Gazlı içecek devi Pepsi, 125. yıl dönümüne özel olarak logosunu yeniledi. Şirket, 15 yılın ardından amiral gemisi ürünü için yeni bir logo ve görsel kimlik sistemi tanıttı. Bu yeni değişiklik, 2024 yılından itibaren raflarda görülecek.

  Klasik Kırmızı, Beyaz ve Mavi Küre Korundu

  Yeni logo tasarlanırken, Pepsi'nin teneke kutu ve şişelerinde bulunan klasik kırmızı, beyaz ve mavi küreyi terk etmedi. Yalnızca içindeki şeritlerin konumunu yeniledi ve Pepsi yazısını kürenin içine yerleştirdi. Uzun yıllar boyunca Pepsi yazısı, kürenin altında ya da yanında bulunuyordu.

  Pepsi'nin Yeni Logosunun Anlamı ve Yenilikler

  Yeni logo ile beraber renk paleti ve tipografi de değişime uğradı. Yumuşak ve yuvarlak küçük harfli pepsi yazısı kullanımdan kaldırıldı. Yeni tasarımda içeceğin adının harfleri büyütüldü ve daha çarpıcı bir yazı tipi kullanıldı. Aynı zamanda renkler, enerjik bir parlaklık kazandı.

  Şirketin açıklamasına göre, yeni logo markanın cesaretini, enerjisini ve popüler kültürle olan bağlantısını yansıtıyor. Genel olarak 1990'larda kullanılan logo ile benzerlikler taşıdığını söyleyebiliriz.

  Yeni Logolu Pepsi'nin Piyasaya Sürülmesi

  Yeni logolu Pepsi ürünleri, bu sonbaharda ABD'de satışa sunulacak. Dünya genelinde ise yeni logo ve görsel kimlikli Pepsi, 2024 yılında tüketicilerle buluşacak.

  Pepsi'nin bu cesur adımı, markanın sürekli gelişen ve yenilikçi kimliğini gözler önüne sererken, aynı zamanda tüketicilerin beğenisini ve ilgisini de kazanmayı hedefliyor. Yenilenen logo ve görsel kimlikle Pepsi, enerjisi ve dinamizmiyle tüketicilere yeni bir deneyim sunuyor.

  SEO Danışmanı - İçerik Yöneticisi / R10.net

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  WhatsApp'ın Mesaj Düzenleme Özelliği Türkiye'de: Kullanıcı Deneyimini Geliştiren Yenilik

  Türkiye'de WhatsApp mesaj düzenleme özelliği aktif hale getirildi. Gönderdiğiniz mesajları 15 dakika içinde değiştirebilirsiniz.

  Apple tvOS 17 Tanıtıldı: FaceTime, Yenilenen Arayüz ve Daha Fazlası

  Apple, bugün gerçekleştirilen WWDC 2023 etkinliği kapsamında tvOS 17 ve Apple TV 4K için sunulacak yeni özellikleri açıkladı.

  Apple Vision Pro'ya Devrim Niteliğinde Güvenlik Özelliği Geliyor: İşte Optic ID!

  Apple, 5 Haziran'da yenilikçi bir adım atarak Vision Pro karma gerçeklik gözlüğünü tanıttı. Üründe, Optic ID adı ile yepyeni bir teknoloji de kullanılacak!

  Akıllı Telefon İşlemci Piyasasının Yeni Krallığı: İşte MediaTek ve Qualcomm'un Sırrı!

  Akıllı telefon işlemci piyasasındaki liderin kim olduğu merak konusu olmuştur. Araştırma firması Counterpoint Research, merakları gidermek için en son verileri açıkladı. İşte, işlemci sektörünün kralı!

  Pepsi Logosunu 15 Yıl Sonra Yeniledi: İşte Markanın Yeni Yüzü

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et