R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Yatırım Bankasından Anket: Gençler Ezici Bir Çoğunlukla iPhone Kullanıyormuş!

  Bir yatırım bankası tarafından yapılan anket, ABD’li gençlerin bir numaralı tercihinin iPhone olduğunu ortaya koydu. Verilere göre ABD’li gençlerin neredeyse tamamı bir iPhone kullanıcısı! Detaylar haberimizde!

  Hayrunisa Bayar Hayrunisa Bayar 12.10.2022 15:01 1210 2 dk okuma süresi
  Yatırım Bankasından Anket: Gençler Ezici Bir Çoğunlukla iPhone Kullanıyormuş!
  Son Düzenleme:

  Piper Sandler Companies isimli yatırım bankası, 14.500 ABD’li gencin yer aldığı bir araştırma gerçekleştirdi. Yapılan araştırmanın konusu ise ‘gençlerin en çok kullandığı akıllı telefon hangisi’ sorusuna cevap verdi.  

  Ancak işin tuhaf kısmı, gençlerde yapılan bu araştırma, oldukça önemli bir detayı daha ortaya koydu. Ankete göre resmen ABD’de iPhone dışında telefon kullanan hiç genç yok!  

  iPhone kullanımı 2 katına çıkmış!

  Piper Sandler, 10 yılı aşkın bir süredir gençler üzerinde anketler yapmaya devam ediyor. En çok kullanılan akıllı telefonun hangisi olduğunu gösteren bu anket ise 15.8 yaş ortalamasıyla 47 farklı eyaletten 14.500 gencin katılımıyla gerçekleştirildi. 

  2 yıllık periyotlar halinde düzenlenen bu araştırma, gençlerin iPhone kullanımının kademeli bir şekilde arttığını gösterdi. 14.500 genç ABD’linin katıldığı bu anket, 2012 yılında iPhone kullanımının %40 olduğunu ortaya koymuştu.  

  Devam eden 2 yıllık periyotlarda iPhone kullanımı, oldukça güçlü bir ivmeyle arttı. 2012’deki %40’a kıyasla 2022’de, bu oran %87’ye varmış durumda. Piper Sandler analistlerinin yürüttüğü araştırmada, gençlerin alacakları bir sonraki akıllı telefon da soruldu. Gençlerin %88’i ise bir sonraki alacakları telefonun yine bir iPhone olacağını belirtti.  

  Yani, sonuçlar da gösteriyor ki ABD’li gençler, Samsung, Huawei, Oppo, Xiaomi gibi markaları değil, sadece iPhone’u tercih ediyor.  

  Piper Sandler’in yaptığı araştırmaların önceki yıllarına baktığımızda, günümüzde bile iPhone tercihinin yükseliş trendinde olduğunu görmek mümkün. Analistlere göre iPhone'un tercih edilme nedeni, Apple’ın yineleme döngüsünde olması.  

  Ağırlıklı olarak tercih edilen akıllı saat: Apple Watch 

  Piper Sandler’in yaptığı ankette sadece iPhone değil, aynı zamanda Apple’ın hizmet ürünleri de yer aldı. Anket verilerine göre Apple Watch şimdilik sadece gençlerin %31’inde bulunuyor. Ancak diğer markaların akıllı saatleriyle kıyaslandığında Apple Watch, açık ara en popüler saatler arasında yer alıyor. 

  Ankete katılan gençlerin sadece %5.8’i Apple Watch olmayan bir akıllı saate sahip olduğunu söyledi. Yani, akıllı saat konusunda da Apple, diğer markalara tur bindirmiş durumda. 

  Avrupa ve Türkiye'nin favorisi hala Samsung! 

  Rakamlara baktığımızda araştırmanın biraz abartılı göründüğünü söylemek mümkün. Ancak objektif bakacak olursak, iPhone’un anavatanı ABD. Bu sebeple de oldukça ucuza satılıyor. Tüm dünya ülkelerine kıyasla ABD’nin iPhone’a en ucuza ulaşan ülke olması, satış artışını da tetikliyor.  Ayrıca araştırmanın ABD özelinde yapılması da yine sonuçların bu kadar yüksek olmasında etkili. 

  Türkiye ve Avrupa’daki oranlara baktığımızda ise Piper Sandler’in araştırmasında ciddi farklılıklar görüyoruz. Çünkü, Avrupa ve Türkiye’de Samsung’un ciddi bir kullanıcı kitlesi var. Örneğin, 2021’de Avrupa’nın en çok tercih edilen markası Samsung’du. Hatta son 5 yılın en iyi performans gösteren markaları arasında da yer alıyordu.  

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  iPhone SE 4 Fiyatı Belli Oldu! İşte iPhone SE 4!

  Apple, yeni iPhone SE 4 modelinin hazırlıklarına devam ediyor. Hakkında çok sayıda sızıntı yaşanan iPhone SE 4 özelliklerinin ardından fiyatı da ortaya çıktı. İşte iPhone SE 4'ten yeni detaylar!

  Apple, Çocuklar İçin Ücretsiz Bir Kodlama Etkinliği Gerçekleştirecek!

  Apple, çocuklar için Coding Lab for Kids isminde bir etkinlik düzenleyecek. Ücretsiz aktivitelerden oluşacak eğitim, bir hafta sürecek!

  Elon Musk’tan iPhone ve Android'e Gözdağı! Kendi Telefonunu Üreterek Dev Şirketleri Zora Mı Sokacak?

  Twitter'ın App Store ve Google Play’den kaldırılması dedikoduları Musk’ı sinirlendirdi. Musk, bu dedikoduları kendi telefonunu çıkarma tehdidi ile cevapladı.

  Twitter’da Yeni Bir Dönem Başlıyor! Twitter 2.0 Resmen Duyuruldu!

  Twitter’ı satın aldıktan sonra gündemden düşmeyen Elon Musk, yeni bir yeniliğe imza attı. Musk, resmi olarak Twitter 2.0 dönemini duyurdu!

  Yatırım Bankasından Anket: Gençler Ezici Bir Çoğunlukla iPhone Kullanıyormuş!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et