R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  iPhone için Chrome Yeni Özellikler Aldı: İşte Dikkat Çeken Yenilikler!

  Google, yakın bir zamanda iPhone ve iPad kullanıcıları için Chrome mobil tarayıcıya uygulama dışında da kolaylıkla erişilebilen dört yeni özelliği entegre etme planları yapıyor. Bu özellikler, etkileyici işlevler sunarak Chrome'un kullanımını daha da geliştirecek.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  21.06.2023 11:58 1535 2 dk okuma süresi
  iPhone için Chrome Yeni Özellikler Aldı: İşte Dikkat Çeken Yenilikler!
  Son Düzenleme:

  Google Chrome, iPhone kullanıcılarının hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor ve tüm bu yeni özellikler, App Store’daki mevcut uygulamaya eklenen ücretsiz güncellemeler aracılığıyla elde edilebilir hale geliyor. 

  Bu yeni eklemelerin çoğu kullanıcılara zaten sunulmuş durumda. Dolayısıyla, uygulamanızın en son sürümünü kullanıp kullanmadığınızı kontrol etmek sizin yararınıza olacaktır.

  Chrome’un iOS Sürümüne Yeni Özellikler Eklendi

  Dört yeni özellik geliştirildi ve bu özelliklerin tümü iPad'lerde de işlevsel olacak şekilde tasarlandı. İlk özellik, Google Haritalar üzerinden bir adresi direkt olarak Chrome'dan görüntüleme yeteneği. Artık, kullanıcılar Chrome tarafından algılanan herhangi bir adrese dokunarak veya basılı tutarak Google Haritalar'ın bir mini sürümünü görebilecekler, bu sayede farklı bir uygulamaya geçiş yapmalarına gerek kalmayacak.

  Bir sonraki yeni özellik, Google Takvim'e yeni etkinlik eklemeyi hızlandırmak ve kolaylaştırmak için tasarlandı. Algılanan herhangi bir tarihe basılı tuttuğunuzda, yeni bir takvim girdisi oluşturabilme imkanınız olacak. Chrome, tarih ve saati otomatik doldurarak bu süreci hızlandırıyor.

  Yeni Dil Çeviri Özelliği ve Daha Fazlası

  Yabancı dilde bir sayfa ziyaret ettiğinizde, uygulama içi çeviri özelliği devreye giriyor. Metni seçtiğinizde, Google Translate'de bu metni çevirmek için yeni bir seçenek belirecek. Bu özelliği kullandığınızda, herhangi bir ek uygulama açmanıza gerek kalmadan çevrilmiş metni doğrudan Chrome'da görme imkanınız olacak.

  Google, son olarak, gelecekteki bir güncellemesiyle ilk kez kullanıcıların kameralarını veya Kamera uygulamasındaki herhangi bir görüntüyü kullanarak arama yapmalarına izin verileceğini belirtiyor. Ancak bu özellik henüz aylarca sürecek bir geliştirme aşamasında olduğu için sabırlı olmamız gerekiyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  AMD Anti-Lag 2 Resmen Tanıtıldı: İşte Yeni Özellikler!

  AMD, oyunlarda gecikmeyi %37 azaltan Anti-Lag 2 teknolojisini tanıttı. Radeon RX 5000/6000 serisi ve Ryzen 600 GPU'larla uyumlu, CS2'de kullanıma hazır.

  iOS 18 ile iPhone'lara Yeni Emojiler Geliyor: İşte Gelecek Emojiler!

  iOS 18'in yeni emojileri duyuruldu! Göz altı torbaları olan yüz, parmak izi ve daha fazlasıyla mesajlaşmalarınızı renklendirecek yeni emojiler geliyor.

  Poco F6 ve Poco F6 Pro Tanıtıldı: İşte Özellikleri ve Fiyatı!

  Merakla beklenen Poco F6 ve F6 Pro tanıtıldı. Güçlü özellikler, üstün performans ve rekabetçi fiyatlarla dikkat çeken bu telefonların tüm detaylarını öğrenin.

  Twitter'da (X) Beğeniler Gizlenebilecek: İşte Detaylar!

  Elon Musk, X platformunda (Twitter) herkese açık beğenilerin gizleneceğini duyurdu. Bu değişiklik, kullanıcıların özgürce etkileşimde bulunmasını hedefliyor.

  iPhone için Chrome Yeni Özellikler Aldı: İşte Dikkat Çeken Yenilikler!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et