R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Microsoft, Konsol Savaşlarını Kaybettiğini İtiraf Etti: Yeni Konsolun Çıkış Tarihi Açıklandı!

  Microsoft, Xbox ve Playstation arasındaki konsol rekabetinde geri çekilerek yenilgiyi kabul etme kararı aldı. Ancak, bir sonraki nesil konsollar için bir tarih belirlemeye devam ediyor.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  23.06.2023 16:31 1506 2 dk okuma süresi
  Microsoft, Konsol Savaşlarını Kaybettiğini İtiraf Etti: Yeni Konsolun Çıkış Tarihi Açıklandı!
  Son Düzenleme:

  Microsoft, büyük bir yazılım ve teknoloji devi olarak Activision Blizzard'ı 69 milyar dolara almayı planladığı teklifin düzenleyici kurumlar tarafından onaylanması için büyük çaba harcıyor. Bu süreç, ABD Federal Ticaret Komisyonu (FTC) ile mahkemede çatışmayı da içeriyor. 

  Ancak bu durum bir kenara bırakıldığında sunulan belgelerde oldukça önemli bilgiler bulunuyor.

  Microsoft, Konsol Savaşlarında Yenilgiyi Kabul Ediyor

  Bu belgelerde, Microsoft'un gelecekteki Bethesda oyunlarını PlayStation konsollarına getirmeyi planladığını belirtiyor. PlayStation'dan Jim Ryan, Activision’ın Microsoft tarafından satın alınması durumunda PS6 ile ilgili bilgileri Activision ile paylaşmayacaklarını belirtti. 

  Bunun yanı sıra belgelerde Microsoft, "Xbox'ın konsol savaşlarını kaybettiğini" açık bir şekilde ifade ediyor. Ayrıca, "Sony ve Nintendo'nun gerisinde sürekli olarak üçüncü sıradalar" diyorlar. 

  Microsoft'a göre 2021'deki toplam konsol satışlarında yüzde 16'lık bir paya sahipler. Genel konsol kurulum tabanına bakıldığında Xbox, yüzde 21'de yer alıyor. Ancak, kurulum tabanı tüm hikayeyi anlatmıyor. 

  PC oyun satışları ve Game Pass gibi ek gelir kaynakları hesaba katıldığında, Xbox'ın geliri Nintendo'ya benziyor ancak hala Sony'nin gerisindeler.

  2028'de Yeni Konsolları Bekleyin, Diyor Microsoft

  Konsollardan söz ederken, belgeler, Microsoft'un önerdiği 10 yıllık Call of Duty anlaşmasının PlayStation 6'da serinin yeni oyunlarını görmemizi sağlayacağını da belirtiyor. Çünkü Microsoft, yeni nesil konsolların 2028'de çıkmasını bekliyor. Microsoft, yeni nesil konsolların 2028 sonbaharından önce piyasaya sürülmesini öngörüyor. Önceki haberlerde PlayStation 6’nın 2027 yılında çıkabileceği iddia edilmişti. 

  Ancak Microsoft'un bu tarihi seçmesinin nedeni, Call of Duty ile ilgili bir durum. Eğer yeni nesil konsollar bu tarihte çıkarsa, Microsoft'un önerdiği 10 yıllık Call of Duty teklifi kapsamında PS6, serinin yeni oyunlarına ev sahipliği yapabilecek. Microsoft, belgelerde Call of Duty oyunlarının Xbox ve Playstation’da “eşit” konumda olacak!

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Nothing Phone 3 Yakında Geliyor: İşte Çıkış Tarihi ve Özellikleri!

  Nothing Phone 3, Temmuz ayında çıkış yapıyor. Gelişmiş Qualcomm işlemci ve yenilikçi kamera özellikleriyle dikkat çeken model, büyük bir heyecan vadediyor.

  Tarihin En Verimli Dizel Motoru Tanıtıldı: İşte Detaylar!

  Weichai Power, Çin'de düzenlenen 2024 Dünya İçten Yanmalı Motorlar Kongresi'nde %53,09 termal verimlilikle çalışan devrim niteliğinde bir dizel motor tanıttı.

  Xiaomi'den Açık Hava Etkinliklerine Özel Yeni Bluetooth Hoparlör: Uygun Fiyatıyla Ön Plana Çıkıyor!

  Xiaomi, açık hava etkinlikleri için özel olarak tasarlanmış yeni bir Bluetooth hoparlör modeli olan Outdoor Bluetooth Speaker Camp Edition'ı piyasaya sürdü.

  Philips’ten Yeni AirFryer Modeli: Starfish 4 Series Plus Tanıtıldı!

  Philips'in yeni Airfryer modeli Starfish 4 Series Plus, 360 derece hava sirkülasyonu ve 6.2 litre hacimle sağlıklı pişirme sunuyor, fiyatı ise sadece 75 dolar.

  Microsoft, Konsol Savaşlarını Kaybettiğini İtiraf Etti: Yeni Konsolun Çıkış Tarihi Açıklandı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et